Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

 1. Today
 2. Yesterday
 3. Q'bot

  Skojarzenia

  Płachta (może być na byka)
 4. https://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/79622/Atak_niedzwiedzia_w_Dolinie_Chocholowskiej_Pogryziony_turysta.html
 5. vatra

  Skojarzenia

  Kocyk (może być czerwony 😊)
 6. Last week
 7. Zależy jak prędko zmieniasz obuwie 😜 Ale jeśli Ci zależy na czystym nubuku, to kup impregnat w sprayu (taki pod ciśnieniem, a nie polewkę z atomizerem) i spryskaj nim porządnie cholewkę przy otoku - dzięki temu brud będzie chwilowo 'odpychany', no chyba, że zaczniesz najpierw brodzić w rosie, a potem wejdziesz do błota - to już nic nie wskórasz. No i tego typu buty brudzą się w zakamarkach, bo płaskie powierzchnie łatwo wyczyścić...
 8. Litepeak'i dzisiaj dotarły. Ponosiłem trochę dłużej na mieszkaniu i przekonałem się już do nich całkowicie. Jak się uda, to w sobotę pójdę w nich w teren. Muszę jeszcze ogarnąć kwestię czyszczenia i impregnacji, bo na razie nie mam żadnych środków do tego.
 9. Odstąpię rezerwację na 2 nocelgi w Schronisku Murowaniec dla 3 osób w pokoju 6 os. 29-31 paź. 2 x 3 x 65zł. Praktycznie nieosiągalne o tej porze roku - biały kruk albo czarna mewa ;-) Rezygnuję z bólem serca, z powodu urazu nosa :O Dla mnie zwrot zaliczki w wyskości 156 zł, reszta do zapłaty na miejscu.
 10. 11.10 Kozi Wierch Pogoda wymarzona,na szczycie pusto. 12.10 Kasprowy Wierch Przy zejściu z Kasprowego spotkałyśmy dwa jelenie które dostarczyły nam sporo adrenaliny. Dzięki nim mogę poszczycić się pierwszym zejściem dużo poniżej czasu tabliczkowego 😂😂. 13.10 Hala Ornak i Wąwoz Kraków 14.10 Szpiglasowy Wierch Takimi pięknymi widokami i warunkami po raz kolejny ugościły nas Tatry ❤
 11. @marcel089 podeszwy dzielę na twarde i miękkie, i wolę twarde. Ale czy nie za bardzo wydziwiasz z tymi butami? Może na początek kup coś tańszego, przede wszystkim wygodnego, nie licząc, że się rozchodzi, Pochodzisz trochę to będziesz wiedział, jak się Twoje nogi zachowują po dłuższym marszu.
 12. wjesna

  Krzyżne

  Tak, zwierzęta są dopełnieniem gór, frajdą jest je zobaczyć. Oby jak najczęściej.
 13. Dodatkowa różnica to podeszwa, AB w Tonale i B w Litepeak. Nie wiem, która będzie bardziej odpowiednia w Tatry, zakładając chodzenie wyłącznie po utrzymanych szlakach. Pytanie czy różnica między nimi jest w ogóle istotna?
 14. Byłem dzisiaj ponownie w sklepie, żeby sprawdzić jeszcze parę modeli. Ograniczyłem już wybór do dwóch modeli: - zamówione już Meindl Litepeak GTX - Meindl Tonale GTX. Miałem okazję porównać równocześnie oba modele na nodze i te drugie okazały się szersze i chyba lepiej leżą na mojej stopie. Z Litepeak mam taką małą wątpliwość, że przy dobraniu odpowiedniej długości, mały palec dotyka cholewki. Obawiam się, że po dłuższym marszu mogą pojawić się otarcia i ból. Sprzedawca twierdził, że po paru wycieczkach buty trochę się rozbiją, ale trudno powiedzieć ile. Co prawda tak jak pisałe
 15. @marcel089ja używam jako całorocznych butów z nubuku , mają kilka lat i spory przebieg.Jeśli o skórę dbasz to będzie ok. Co prawda po iluś tam impregnacjach to już prawie licówka😃.
 16. jaaga76

  Skojarzenia

  Palemka (może być w drinku 😉)
 17. @wjesna aż sobie wyobraziłam kozice na śniegu.... cudnie. Nie wiem jak Ty, ale ja mam jakieś "zboczenie", że idąc szlakiem, zawsze w którymś momencie kończy się na szukaniu a) kozic lub b) świstaków, c) czegokolwiek biegającego😉. Dla mnie dwie strony Krzyżnego to zawsze dwa światy....
 18. Pogoda nastrajała do wędrówki więc wybraliśmy się na Krzyżne. Z Palenicy, Doliną Roztoki szlo się przyjemnie, zwłaszcza spoglądając w prawo z myślą,,tam będę "- oczywiście jeśli dojdę🙂 Niedaleko rozejścia szlaków do Siklawy i do schroniska zrobiło się zbyt ślisko na szlaku i trzeba było ubrać raczki. Wodospad uroczy jak zwykle, ale to nie on był celem więc trzeba było ruszać dalej. Szło się przyjemnie, dość lekko póki nie zaczęło być dość stromo. Ale akurat pojawiły się trzy kozice które skradły nas czas, bo zamiast iść w górę to śledziliśmy je wzrokiem. Kopały w śnie
 19. @Góry Ponad Wszystko zdjęcie spod lodowczyka petarda💪😍.! Dobrze, że Was nie zwiało.
 20. @marcel089 z uwagi na skórę trzeba o nie bardziej dbać. Jak je wyczyścisz po błocku i nie przyschnie będzie ok. To z autopsji - moj mąż w Meindlach chodzi. Bardzo sobie je chwali, choć przy skałach mówił, że mogły by" ciut" twardsze. O amortyzację się nie martw.
 21. Znalazłem parę opinii, że te buty (Litepeak GTX) nie nadają się na błoto. Jakie macie doświadczenia z zamszem i błotem? Czy to faktycznie dyskwalifikuje te buty pod tym kątem? Ogólnie nie zmierzam chodzić po trasach jak z Runmageddonu, brodząc po kolana w błocie, ale na przykład w Beskidach szlaki nie są czyste i buty jednak się brudzą. Druga sprawa to brak amortyzacji. Wczoraj, chodząc po sklepie nie zwróciło to mojej uwagi, ale nie wiem jak będzie po 20km marszu. Chodzicie na twardych czy amortyzowanych podeszwach?
 22. Znalazłem Litepeak GTX w promocji na e-obuwie w cenie 800zł i zamówiłem wczoraj, bo rozmiary szybko znikały. W tym sklepie jest 100 dni na darmowy zwrot, więc nic nie ryzykuję. Przetestuję je na spokojnie na mieszkaniu i zastanowię czy zostawić.
 23. W tym modelu meindli nie łaziłem - ale niewielka powierzchnia siatki sugeruje, iż może być dość ciepło... Choć dobrze wyprawiona skóra jest przyjaźniejsza pod tym względem, aniżeli syntetyk.
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...