Skocz do zawartości

peter1

Użytkownik
 • Postów

  526
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  63

Treść opublikowana przez peter1

 1. Cześć, 1) Doliną Łataną na Grzesia lub 2) Rohacką na przełęcz Zabrat i dalej na Rakonia a najlepsza trasa(3) to na przełęcz Smutną i dalej przez Rohacze i Wołowiec. Są jeszcze lepsze trasy ale trzeba by startować w nocy a tego nie zrobisz bez samochodu. Generalnie bez samochodu nic się nie zrobi w Zachodnich. Może się coś zmieniło ostatnio ale nie wiem bo nie obserwuję. Zawsze korzystam z własnego auta. Pozdrawiam!
 2. Zgadzam się co do Otargancow. Przepiękna trasa, zresztą relację swoją zamieściłem. W Zachodnich uwielbiam 2 trasy: od Smutnej przełęczy aż do Brestovej i od Zabratu do Smutnej. Lubię też Siwy Wierch przez Białą Skałę. Najlepsza częściowo pozaszlakowa trasa: od przełęczy Tomanowej do Iwaniackiej.
 3. Wg członków mojego klubu, którzy już mieli kilka kontroli wystarczy legitymacja członkowska klubu i wpis do aplikacji.
 4. Niezła przygoda! Nocleg na Pośredniej! Ja wchodziłem że Słowakiem, Palo się nazywa. On nie lubi schematycznych tras więc w połowie Ławki Dubkiego weszliśmy w ścianę. A powrót był druga stroną, Żlebem Stilla. Wspaniała trasa!
 5. O Młynarzu myślałem i kto wie, może się wkrótce zdecyduję. Czy Dolina Żabia Białczańska nie leży w rezerwacie? W każdym razie mozna też z Ciężkiej. Z moich wypraw z przewodnikiem polecam Pośrednią Grań, Ganek i Rumanowy, Martinką na Gerlach, granią Durnych na Łomnicę, Staroleśny (zwłaszcza 2 niższe wierzchołki). Przepiękne trasy i emocje! Reszte robiłem z przewodnikiem w wersji książkowej.
 6. Co do Niewycyrki - jest piękna, widziałem z góry gdy byłem na Ostrej i Krótkiej. Co do marzeń - zawsze chciałem zobaczyć Dolinę Ciężką i byłem 2 razy. Dzięki Twoim opisom byłem na Niznich Rysach od Ciężkiej, na Litworowym od Kaczej przez Spady i na wielu innych. Poza Twoimi przewodnikami korzystam zawsze z Paryskiego, Szczerby, czasem Marcisza. A jeśli chodzi o przepisy - to od tego roku się zmieniły. Nie muszę iść z przewodnikiem jeśli wpisze się do księgi wyjść w aplikacji HZS oraz mam legitymację klubu wysokogórskiego.
 7. @Leszek Andrzej super! To dla mnie zaszczyt. Pełen szacun! Korzystałem z Twoich opisów wiele razy, mam 3 tomy. Fajnie, że będzie wznowienie. Napiszę potem w wolnej chwili jakie najlepsze trasy zrobiłem dzięki Twoim przewodnikom. Zresztą ja i tak tu wszystko zamieszczam. Pozdrawiam serdecznie!
 8. Cześć. Czytam i znam. Kojarzę wiec autora. Czyzby sam Leszek Jaćkiewicz dołączył do forum?
 9. peter1

  CZARNY SZCZYT

  kolejna partia: Papirusowa Drabina na Przełęczy Stolarczyka, Kołowy i Papirusowe Turnie na przełęczy, Kieżmarskie, Widły i Durne na przełęczy Baranie Rogi, z przodu Papirusowe Turnie Kołowy i Bielskie Łomnica i Durne Papirusowe Turnie Kołowy Dolina Czarna Jaworowa na szczycie droga wejściowa/zejściowa Papirusowe Turnie w Papirusowej Drabinie może będzie CD...
 10. peter1

  CZARNY SZCZYT

  Też nie widzę problemu, gdyby trzeba było zapłacić składkę na forum. W każdym razie hosting działa póki co, dorzuciłem trochę zdjęć we wcześniejszych postach.
 11. peter1

  CZARNY SZCZYT

  Zgadza się, pamiętam i rozumiem. Ale co innego jest odchudzanie a co innego usuwanie. Nie zamierzam niczego usuwać. Nie po to zamieszczałem przez lata tyle wypraw by to kasować. Niech służy ludziom.
 12. peter1

  CZARNY SZCZYT

  Nawet o tym myślałem bo mam problem ze starym hasłem. Ale na razie popróbuję z hostingami. No chyba że coś moderator/admin wymyśli...:)
 13. peter1

  CZARNY SZCZYT

  Już rozmawialiśmy, że odchudzenie zdjęcia nic nie da bo mam limit wykorzystany do końca(zostało 171kb).
 14. peter1

