Skocz do zawartości

peter1

Użytkownik
 • Postów

  543
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  63

Ostatnia wygrana peter1 w dniu 28 Października 2023

Użytkownicy przyznają peter1 punkty reputacji!

2 obserwujących

Ostatnie wizyty

2 724 wyświetleń profilu

Osiągnięcia peter1

Enthusiast

Enthusiast (6/14)

 • Posting Machine Unikat
 • Reacting Well Unikat
 • First Post Unikat
 • Collaborator Unikat
 • Very Popular Unikat

Najnowsze odznaki

1,4 tys.

Reputacja

 1. Można sobie dyskutować o zasadach ekonomii...Ale w tej chwili cena za parking równa się cenie za nocleg za dobę od osoby. To jest normalne?? Ja mogę płacić za jakość a nie za dziadostwo. Parkingi na Słowacji są małe i ciasne, często dziurawe, czasem na ostrych kamieniach. Na poboczu już nie staniesz bo blokady na koła ci dadzą, w zatoczkach nie można bo mandat. Czy mam wyjście aby nie płacić? Niestety nie ale pogadam sobie z panami parkingowymi. Tyle można zrobić. I mogę wyrazić swój sprzeciw co właśnie robię.
 2. @zinox dzięki za info! Cholerni zdziercy zaczynają przeginać z cenami, pewnie za rok będzie 20.
 3. Jaworzynka z prostego powodu: mam rozruch na początku w dolince a nie od razu na "mordę" przez Boczań. Przez Skupniow i Boczań lubię schodzić. Do Brzezin też fajnie się schodzi. I generalnie przez Jaworzynke idę po prostu szybciej. A oto przecież chodzi.
 4. @Leszek Andrzej dzięki za wyczerpującą odpowiedź! Ja także mam wypróbowanego Słowaka, chodzimy od lat ale nie co roku(że względów finansowych). Palo Kuna się nazywa. A drugim wartym polecenia jest Andrzej Chrobak, którego polecono mi tu na forum(dzięki @jaaga76). Gratuluję przyjaźni z Tatarką. Niesamowita sprawa!
 5. Dokładnie tak. Oni generalnie się spieszą by być na obiadku o 15. Ja o 15 jestem na górze i ewentualnie zaczynam schodzić dopiero. A druga sprawa to popisywanie się swoją formą i kondycją, robią to nagminnie, niezależnie od narodowości... Mam pytanie do @Leszek Andrzej: czy z Tatarką chodziłeś za darmo? Czy mu płaciłeś za usługi?
 6. Dolina Ciężka to nie rezerwat, okolice Młynarza już tak. I tak też właśnie byłem na Małym Jaworowym, od Rówienki. Co do przewodników - byłem wiele razy, w sumie z 4 różnymi. Ale jest to niemożliwe z powodów finansowych aby sobie chodzić wszędzie z przewodnikami. Wybierałem najtrudniejsze trasy(Jordanka, Martinka etc.) i wtedy to miało sens. A jak trasa jest zero+ czy jedynkowa to wystarczy mi przewodnik papierowy.
 7. Moje zdanie jest takie, że za wszystko odpowiada TPN. To oni trzepią kasę na licencjach i biletach wstępu(które drożeją co rok). I szalenie dziwne jest, że pracownikom parku narodowego nie przeszkadza te 15 tysięcy ludzi dziennie w sezonie.
 8. Góry mam we wspomnieniach od początku bo jako przedszkolak byłem na Czerwonych Wierchach czy Giewoncie(w nosidełku na Nosalu mając rok - no ale tego nie pamiętam). Najlepsze wspomnienie to Świnica w wieku 6 lat(z ojcem oczywiście). Od tamtego czasu skała i granit liczą się dla mnie najbardziej.
 9. Byłem wiele razy a najczęściej z Paryskim, Szczerbą i Jaćkiewiczem... Kiedy dokładnie wyjdzie ten numer 'Gór'? Zamierzam kupić.
 10. peter1

  Wycieczka na Rysy

  O zimie nic nie wiem. Mowi że płacił w tym i zeszłym roku. Ja nie potwierdzę bo ostatnio tam nie parkowałem.
 11. peter1

  Wycieczka na Rysy

  Niestety tak. A wzdłuż drogi nie wolno już. Zakładają blokady na koła. Nie tylko weekendy. Codziennie w wakacje.
 12. peter1

  Wycieczka na Rysy

  Akurat w Bialej wodzie jest wariatkowo. O 5.30 już nie było miejsc! Brat był ostatnio i mówi, że ten duży parking już nie jest darmowy...
 13. peter1

  Wycieczka na Rysy

  Ok, w porządku. Ale ostatnio bywalem często i nigdy przed 6 nie miałem problemu z parkowaniem.
 14. peter1

  Wycieczka na Rysy

  No ale można dojechać na parking słowacki na Łysej od strony Jurgowa i być tam przed 6.
 15. peter1

  Wycieczka na Rysy

  Przecież na Łysej lepiej parkować po stronie słowackiej, za mostkiem. Moja najlepsza rysowa trasa: Łysa Polana-Biala Woda- dol. Ciężka-Waga-Rysy-MO-Lysa Polana.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...