Skocz do zawartości

Regulamin

I. POSTANOWIENIA OGÓLNE

 1. Właścicielem Forum Tatromaniak.pl jest Krzysztof Baraniak, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą „Tatromaniak.pl Krzysztof Baraniak” z siedzibą pod adresem: ul. Tuwima 75 m.9, 90-031 Łódź
 2. W ramach Forum Użytkownik może przeglądać jego zasoby, a także zamieszczać posty, zdjęcia i wchodzić w interakcje z innymi Użytkownikami na Forum.
 3. Z Forum może korzystać każdy Użytkownik, nie ponosząc z tego tytułu żadnych opłat.

 

II. DEFINICJE

 1. Forum – forum internetowe prowadzone przez Administrację, działające pod domeną www.forum.tatromaniak.pl, dostępne pod adresem www.forum.tatromaniak.pl.
 2. Administracja – grupa osób czuwająca nad sprawnym funkcjonowaniem Forum.
 3. Użytkownik – każda osoba przeglądająca treści i korzystająca z zasobów Forum.
 4. Regulamin – niniejszy Regulamin wraz ze wszystkimi załącznikami (w tym Polityką prywatności) stanowiącymi jego integralną część.

 

III. TECHNICZNE WARUNKI KORZYSTANIA Z PORTALU

 1. Wymagania techniczne niezbędne do korzystania z Forum przez Użytkownika są następujące:
  1. Dostęp do urządzenia umożliwiającego połączenie się z siecią Internet, wyposażonego w sprawny system operacyjny, np. Linux lub Windows.
  2. Zainstalowanie na urządzeniu, o którym mowa w punkcie 1. a. najnowszej, aktualnej wersji przeglądarki internetowej zapewniającej dostęp do zasobów sieci Internet, akceptującej pliki typu cookies, tj. Internet Explorer, Opera, Mozilla Firefox, Safari, Google Chrome lub innej kompatybilnej.
  3. Dopuszcza się czasowe ograniczenie dostępu do Forum ze względów bezpieczeństwa lub z powodu innych, niezależnych od redakcji problemów technicznych. W takim wypadku Administracja nie ponosi odpowiedzialności za zaistniałe ograniczenia w dostępności witryny www.forum.tatromaniak.pl.

 

IV. ZASADY KORZYSTANIA Z FORUM

 1. Użytkownik zobowiązuje się korzystać z Forum w sposób zgodny z jego przeznaczeniem i niezakłócający jego funkcjonowania.
 2. Każdy Użytkownik, wraz z rejestracją i zalogowaniem się na Forum, akceptuje poniższy Regulamin.
 3. Właściciel Forum nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników Forum. Wyłączną odpowiedzialność karną i cywilną za umieszczane na Forum treści ponosi Użytkownik.
 4. Zabrania się tworzenia więcej niż jednego konta z jednego adresu IP z wyłączeniem sytuacji wyjątkowych, o których każdorazowo użytkownik ma obowiązek powiadomić Administrację. W przypadku wykrycia korzystania z dwóch kont przypisanych do jednego adresu IP, Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia tychże i poinformowania o tym fakcie innych Użytkowników. 
 5. Wszystkie dyskusje powinny się toczyć w przeznaczonych do tego działach tematycznych. 
 6. Przed założeniem nowego wątku na Forum należy sprawdzić, czy wątek o podobnej treści już na Forum nie wystąpił (sprawdzenie umożliwia wyszukiwarka Forum).
 7. Użytkownik zobowiązuje się przestrzegać niniejszego Regulaminu, właściwych przepisów prawa oraz ogólnych zasad korzystania z Internetu (netykiety).
 8. Zabrania się dostarczania lub przekazywania poprzez Forum (w tym w formie postów lub odpowiedzi na posty, a także wiadomościach prywatnych):
  1. treści zabronionych przez przepisy prawa, w tym w szczególności treści obraźliwych, wulgarnych, nawołujących do przemocy lub innych działań sprzecznych z prawem lub dobrymi obyczajami, albo które naruszają dobra osobiste i inne prawa osób trzecich (w tym o charakterze rasistowskim, religijnym lub dyskryminującym), treści mających na celu wyrażenie opinii na temat osób, zdarzeń lub instytucji, których nie dotyczą publikacje zamieszczone w ramach Forum,
  2. tzw. „łańcuszków szczęścia”,
  3. danych osobowych osób trzecich, ich danych teleadresowych oraz adresów e-mail,
  4. treści zawierających nieprawdziwe informacje,
  5. niezamówionej informacji handlowej (spamu) lub jakichkolwiek innych treści o charakterze reklamowym lub promocyjnym.
  6. treści o charakterze osobistym, dotyczących sporów, a także  prywatnych spraw między Użytkownikami Forum.
  7. treści będących pomówieniami, czy też celowo obraźliwych dla wywołania kłótni (tzw. trolling).
  Posty i wszelka aktywność Użytkowników Forum są moderowane. Moderacja postów lub odpowiedzi na posty nie odbywa się w czasie rzeczywistym. Ze względu na otwarty charakter Forum wszystkie posty oraz odpowiedzi na posty są publikowane zaraz po ich dodaniu.
 9. W przypadku naruszenia przez Użytkownika zapisów niniejszego Regulaminu, Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia jego posta lub odpowiedzi na posta lub czasowego wstrzymania ich publikacji (do momentu wyjaśnienia sytuacji, która skutkowała wstrzymaniem publikacji).
 10.  W przypadku nieprzestrzegania Regulaminu Forum przez Użytkowników, Administracja Forum ma prawo do:
  - upomnienia użytkownika przez wiadomość prywatną;
  - upomnienia użytkownika publicznie;
  - usunięcia lub zmodyfikowania zamieszczonej treści.
 11. W przypadku nagminnego łamania zapisów niniejszego Regulaminu przez Użytkownika, Administracja zastrzega sobie prawo do zablokowania mu możliwości publikowania treści na Forum.
 12. Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia konta Użytkownika jeśli uzna, że nie przestrzega on zasad korzystania z Forum.
 13. Decyzje Administracji są ostateczne i nie podlegają dyskusji.

