Jump to content

peter1

Member
 • Content Count

  276
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  29

Everything posted by peter1

 1. Dzięki. Z adresem schronisk zgadłem. 🙂 Powiedz mi tylko jeszcze czy wystarczy raz się zarejestrować czy każdego dnia z osobna.
 2. No to ładnie. To jakby potwierdza, że nic się nie zmieni po 1 lipca.
 3. Fajnie, że dochodzimy prawie do sedna. Otóż to wszystko jest połączone. Tłumy ludzi nie są dla mnie. W górach szukam ciszy i spokoju, powiem nawet że medytacji. Uciekam od dzikich tłumów jak najdalej(najwyżej :)) się da. To wysiłek i praca nad samym sobą(szczególnie jak latka lecą). 🙂 Nie wiem czy Mateusz coś upowszechniał poza fotkami w zimowej scenerii. Nie ma na forum dokładnie opisanych, rozrysowanych tras(ale łatwo je znaleźć w necie jak ktoś chce). Jest cała masa przewodników taternickich i dla turystów wysokogórskich. Bardziej szkodzą właśnie te tłumy ludzi na szlakach, którzy
 4. Zależy w jakim sensie. Mi chodziło o to, że jeśli ktoś lubi tylko patrzeć na góry z Gubałówki to w porządku. Są też dla niego. I ktoś inny kto chce poczuć adrenalinę - to też w porządku. Natomiast zgodzę się, że trasy wymagające(nawet nie pozaszlakowe) nie są dla każdego. Trzeba znać swoje ograniczenia. Ale przecież z drugiej strony nie można komuś zabronić próbować pracować nad sobą. @Mateusz Z na Kominiarskim byłem jako dziecko(wtedy był szlak). Może jakieś slajdy by ojciec znalazł. 🙂 A fotki z Płaczliwej Skały Cię interesują?
 5. Ok, w porządku. 🙂 Ja zamierzam dalej się chwalić swoimi zdjęciami wkrótce więc już to nie będzie forum wstecz. 😉 Zgadzam się co do rezerwatu. Raz mi się tylko zdarzyło w zejściu bezwiednie.
 6. To może ode mnie 3 grosze: trasy pozaszlakowe(a więc wspinaczkowe, taternickie od 0 w górę) są naturalnym etapem rozwoju górskiego(o czym zresztą sam pisałeś). Abstrahując już od tego że większość robiłem legalnie, nie rozumiem zupełnie o co Ci chodzi. O jaki fałsz? Zamieściłem kilkaset zdjęć z rewelacyjnych tras(robionych z przewodnikami, taternikami lub po wpisie do taternickiej księgi wyjść). Wydaję ciężkie pieniądze na swoją pasję co roku, a tu nagle ktoś kto nie ma pojęcia i mnie nie zna, wyskakuje o etyce. Co do regulaminu - nie znalazłem zapisu zabraniającego tego co robię. I polec
 7. Dzięki za info! 🙂 W Jurgowie, na Łysej czy w Suchej Horze nie będzie żadnych kontroli. Więc się nie dziwię. W ogóle nie obawiam się wycieczek w Jaworowej czy Białej Wodzie. Chodzi tylko o policję na dalszych dystansach(czasem lubią zatrzymywać obce rejestracje). Jak ten absurd będzie obowiązywał od 1 lipca to też będę wpisywał tak adresy(planuję wpisywać adresy schronisk przy których będę). 🙂 Czy przesłali Ci jakieś potwierdzenie rejestracji mailem? (bo czytałem że tak powinni robić)
 8. Ktokolwiek z biura Tatraguide.
 9. Dyskusja na ten temat ma miejsce w Bieżących Informacjach. : ) Ale w sumie i dobrze że będzie na to oddzielny temat. Tak jak pisałem wcześniej - czekam na 1 lipca, kiedy to formalnie zacznie obowiązywać certyfikat covidowy w UE. I wtedy zacznę się martwić. Bo na razie formularz jest obowiązkowy dla każdego. I tak jak pisałem wcześniej: na szlakach, w schroniskach, hotelach nikt nie będzie zaglądał do systemu(tam ma wgląd policja i straż graniczna). Więc certyfikat wystarczy. Problemem jest jak będę wracał z wycieczki np. ze Szczyrbskiego Plesa i mnie zatrzyma policja do kon
 10. Akurat nazwiska lekarza nie trzeba bo to dla chętnych(additional information). 🙂
 11. Wracając do mojego wątku: próbowałem wypełniać formularz i niestety odrzuca jak się nie wpisze adresu słowackiego(ale mam pewien sposób :)) Napisałem maila do Słowaków i polskiej dziennikarki. Zobaczymy czy odpiszą. Wciąż liczę, że od 1 lipca kiedy każde państwo UE musi wdrożyć wspólny system certyfikatowy ten absurd zniknie. Nie jest prawdą(co podkreślają niektórzy dziennikarze) że zaszczepieni problemu nie mają. Zaszczepieni nie muszą tylko na kwarantannę 14 dniową się udawać. Też muszą wypełnić formularz i mieć przy sobie dokument potwierdzający szczepienie. Fakt rejestracji
