Jump to content

Luk_

Member
 • Content Count

  330
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Luk_ last won the day on August 25 2019

Luk_ had the most liked content!

Community Reputation

488 Excellent

Recent Profile Visitors

544 profile views
 1. Byłem 🙂 8 lat temu za czasów szkolnych 😄 Szliśmy Dolina Kościeliską, był super, sprzedawał ciekawe historie, ale niestety nie pamiętam jak się nazywał, także z chęcią bym go polecił, ale nie mam jak 😞 Z ciekawostek to pamiętam jego historię, że on wraz ze znajomymi zajął się jakąś grą zespołową i stworzyli drużynę, która była jedyną drużyną w tej dyscyplinie w Polsce. By rywalizować z innymi to jeździli do Czech. Był nawet pomysł, by pojechali na igrzyska, ale coś się nie udało. Ot, taka historia od przewodnika, która mi mocno zapadła w pamięć 🙂 Jeśli jesteś osobą, która nie mieszka w górach to czy myślisz o przeprowadzce na Podhale? 🙂
 2. Dzięki za oznaczenie @vatra, kompletnie zapomniałem 🙂 Standardowo: co to za góra i skąd robione zdjęcie 🙂
 3. Luk_

  Meteorologia.

  Zależy pod jakim względem 🙂 siła grawitacji księżyca oddziałuje na ziemię, powodując przypływ i odpływ. Jednakże nie oczekiwałbym jakiegoś większego wpływu na pogodę (opady, zachmurzenie, itp.) 🙂 to że zauważamy że jest ładna pogoda w pełnię wg mnie wynika z tego, że po prostu wtedy księżyc świeci najjaśniej. A to świecenie widzimy bo nie ma zachmurzenia, więc siłą rzeczy musi być dobra pogoda 🙂 Intensywne zjawiska zapadają nam po prostu mocniej w pamięć. Podejrzewam jednak, że statystycznie będzie podobna ilość w ciągu roku gdzie jest zarówno ładna pogoda gdy księżyc jest w pełni, w nowiu, w 1 czy 3 kwadrze;)
 4. Ze szlaku na Mięguszowiecka przełęcz?
 5. Jeszcze nie. Staram sobie zawsze zostawić margines błędu 🙂 Który szlak wywarł na Tobie większe wrażenie? Grań od Jamnickiej Przełęczy do Banikovskiej Przełęczy czy Orla Perć?
 6. Chyba wschód bo wymaga więcej poświęcenia 🙂 Pojechaliście kiedyś w góry i przez brak pogody nigdzie wyżej nie poszliście?
 7. Zdecydowanie Boczań 🙂 A Hala Gąsienicowa lepiej prezentuje się zimą czy latem? 😉
 8. Mi się bardzo często śnią góry 🙂 tak z 2 razy w tygodniu to minimum 😁 Najdłuższa trasa jaką zrobiliście w Tatrach?
 9. Snickers i mars 😉 A w termosie kawa czy herbata 😀?
 10. Z tego co dzisiaj wyczytałem, to jednak nie będzie ani parkingu, ani stoku, ani kolejki linowej 🙂 Noo... To teraz niech otworzą dawne szlaki i ludzie będą już totalnie zadowoleni 😂
 11. Luk_

  Skojarzenia

  Piwko 😀
 12. Nie wiem czy w temacie, ale filmik pięknie ukazujący Tatry:
 13. Fotki mega 🙂 zwłaszcza ta ostatnia 🙂 gratki świetnych strzałów! 🙂
 14. Dokładnie 😉 gdy niewiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze 🙂
 15. Wielka Racza 🙂 a w Tatrach... Gęsia Szyja. Najwyższy szczyt na jakim byłeś?
×
×
 • Create New...