Jump to content

Bieżące informacje

Recommended Posts

@Jędrekprzecież te działania to tak naprawdę wynik medialnej histerii , z logicznego punktu widzenia są bzdurą ,niczym więcej ale rządzący w całej europie mogą sobie mówić ,, dzielniśmy są,,Ma to tyle sensu co zamykanie lasów i łapanki na ludzi bez maseczek jak w promieniu 50m nie ma nikogo .Także nasi nie lepsi. A że nie ma to realnego wpływu na rozwój tzw.pandemii to już zupełnie inna sprawa.

• Like ! 1
  • Replies 360
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

@J@n - to pierwsze i ostatnie ostrzeżenie z mojej strony. Zastanów się nad tym, co piszesz, a jeśli w obliczu tragedii nie wiesz, jak się zachować, to postaraj się zachować przyzwoicie.  Twój wpi

@J@n, zachęcam Cię do głębokiego zastanowienia się, czy tak powierzchowne ocenianie, nie znając osoby ani okoliczności śmierci przystoi osobie z tak dużym górskim doświadczeniem jak Twoje. Chociaż czy

Dzisiaj jest Dzień Przewodników i Ratowników górskich! Szacunek i wielkie dzięki za to co robicie żebyśmy mogli bezpiecznie wędrować. Samych udanych akcji i szczęśliwych powrotów do domu!!!

Posted Images

45 minut temu, Zośka napisał:

Super! Nareszcie można zaplanować urlop 🙂

Ja już mam zaplanowany od zeszłego sierpnia! 😉

Dobrze, że i Sucha Hora otwarta. 🙂

Dnia 6.06.2021 o 22:30, Jędrek napisał:

Ok, rozumiem że słowackie władze wymagają tego czy owego. Ale zamykanie części przejść granicznych to jest po prostu jakiś idiotyzm. Co to ma realnie dać? Czym różni się przekroczenie granicy w Chyżnem od tego samego w Suchej Horze?

Pozostaje jeszcze pytanie co z przekraczaniem granicy na szlakach? Będą strzelać czy tylko walić mandaty po 500 euro? 

A tak nawiasem mówiąc szkoda że Zamoyski nie kupił całych Tatr. Mielibyśmy przynajmniej jeden Park i jedne przepisy, a nie taki burdel jak obecnie 😉

Popieram Każdą akcję prowadzącą do ograniczenia stonki w Tatrach a Hrabia Zamoyski pewnie przewraca się w grobie jak widzi ten dziki tłum.

24 minuty temu, Krzysiek Zd napisał:

Z jednej strony łagodzą a z drugiej trzeba się rejestrować? Chyba, że jakiś błąd na portalu jest.

''Obowiązkowy formularz wjazdowy: każdy chcący wjechać na Słowację, niezależnie od tego, czy jest zaszczepiony, czy też nie, musi wypełnić formularz wjazdowy dostępny na stronie: https://korona.gov.sk/en/ehranica/

Bo jak trzeba się rejestrować za każdym razem jak się granicę przekracza to już nie jest ułatwienie a idiotyzm.

5 minut temu, Luk_ napisał:

Oczywiście , osobiście jestem za tym aby tą formę komunikacji zlikwidować w ogóle a biedne konisie wysłać w ramach odpoczynku do rzeźni.Aktywiści powinni być zachwyceni wreszcie nie będą się zwierzątka męczyć.

Jeśli rzeźnia to słabo, ale z drugiej strony to chyba lepsze, niż to, żeby kolejne pokolenia koni zamęczać. A obecne może uda się uratować, są fundacje, które ratują takie zwierzaki.

• Like ! 2

@Luk_Oczywiście że  rzeźnia utrzymanie konia kosztuje ciężkie pieniądze . Każdy z tych górali ma kilka koni , jak przestaną na siebie pracować to zostawi  jednego dwa najlepsze a reszta pójdzie na kabanosy . A jeśli chcesz zobaczyć naprawdę ciężko pracujące konie to pooglądaj sobie pracę przy zrywce drzewa , są miejsca gdzie nie wjedzie żaden sprzęt , sprawdzają się tylko konie. Tam koń wytrzymuje dwa lata. A co do aktywistek , inspektorów i innych pasjonatów to niestety mam jak najgorszą opinię . Są świetni w mediach i wynajdowaniu innym roboty no i  tam gdzie węszą kasiorę.