 12. i to jest dobra informacja bo wybieram się tam na pewno! 🙂
 13. i dalej: https://www.gov.pl/web/slowacja/zasady-wjazdu-cudzoziemcow-do-republiki-slowackiej-i-tranzytu-przez-jej-terytorium " Od dnia 8 czerwca 2021 roku wszystkie polsko-słowackie przejścia graniczne są otwarte. Zasady wjazdu i powrotu na terytorium Słowacji z zagranicy reguluje tzw. semafor turystyczny." "Na terytorium Republiki Słowackiej w dalszym ciągu (do odwołania) obowiązuje sytuacja nadzwyczajna wprowadzona w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19. Z dniem 31 maja 2021 roku Ministerstwo Zdrowia RS wprowadziło tzw. semafor turystyczny re
 14. Tak, niby tak. Tak napisali dziennikarze. Ale chyba oni sami po prostu nie zrozumieli bo na naszej stronie rządowej mamy napisane: "Od dnia 14 czerwca 2021 roku nie podlegają kwarantannie (po uprzedniej obowiązkowej rejestracji na dedykowanej stronie internetowej: https://korona.gov.sk/ehranica/ lub https://korona.gov.sk/en/ehranica/) obywatele polscy wjeżdżający do Republiki Słowackiej, którzy w ciągu ostatnich 14 dni odwiedzili wyłącznie państwa oznaczone kolorem zielonym (m.in. Polskę), jeśli spełniają jeden z poniższych warunków: a) posiadają zaświadczenie o negatywnym wyniku tes
 15. Dokładnie, dalszy ciąg histo(e)rii: https://www.rp.pl/Polak-za-granica/306149907-Slowacja-wprowadzila-obowiazek-rejestracji-podrozy---semafor-turystyczny.html
 16. Ok, na pewno będę trzymał rękę na pulsie bo dla mnie to kluczowa sprawa. Masa ludzi sobie rezerwuje miejsca w Chochołowie, Brzegach czy Jurgowie właśnie po to aby mieć bazę wypadową na Słowację. Jakbym miał w planie tylko rejony Białej Wody i Jaworowej to bym się w ogóle nie przejmował rejestracjami ale będę często w Szczyrbskim Plesie a to kawał drogi i policję można spotkać.
 17. Wiem Zośka że są otwarte, dzięki. 🙂 Ale nie tylko na portalu tatrzańskim o tej rejestracji informują ale też na naszych stronach rządowych. I straszą mandatami w razie kontroli. Więc dla mnie jest to bez sensu i wiadomo, że jak tego nie zniosą a nie będę mógł się zarejestrować to będę ryzykował bez rejestracji(ale wolałbym tego uniknąć). Wspominałaś coś o znajomych co byli w T.Łomnicy. Nie rejestrowali się w ogóle?
 18. @Andzia ale Ty zamierzasz tam jechać i zostać przez parę dni? Bo ja będę dojeżdżał prawie codziennie z Zakopanego. Więc jak mógłbym raz się zarejestrować to ok. Ale pewnie trzeba będzie za każdym razem. I druga sprawa: przeglądałaś dokładnie ten formularz? Jest tam taki podpunkt: miejsce samoizolacji, gdzie można wybrać tylko miejscowości słowackie i wpisać pełny adres. Co ja mam niby tam wpisać? Dla mnie jest to absurd, mam już certyfikat covidowy, jaka samoizolacja?? Dlatego mam nadzieję że to zniosą od 1 lipca.
 19. Nie do końca tak super bo wciąż trzeba się rejestrować na ich rządowej stronie(jak pisałem wcześniej). Mam nadzieję, że to zniosą od 1 lipca kiedy formalnie covid certificate będzie obowiązywał. Na grani nikt nikogo ścigać nie będzie.
 20. Z jednej strony łagodzą a z drugiej trzeba się rejestrować? Chyba, że jakiś błąd na portalu jest. ''Obowiązkowy formularz wjazdowy: każdy chcący wjechać na Słowację, niezależnie od tego, czy jest zaszczepiony, czy też nie, musi wypełnić formularz wjazdowy dostępny na stronie: https://korona.gov.sk/en/ehranica/ Bo jak trzeba się rejestrować za każdym razem jak się granicę przekracza to już nie jest ułatwienie a idiotyzm.
 21. A może to było wcześniej? Nie wiem bo mi się wszystkie sierpnie zlewają. 😉 Akurat w zeszłym roku nie byłem w Jaworowej. Może ktoś był z forum i pamięta jaka jest sytuacja?
 22. W tamtym roku(lipcu chyba) była informacja, że szlak będzie zamknięty przez rok czasu. Ciężko powiedzieć, kiedy otworzą bo oni nigdy się nie spieszą. Trzeba sprawdzać info na portalu tatrzańskim lub na sme.sk. Zresztą było chyba tak, że po powodzi całą Jaworową zamknęli ale i tak w sierpniu widziałem z góry ludzi w dolinie(nasi rodacy znajdą wyjście z każdej sytuacji :))
 23. Plany konkretne i sprecyzowane. 🙂
 24. Ja już mam zaplanowany od zeszłego sierpnia! 😉 Dobrze, że i Sucha Hora otwarta. 🙂
×
×
 • Create New...