  CZARNY SZCZYT

  dolinka Dzika żleb ku Baraniej Przełęczy Czarny i Papirusowa Drabina Czarny Szczyt, na lewo skos Papirusowa Drabina Barania Kotlina z wiecznym śniegiem oraz żleb spadający z Baraniej Przełęczy Kieżmarskie, Widły i Durne Kieżmarskie cdn...
 15. peter1

  CZARNY SZCZYT

  próg Dolinki Dzikiej na progu droga ku Baraniej Kotlinie cdn...:)
 16. peter1

  CZARNY SZCZYT

  @J@n dzięki za pomysły! Nie używam generalnie hostingów ale mogę zacząć. Ze zdjęć które zamieściłeś otwiera się tylko 'te z kijkami'. Sprawdzałem na telefonie, tablecie i laptopie. Wszędzie tylko te jedno w tej chwili. Reszty nie widać. Czymś się różni od innych?
 17. peter1

  CZARNY SZCZYT

  No niestety chyba są jakieś nowe limity na użytkownika. Ja mam w tej chwili tylko 171kb do wykorzystania więc liczą mi za całokształt(a ogólnie tego trochę było). Prosiłbym o info czy coś się z tym da zrobić(zwiększyć mi limit etc.). Inaczej nie zamieszczę już nic.
 18. peter1

  CZARNY SZCZYT

  zobaczymy ile z telefonu się uda zamieścić: na szczycie Łomnica i Durne Kieżmarskie i Widły Baranie Rogi, z tyłu Lodowy Baranie Rogi, na przednim planie Papirusowe Turnie Kołowy i Tatry Bielskie Kołowy na Przełęczy Stolarczyka na Przełęczy Stolarczyka, z tyłu Papirusowe Kołowy z przełęczy
 19. peter1

  CZARNY SZCZYT

  ok, odchudziłem rozmiary nieznacznie, zobaczymy. Czarny Czarny I Jastrzębia Turnia Czarny, Kołowy i Jastrzębia Turnia próg Doliny Dzikiej niestety dalej jest problem, zmniejszyłem do 2.5mb a dostaję info że jest powyżej 4,7. Trochę mi się zejdzie na poprawianie(sama selekcja była czasochłonna). Wygląda na to, że są jakieś nowe zasady na forum. Przegapiłem coś?
 20. peter1

  CZARNY SZCZYT

  kilka zdjęć z otoczenia Doliny Kieżmarskiej: Niestety mam problem z wgrywaniem zdjęć bo jakość pojedynczego zdjęcia przekracza dopuszczalny limit 5mb. Tego dnia pogoda była idealna więc zdjęcia są bardzo dobrej jakości. Proszę o info od moderatora czy coś się uda z tym zrobić. Jak nie, to poszukam zdjęć z telefonu bo tam jakość jest słabsza. Prawdę mówiąc to chyba coś nowego bo wcześniej nigdy nie było problemu...
 21. peter1

  CZARNY SZCZYT

  CZARNY SZCZYT - 2429m - piękny szczyt w głównej grani Tatr Wysokich położony między Doliną Czarną Jaworową a górną partią Doliny Kieżmarskiej. Jego Czarny Grzbiet rozdziela Dolinę Dziką i Jastrzębią. Na lewo od Czarnego są Baranie Rogi, na prawo Kołowy Szczyt. Z tyłu wspaniałe Papirusowe Turnie. Trasa wiodła przez Papirusową Drabinę i Przełęcz Stolarczyka.
 22. A mi się film podobał. Owszem, nie jest wybitny, czegoś tam brakuje. Ale aktorstwo i zdjęcia pierwsza klasa! Dla mnie jest to film o 2 braciach/rodzinach i konflikcie między nimi. Historia, miłostki, góry to tło filmu. I najważniejsze: REWELACYJNE UJĘCIA pod Mięguszem i ścianie Kazalnicy. Szkoda, że tak krótko, czułem niedosyt, dla mnie to mógł być film tylko o tym. Ale rozumiem, że dla zwykłego widza byłoby nudno... Od strony technicznej Koszałka i Marcisz spisali się na medal. btw - "Prowokator' też nie był dobrym filmem ale tamte zdjęcia z Mnicha i piosenkę Gawlińskiego mam w głowie do dzisiaj.
 23. peter1

  Niżne Rysy

  Super zdjęcia! Ale dorzuć je też w tym temacie: Trochę roboty dodatkowej ale warto!
 24. dzięki za rekomendację! Oczywiście się wybieram. Słyszałem o pięknych zdjęciach ale w sumie nic dziwnego bo Koszałka to zapalony taternik(widziałem jego dokument o Mnichu) a konsultantem był Andrzej Marcisz.
 25. i ostatnia partia: Rysy i Wysoka Żabie Stawy Kopa Popradzka Wołowa Turnia Mały i Wielki Żabi Staw Mały Staw Wołowa Turnia, Żabia Turnia Rysy i Wysoka Wielki Staw i Kopa Popradzka wokół Wielkiego Stawu na ścieżce na Rysy Wołowa Kotlinka z dołu dziękuję za uwagę!
×
×
 • Dodaj nową pozycję...