Skocz do zawartości

Mateusz Z

Użytkownik
 • Postów

  1 137
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  82

Ostatnia wygrana Mateusz Z w dniu 11 Czerwca

Użytkownicy przyznają Mateusz Z punkty reputacji!

3 obserwujących

O Mateusz Z

 • Urodziny 14.12.1991

Ostatnie wizyty

3 546 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Mateusz Z

Enthusiast

Enthusiast (6/14)

 • Reacting Well Unikat
 • Dedicated Unikat
 • Very Popular Unikat
 • First Post Unikat
 • Collaborator Unikat

Najnowsze odznaki

3,2 tys.

Reputacja

 1. Jeśli chciałabyś się wyciszyć i odpoczać to sugerowałbym wybrać się na Słowację. Najlepiej Wielka Fatra, aczkolwiek bez auta dojazd jest utrudniony (jeździ Flixbus do Ruzemberoka I regionalne busy do Liptowskiej Osady). Ewentualnie Tatry Bielskie + Jagnięcy, Słowackie Tatry Zachodnie (grań Otargańców, rejon Brestovej).
 2. Cześć. W Polskich Tatrach spokoju nie zaznasz. Pytanie, czy możesz spać na glebie (nocleg "awaryjny") w schronisku, czy będziesz wcześniej próbowała coś rezerwować. Ja bym celował w Tatry Zachodnie, np. dość do schroniska Ornak, po drodze odwiedzić Jaskinie, Wąwóz Kraków, Hale Stoły. Przenocować. Skoro świt ruszyć przez Ornak na Starorobociański, Kończysty, jak sił wystarczy to Jakubina i zejść przez Trzydniowiański do schroniska w Chochołowskiej. Wycieczka całodniowa. Dzień trzeci to Wołowiec, możesz zrobić pętelkę przez Rakoń, a zejść zielonym przez Wyżnią Chochołowską. Powrót busem do Zakopanego i do domu.
 3. Mateusz Z

  Mała Fatra

  Odwiedziłem Małą Fatrę poraz drugi, tym razem późną wiosną. Pogoda dopisała, widoki i przyroda rewelacja. Taka mieszanka Tatr, Pienin i Bieszczad.
 4. Cześć. Moim zdaniem warto mieć uprząż i chociaż taśmę z HMSem. Przy mijankach można się wpiąć w kotwe dla bezpieczeństwa, czy chociaż zrobić wpinke, żeby odpocząć moment w eksponowanym terenie. Przy nowej drabince nad Kozią jest zawieszona stalowa lina, żeby można było się asekurować lonżą. Odnośnie wpinania się w łańcuchy i takie chodzenie nie powinno mieć miejsca, aczkolwiek ten widok jest spotykany na OP, czy chociażby na Rysach.
 5. Podpowiedź. Widok z jednego ze szczytów należących do WKT
 6. Skąd zrobione zdjęcie?
 7. Na rozdroże pod Wielkim Szyszakiem?
 8. Z jakiego szczytu zrobione zdjęcie?
 9. Mateusz Z

  Gorce

  Byłem i ja w ubiegły weekend, trasa z Lubomierza Przysłop, przez Gorc Troszacki, Kudłoń, Przełęcz Borek, Turbacz, Bukowinę Obidowską, Łapsową do Nowego Targu Dość urokliwa wycieczka, pogoda względnie dopisała. Kilka fotek:
 10. No i tu mnie bardzo zainteresowałeś Próbowałem tam wleźć, ale zostałem zawrócony przez Straż TANAP. Którą drogę polecasz? Może da się bez "lipy" od Zielonego Stawu Jaworowego?
 11. Czemu nie na Kieżmarski? Ze szczytów jest ciekawa panorama, szczególnie na Łomnicę, Grań Wideł, Tatry Bielskie. Poza tym to jeden z wyższych wierzchołków w Tatrach. Nadto są dwie drogi 0+ z Huncowskiego i grań z Rakuskiej. Jak dla mnie nudno nie było, aczkolwiek fakt, są ciekawsze szczyty na wyjście z przewodnikiem. Poza tym spojrzenie z jednej z najwyższych tatrzańskich ścian w stronę zielonego stawu kieżmarskiego robi wrażenie.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...