Jump to content

peter1

Member
 • Content Count

  320
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  35

peter1 last won the day on September 12

peter1 had the most liked content!

Community Reputation

617 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. peter1

  Durny Szczyt

  Dzięki! Dla mnie też niesamowita. Stawiam obok Pośredniej Grani i Staroleśnego. Planuję też Martinkę, więc może ona przebije ich wszystkich? ?
 2. peter1

  Durny Szczyt

  Czas na moje fotki z Durnego: ? To mój brakujący szczyt do kolekcji, jestem szczególnie dumny z niego bo mi 'uciekał'(z różnych powodów) 3 razy wcześniej. A w tym roku wreszcie się udało we wspaniałej pogodzie! ? Najtrudniej było dostać się na przełęcz(rampy, żeberka, ekspozycja, piargi) bo z tych wszystkich filmików można sobie wyrobić opinię, że to grań obu Durnych jest najtrudniejsza. Nie jest. To wspaniały granit, mnóstwo chwytów i stopni, uwielbiam takie granie. Natomiast zejście z Durnego(w stronę Łomnicy) kilkoma zupełnie pionowymi kominkami jest naprawdę trudne i nie wi
 3. peter1

  Wysoka

  Wiadomo. Jasna sprawa. W sumie właśnie dlatego jeżdżę tylko w sierpniu(w lipcu za wcześnie bo śnieg zalega, a we wrześniu za późno bo już nowy napadał).
 4. peter1

  Wysoka

  Tego się spodziewałem. Na drugi wierzchołek jak trasa wyglądała? Gratulacje w każdym razie!
 5. Zaległe pocztówki z Zamarłej Turni: ? Fajnie wyglądają zwłaszcza Kozie Czuby i Orla z tej perspektywy...
 6. peter1

  Czerwona Ławka

  Zrobili. Po 20 sierpnia lub we wrześniu miało być oficjalne otwarcie. Widziałem z daleka trasę. W każdym razie się nie załapałem w tym roku, planuję w następnym. https://portaltatrzanski.pl/aktualnosci/tak-wyglada-pierwsza-w-tatrach-via-ferrata,4123 Szkoda, że tak dużo klamer i poziom najłatwiejszy. Liczyłem na więcej wspinania w skale.
 7. peter1

  Czerwona Ławka

  Kiedyś rzeczywiście był ruch jednokierunkowy tylko. Teraz można w obie strony śmigać. Natomiast ferrata jest jednokierunkowa. Jak ja bywałem kilka razy nie zauważyłem żadnych problemów z mijaniem się gdziekolwiek.
 8. To prawda. W sumie śnieg może zniknąć do weekendu ale żleb może być z rana oblodzony a to jeszcze gorzej...
 9. Spokojna głowa! Raczej będę trzymał aby policja nikogo nie zatrzymała bo poza kwarantanną to i trochę euro można stracić. Nie sądzę byś kogoś z BOJów spotkał, już po wakacjach, a oni nie byli widoczni w tym sezonie. Powodzenia! A jaką trasę robisz?
 10. peter1

  Łomnica

  Pogoda tym razem dopisała to i zdjęcia będą lepsze: ?
 11. Udało mi się dowiedzieć od słowackiego i pewnego źródła, że ekipa BOJów liczy 25 osób. Patrolują najbardziej popularne rejony gdzie przewodników jest dużo, a więc Gerlach, Łomnicę, Lodowy i Wysoką. I tam raczej, jak ktoś ma pecha, może ich spotkać. Generalnie z powodu pandemii dali sobie na luz w tym roku bo nic nie zamieszczali na fejsie i cisza się zrobiła. Ale istnieją jeszcze...?
 12. Czytałem jeszcze, że od paru dni niezaszczepieni nie przenocują w schroniskach na Słowacji. Ja nie miałem żadnych kontroli na Łysej ani w Chochołowie, natomiast mój brat i znajomi mieli często w Jurgowie. Ale ja wyjeżdżałem jeszcze po ciemku kiedy policja spała jeszcze...:)
 13. witam, 1. 1h i 2h(pod warunkiem że się nie zgubi drogi a to częste na odcinku Wrota-Szpiglasowy) 2.ale odkąd mierzone? Od samego dołu? Łomnickiego Stawu? Łomnickiego Sedla? Polecam też przewodniki taternickie i wysokogórskie. ?
 14. i kilka różnych pocztówek: ?
×
×
 • Create New...