Jump to content

Artur S

Member
 • Content Count

  157
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

337 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A moja wycieczka której nie zapomnę była całkiem krótka, łatwa i praktycznie pozbawiona widoków.....ale od niej zaczęła się fascynacja najpiękniejszą ( oczywiście dla mnie taką jest, a zapewne ilu forumowiczów, tyle najpiękniejszych) doliną Tatr. W sumie to był przypadek - dostałem kwartalnik "Tatry" numer 14 z 2005 roku, w którym był artykuł M.Grocholskiego "Biała Woda świeci w nocy". Przeczytałem go ze trzy razy i wiedziałem już, że muszę tam być. Nyka poszedł w ruch, wyszukiwałem skąpe informacje w necie ( to było 15 lat temu, więc wiadomości na ten temat nie było wiele) Polska weszła do strefy Schengen i z początkiem sezonu 2008 nareszcie nastąpił ten długo wyczekiwany moment. Oczywiście pogoda totalnie zawiodła, niski pułap chmur, siąpiący deszcz- słowem zero widoków. Gdzie ten piękny Młynarz, Niżne Rysy, Wysoka...... Doszliśmy tylko pod Anioły i z mżawki zrobiła się regularna ulewa. Żona schowała się pod wiatą, a ja korzystając z chwilowej luki w chmurach podszedłem na pobliski mostek.....i to był cios prosto w serce - prawdziwie alpejski widok który ukazał moim oczom, sprawił że poczułem że muszę tu wrócić w lepszych warunkach.........No i wracam kilka razy do roku , czasem tylko raz , ale nie zdażyło mi się bym nie był tam choć raz w ciągu sezonu. Mam tysiące zdjęć ( choć dalej nie zrobiłem tego najlepszego), zahaczyłem o odnogi doliny te legalne i te troszkę mniej legalne..... Ta wycieczka została na zawsze w mojej pamięci nie dlatego, że zdarzyło się na niej coś szczególnego, ale dlatego że stała się początkiem fascynacji, która trwa do dzisiaj.....
 2. No zarzadzający gminą pod wpływem protestów ogłosili, że tych największych inwestycji nie będzie, ale część terenu już przygotowano i mają powstać budynki mniej ingerujące w przyrodę, więc pewnie wcześniej czy póżniej pomysł powróci, tak jak w Zakopanem powraca co jakiś czas pomysł zimowych igrzysk. Chwilowo obrońcy przyrody mogą ogłosić sukces protestu ale obawiam się że to tylko początek walki
 3. Film po słowacku, ale jak ktoś lubi tatrzańską faunę to komentarz da się zrozumieć...
 4. Vysoke Tatry - divocina zamrznuta v case reżyser: Pavol Barabas film dokumentalny, Słowacja/Austria, 2007, 52 min.
 5. Każdy ma prawo do własnego zdania. A Zawoja leży w powiecie suskim i dokładnie wiem skąd te 16 zarażonych bo przypadkiem mieszkam właśnie w okolicy.
 6. Jak dla mnie to świetna i przemyślana decyzja. Coś musieli udostępnić więc zrobili to w ten sposób by ochronić mieszkańców powiatu tatrzańskiego przed tłumem debili, którzy już czaili się na majowy weekend. Na dzień dzisiejszy w powiatach nowotarskim.i tatrzańskim są tylko po dwa przypadki zakażenia i mieszkańcy słusznie boją się najazdu turystów. Nikt (albo prawie nikt)nie przyjedzie Z drugiego końca Polski żeby zajrzeć do dziury i zaliczyć godzinny spacerek doliną Białego, a o zdrowie psychiczne mogą sobie zadbać w rozproszeniu wybierając spacer w lesie w swojej okolicy. Jadąc do pracy oglądam sobie Tatry na horyzoncie i mimo że trochę żal możliwości wyjścia na szlak przy tak pięknej wiosennej pogodzie, to całkowicie rozumiem decyzję władz Parku.
 7. Artur S

  Koniec n.p.m.

  Więcej reklam i jakiś taki inny zapach farby drukarskiej, ale w treści to taki sam dawny npm ?
 8. Żywe niedźwiedzie mają to do siebie, że nieczęsto pokazują się turystom w takich miejscach. Często, właśnie w tych rejonach , wracając po swoich śladach po kilkunastu minutach spotykałem na ścieżce świeże parujące kupy miśka, który musiał siedzieć w krzakach gdy przechodziłem i nie dał się wypatrzeć.
 9. I niech tak zostanie na zawsze !!!
 10. O! I teraz ci co może nie wiedzieli też już wiedzą ?
 11. No to, że Ty wiesz to akurat byłem pewien ? A w pytaniu była jeszcze nazwa, który to z trzech ?
 12. No to teraz już całkowita łatwizna ? W jakiej dolinie znajduje się taka siklawka i jak sie nazywa ?
 13. No widzisz ? Mówiłem, że łatwo. Tak "kamyczek" znajduje się na samym końcu Tatr przy szlaku na Siwy.
 14. @Fibi. Ja bardzo przepraszam - poprawię się następnym razem :-). Tak to jest na Słowacji - ja bardzo rzadko chodzę po polskiej stronie ( chyba, że poza sezonem w Zachodnich )
×
×
 • Create New...