Jump to content

Mateusz Z

Member
 • Content Count

  432
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

Mateusz Z last won the day on May 26

Mateusz Z had the most liked content!

Community Reputation

1,030 Excellent

1 Follower

About Mateusz Z

 • Birthday 12/14/1991

Recent Profile Visitors

818 profile views
 1. Cześć. Kurtka przeciwdeszczowa + polar powinno wystarczyć. Czy raki będą potrzebne? - to zależy na jakie szlaki się wybierasz. Na Rysy, Zawrat od Murowańca z pewnością raki się przydadzą. Jeśli niższe partie lub Tatry Zachodnie to na spokojnie można wziąć raczki (teraz w sklepach są wyprzedaże), najwyżej się nie przydadzą, a ważą niewiele. Warto mieć coś na zlodowaciały śnieg w plecaku. O ile nie napada świeżego śniegu moim zdaniem stuptuty zbędne. Mogą się przydać jeszcze kijki. Ja bym wziął jeszcze okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania, czerwcowe słońce + śnieg może nieźle dać w kość.
 2. Cześć, bez raków czy chociażby raczków i kijków ja bym się nie wybierał tam od strony stawu w ten weekend. Na kamerkach widać, że jeszcze leży sporo śniegu, a szlak na Karb jest w miejscu zacienionym, śnieg tam wolno odtaja. Spójrz na kamerki pogoda.topr.pl . PS. A pogoda faktycznie zapowiada się wyśmienita na sobotę :)
 3. Najczęściej Wilki w ludzkich skórach :D Prawie na każdym wyjeździe jakieś zwierzątko spotykam. Najczęściej muchy, latem komary, ślimaki, żuki... Czasem kozica się trafi czy inna sarna. Czy zdarzyło się Wam przewrócić w górach i nabawić się lekkiej kontuzji albo pozdzierać?
 4. Cześć. Prognoza pogody na za miesiąc to wróżbiarstwo. 🙂 Może być różnie, od pełnego słońca i 30 stopni przez codzienne popołudniowe burze (najbardziej prawdopodobna opcja) po śnieg na graniach. Rok 2020 może przynieść wiele niespodzianek, tak więc ja bym się nie zastanawiał i jechał, bo góry mogą się zawalić albo co gorsza będzie dużo komarów
 5. Chętnie się wybiorę z Tobą ponownie 🙂 Przed wrześniem jakoś musimy się umówić jeszcze.
 6. Siemka. Ktoś się może wybiera w piątek wieczorem/w nocy do Zakopanego z Warszawy? PS. W planach Czerwone Wierchy, jak ktoś chętny to zapraszam na wędrówkę.
 7. Mateusz Z

  Sarnia Skała

  Sarnia Skała to szczyt o wysokości 1377 m.n.p.m znajdujący się w reglach Tatr Zachodnich. Na wierzchołek prowadzi czarny szlak turystyczny z doliny Białego lub Strążyska. Widoki z Sarniej Skały są dość ciekawe, szczególnie prezentuje się masyw Giewontu. Można zobaczyć również Tatry Bielskie, Wysokie na czele z Granatami i granią Orlej Perci oraz część Tatr Zachodnich jak i również niepowtarzalny widok na Zakopane. Wejście nie sprawia żadnych trudności, choć końcówka jest skalista. Brak jakichkolwiek sztucznych ułatwień. Trasa polecana początkującym, nie jest długa. Przy okazji można zahaczyć o piękny wodospad Siklawica znajdujący się 10 minut za polaną Strążyska. Poniżej kilka zdjęć ze szczytu oraz wyżej wspomniany wodospad. Na Tatry Zachodnie Siklawica Tatry Wysokie, w centrum kadry Granaty. Zakopane Głowa "śpiącego rycerza". Z tej perspektywy legenda wydaję się prawdopodobna :D
 8. Mam nadzieję, że szybko śnieg stopnieje, nie chce mi się raków już nosić :) Odkąd pamiętam to chyba takich białych szczytów w czerwcu w Tatrach nie było jeszcze.. Do tego jeszcze staw w piątce zamarznięty. Ktoś z Was ma może wiedzę jaka będzie pogoda w najbliższy weekend? Co prognoza to różnie. Mountain forecast na sobotę pokazuję całkiem słonecznie i ciepło (po mocno deszczowym piątku), prognozy długoterminowe też wskazują całkiem niezły weekend, ale czy można im ufać na tak długi okres.?
 9. Mateusz Z

  Babia Góra

  Cześć. Wie ktoś może czy jakiś bus jeździ w weekendy z Krakowa do Zawoi (oprócz Mercbusa o 6:40) i z powrotem? Lub czy może ma ktoś wiedzę, kiedy firmy przewozowe planują wznowić kursy na tej trasie?
 10. Tak, ostatnio na Bystrej Ławce. Czy spotkaliście kiedyś agresywnego turystę na szlaku?
 11. Niebieski szlak turystyczny prowadzący od schroniska w dolinie Pięciu Stawów przez Świstówkę do Morskiego Oka jest niezwykle malowniczy. Odcinek ten był moim jednym z pierwszych w Tatrach. Droga od schroniska delikatnie wznosi się prowadząc obok wierzchołka Świstowej Czuby, niegdyś szlak wiódł przez wierzchołek owej góry, jednak prawdopodobnie ze względów bezpieczeństwa (dużo wypadków, spora ekspozycja) szlak poprowadzono obok. Widoki na Orlą perć, szczególnie na przebieg szlaku na Krzyżne oraz na Polskie Stawy robi spore wrażenie. Najwyższy punkt na szlaku to wypłaszczenie terenu zwane Kępą. Z tego miejsca dość rozległe panoramy na Tatry Wysokie, widoczne również Tatry Bielskie. Trasa krótka, niezbyt męcząca (mało przewyższenia), jedno miejsce lekko trudne - przejście przez stromy żleb. Zejście z Kępy do Morskiego oka trochę się dłuży, im niżej tym widoki stają się coraz bardziej ograniczone. W sezonie szlak jest dość tłumnie odwiedzany przez turystów. Poniżej kilka zdjęć.
 12. Majowo na Skrajnym Granacie. Fot. Serdeczny przyjeciel Robert B.
 13. Tak. Dokładnie znad Czarnego stawu. Zimą na chłopka bym się nie wybrał 🙂
 14. Super! Od 25 czerwca Flixbus daje autobusy z Krakowa przez Łomnicę Tatrzańską, Smokowiec i Poprad. Mam nadzieję, że granicę ze Słowacją otworzą dla turystów.
×
×
 • Create New...