Jump to content

Artur S

Member
 • Content Count

  435
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  24

Everything posted by Artur S

 1. Góra wprawdzie niewielka, ale zawsze to góra, a zachód słońca z Koskowej Góry ( Beskid Makowski ) jest całkiem sympatyczny o każdej porze roku.
 2. Zapomniałem jeszcze o wklejeniu zachodu słońca z Wielkiego Chocza, co niniejszym nadrabiam 🙂 P.S. @Mateusz Z jeszcze raz dzięki !
 3. Zjawiskowy czerwcowy wschód na Wielkim Choczu 🙂 I jeszcze kilkanaście minut przed wschodem....
 4. Może "góra" niezbyt imponująca, ale widok z niej na Królową Beskidów o zachodzie słońca - pierwsza klasa 🙂
 5. 14ty maja - widoczki z wieży widokowej pod Jaworzem w Beskidzie Wyspowym.
 6. Na Pyszniańską Przełęcz można wejść całkiem legalnie słowackim szlakiem od Błyszcza albo z Podbańskiego, więc po co kombinować ???
 7. Wczorajszy wschód słońca na Mogielicy. Wieża niestety zamknięta, ale i tak było pięknie i ......bezludnie.
 8. Pięknie to ujęłaś. Wydrukuję sobie Twój opis Jaworowej i oprawię w ramkę nad łóżkiem. P.s. oczywiście bez Artur S, tylko nie dało się tego usunąć ?
 9. To był na prawdę udany dzień w super towarzystwie i w pięknych okolicznościach przyrody...
 10. Jedna z moich ulubionych tatrzańskich dolin, kiedyś bywała całkiem wyludniona, dziś niestety ruch turystyczny można już określić mianem umiarkowanego. Ostatnimi laty była albo zamknięta dla turystów z powodu usuwania skutków ulewnych opadów, albo przez wiatrołomy, o koronawirusie nie wspominając. Teraz w miłym towarzystwie @vatra, zaopatrzeni w stosowne certyfikaty, postanowiłem udać się na spacerek tą uroczą doliną. Zdrowie już nie to, kondycja też mizerna, dlatego nie zakładałem wejścia na Sedielko, ale i tak było warto znów podreptać na szlak z Javoriny. Od leśniczówki pod Murani
 11. Wodospadzik mający swój początek w Małym Żabim Jaworowym Stawie ?
 12. Owoce sasanki alpejskiej
 13. "Krupówki to nie Tatry" - piękne hasło ?
 14. Świetnie. Stęskniłem się już za Jaworową, jeszcze tylko niech Słowacy wyjaśnią kwestię ruchu turystycznego i na szlak pora wyruszyć ?
 15. Zapomniał PAN TURYSTA użyć swojego ulubionego słowa "stonka"
 16. Przydatne rozwiązanie dla udających się w rejon Śląskiego Domu. Statne Lesy uruchomiły pilotażowo usługę dowozu turystów pod hotel ( niby dotychczas można było zamówić podobną usługę w hotelu, ale różnie z tym bywało ). Za pośrednictwem strony internetowej www.lesytanap.sk, w dziale rezerwacja transportu, każdy może zarezerwować transport z parkingu w Tatrzańskiej Poliance do hotelu w Welickiej Dolinie. Dwa minibusy mają kursować od 7.00 do 18.00. Cena 10 euro od osoby - płatne u kierowcy, chyba niewygórowana, zważywszy na to że podejście jest bezwidokowe i nudne. https://www.lesytana
 17. Wg. SL TANAP dolina miała być zamknięta do końca ubiegłego sezonu, wraz z otwarciem nowego trzeba będzie śledzić informacje na stronie instytucji z zarządzającej szlakami https://www.lesytanap.sk
 18. Artur S

  Skojarzenia

  Dezodorant w sprayu
 19. Artur S

  Bielovodska Dolina

  Możecie mnie dopisać - straciłem już rachubę, ale od czasu wejścia do strefy Schengen byłem już tam przynajmniej 12 razy ?
 20. Zdjęcie zrobione co prawda na drodze krajowej nr 28, ale zawsze to jednak Beskidy ?
 21. Naście lat temu spotkałem na Gęsiej Szyji ok 20 osobową grupę pracowników jakiejś kopalni ( celowo nie używam słów turyści czy wycieczkę, bo z turystyką nie miało to nic wspólnego). Ekipa ta była kompletnie pijana i zachowywali się gorzej i głośniej niż w podrzędnej karczmie. Najbardziej przerażające było to, że oni byli w górach z przewodnikiem !!!!! Na pytanie dlaczego pan zabrał ich w takim stanie w góry i czy nie ma pan zamiaru ich uciszyć - facet z blachą na piersi zwyczajnie zwiał kilkanaście metrów niżej !!!!!
 22. Bardzo, bardzo dziękuję za miłe spotkanie. ?
 23. @barbie609 świetna podróż w czasie. Podziwiam i żałuję że w tamtych latach miałem w Tatry 500 km, a rodziców jakoś nie ciągnęło w górskie strony.
×
×
 • Create New...