Edited by barbie609
6 minut temu, Luk_ napisał:

są fundacje, które ratują takie zwierzaki.

Gdyby w tej chwili został zlikwidowany transport konny do Moka to każdy z tych koni od razu byłby zabrany przez fundację. Uważam że transport powinien być w pełni mechaniczny i dostepny tylko dla tych którzy nie mają możliwości dojść o własnych siłach. Żadna barbarzyńska "tradycja" nie usprawiedliwia wykorzystywania zwierząt do pracy ponad ich siły. Mamy XXI wiek, nie myjemy się w rzece, nie siedzimy wieczorem przy świeczkach i nie jeździmy konno tylko samochodami. 

• Like ! 4

Jak rozumiem zostałby kupiony od tych gospodarzy , czy przejęty za friko a potem odsprzedany? Co do transportu to jestem za pozostawieniem dwóch, trzech pojazdów elektrycznych tylko dla osób niepełnosprawnych a reszta do likwidacji , chcą oglądać to per pedes .Co do barbarzyństwa to wiesz koń w Polsce był zawsze towarzyszem pracy i walki  a nie pluszakiem do zabawy. Osobiście nie uważam , ze ciągnięcie wozu jest pracą ponad siły dla zdrowego konia , ale co ja tam wiem , nie jestem  aktywistą czy inspektorkiem w munduro podobnym wdzianku.Za chwilę dojdziemy do paranoi i poszczucie psa służbowego na uzbrojonego bandziora będzie ostatnim bestialstwem bo przecież lepiej by zginął człowiek niż pies.

4 minuty temu, barbie609 napisał:

Co do barbarzyństwa to wiesz koń w Polsce był zawsze towarzyszem pracy i walki  a nie pluszakiem do zabawy.

Ok, zgadzam się, że koń był wykorzystywany do pracy, ale jednak nie żyjemy w XIX wieku, gdzie koń był jedyną opcją do tego typu rzeczy. Powinniśmy iść z postępem i nie argumentować tego w ten sposób, gdyż obecnie mamy masę rozwiązań, którymi możemy zastąpić te zwierzęta. To, że coś działało przez wieki, nie oznacza, że powinno to tak wyglądać przez kolejne.

10 minut temu, barbie609 napisał:

Osobiście nie uważam , ze ciągnięcie wozu jest pracą ponad siły dla zdrowego konia

No to tym gorzej dla fiakrów, bo jakiś czas temu padł koń podczas pracy. Czyli jak? Zaprzęgli chorego konia do pracy? Czy padł z powodu wysiłku?

• Like ! 1

Nie wiem widocznie coś było z nim  nie tak, widziałem wysportowanych dwudziestolatków , którzy mdleli z wysiłku  a a byli po dokładnej selekcji lekarskiej , zdarza się.Co do postępu to się zgadzam przecież napisałem że jestem za pojazdami elektrycznymi , chociaż moja motywacja likwidacji tych przewozów jest nieco inna niż ulżenie doli koników .koń jest od pracy lub traci racje bytu ... niestety.A te wszystkie fundacje to temat na inną dyskusje ja w każdym razie doświadczenia mam negatywne , z wyjątkiem jednej , która zajmowała się ptakami.

• Like ! 1
43 minuty temu, barbie609 napisał:

Osobiście nie uważam , ze ciągnięcie wozu jest pracą ponad siły dla zdrowego konia 

Oczywiście że nie. Ale ciągnięcie pod górę wozu na którym siedzi 700 kg leniwych pseudoturystów już tak.

• Like ! 3
2 hours ago, Zośka said:

Żadna barbarzyńska "tradycja" nie usprawiedliwia wykorzystywania zwierząt do pracy ponad ich siły. Mamy XXI wiek, nie myjemy się w rzece, nie siedzimy wieczorem przy świeczkach i nie jeździmy konno tylko samochodami. 

Ale asfalt do schroniska to właśnie regres cywilizacyjny - niegdyś trasa wyścigów samochodowch, teraz konie. Kolejne muszą być już lektyki, lub też riksze z kwadratowymi kołami.

• Like ! 1