 

V. PRAWA AUTORSKIE

 1. Prezentowane na łamach Forum treści (w tym zdjęcia) objęte są prawem autorskim. Zabrania się kopiowania i jakiegokolwiek wykorzystywania powyższych treści bez pisemnej ich Autorów.
 2. Publikując zdjęcia na Forum, Użytkownik oświadcza, że jest posiadaczem pełnych praw autorskich do tych zdjęć.

 

VI. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 1. Niniejszy Regulamin został sporządzony w oparciu o przepisy prawa polskiego.
 2. W sprawach nie uregulowanych w niniejszym Regulaminie zastosowanie mają właściwe przepisy prawa polskiego.
 3. Niniejszy Regulamin obowiązuje od momentu jego opublikowania. Administracja zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian w Regulaminie, zobowiązując się do poinformowania Użytkowników o dokonanych zmianach na łamach Forum.

 

A mniej oficjalnie to tak:

1. Szanujemy siebie nawzajem i trzymamy pewien poziom dyskusji. Wszelkie powtarzające się odchyły od powyższych zasad będą skutkowały banem.

2. Nie wyśmiewamy turystów innych niż my. Mamy alergię na "poczucie wyższości" i będziemy tego pilnować, wystarczająco dużo takich żenujących postaw widać w mediach społecznościowych. Jak ktoś chce czekać 5 godzin na wjazd kolejką na Kasprowy - niech czeka, jak ktoś chce iść w góry w worku po ziemniakach - niech idzie. Żyjmy swoim życiem i dajmy żyć innym.

3. Pomagajmy sobie nawzajem. W internetach pełno jest jakiejś dziwnej, niezrozumiałej wrogości, szukania zaczepek, tracenia czasu na zbędne kłótnie...po co? Marzy nam się, żeby to Forum było miejscem przede wszystkim życzliwości i pomocy.

4. Forum Tatromaniaka to miejsce dla każdego typu turysty. Zarówno dla tych, którzy w Tatry jadą po raz pierwszy i nie wiedzą którędy na Giewont, jak i dla tych, którzy wszystkie szlaki przeszli 10 razy przodem i tyłem. Dziś w internecie zdecydowanie więcej niż głupich pytań jest głupich odpowiedzi. Jeśli pytanie wydaje Ci się głupie, nie odpowiadaj na nie. Albo przełknij dumę i napisz najbardziej oczywistą rzecz na świecie. Oczywiście próby trollowania i pytania "czy dojadę czołgiem nad Morskie Oko" będą wyłapywane i usuwane.

5. W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących działania Forum, piszcie do nas przez zakładkę Kontakt (na dole strony).

6. Bądźmy dla siebie wyrozumiali, a naprawdę stworzymy super miejsce służące wszystkim na długo.

Wasi Admini - Krzysiek i Jacek 

×
×
 • Dodaj nową pozycję...