Jump to content

Artur S

Member
 • Content Count

  224
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Artur S last won the day on July 5

Artur S had the most liked content!

Community Reputation

567 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Po polsku to się nazywa Przełęcz pod Klasztorną gòrą. Parkując auto koło klasztoru trzeba przejść kawałek drogą w kierunku Wielkiego Lipnika i potem niebieskim szlakiem dość ostro pod górkę w stronę Leśnicy. Tak z pół godzinki. Lepszym wariantem jest rowerkiem koło Dunajca, potem kofola albo obiadek w Leśnicy i stamtąd niebieskim powrót do auta właśnie przez Sedlo Cerla. Na samej przełęczy wiatka z ławeczką i widokiem na Trzy Korony a po drugiej stronie rozległa łąka z Tatrami na horyzoncie.
 2. Mamy podobnie. Chyba Polana pod Wysoką to jest właśnie TO. Aż do tego lata nawet nie wiedziałem o istnieniu Wysokiego Wierchu , mimo że w Czerwonym Klasztorze byłem wiele razy. Dotychczas najmilej wspominałem wycieczkę z Krościenka przez Sokolą Perć na Sokolicę, głównie dlatego, że wybraliśmy się tam pierwszego listopada i na szlaku spotkaliśmy tylko 4 osoby. A pogoda dopisała wyjàtkowo. Sympatyczną jest też trasa rowerowa nad Dunajcem z Czerwonego Klasztoru przez Leśnicę i Sedlo Cerla. Przyznam, że wyjątkowo kusi mnie wschód słońca z Trzech Koron, ale jednocześnie przeraża myśl, że będzie tam sporo maniaków z setką kilogramów sprzętu foto i wtedy nie będzie już tak magicznie.
 3. @vatra fakt - godziny są raczej nieludzkie, szczególnie jak na następny dzień trzeba wstać przed szóstą do pracy 😛 Ale cóż począć skoro trudno wygospodarować czas na dłuższe wycieczki. Ale Twoje drzewa bardzo mi się podobają, szczególnie przy takiej pięknej pogodzie 😄
 4. Nie bardzo wiem co jeszcze polecić, bo pozostałe miejsca są dobrze znane i opisane. Jedyne miejsce, które mi przychodzi do głowy to Sedlo Cerla w pobliżu Czerwonego Klasztoru - fajna łąka z widokiem na Tatry i Trzy korony, idealna na relaks np po wycieczce rowerowej. P.S. Zapomniał bym o drzewach.......
 5. @vatra, @Zośka - do teraz jestem pod wrażeniem. Szkoda tylko, że na zachód zjawia się tam więcej ludzi, bo i o dobry kadr trudniej i atmosfera trochę bardziej piknikowa. Ale cóż poradzić - w końcu są wakacje i trzeba chyba poczekać do września - października z następną wizytą w tym miejscu.
 6. @vatra w czwartek wieczorem ławeczka była niestety zajęta, ale za to widoki były magiczne .
 7. Jeśli chodzi o ubezpieczenie to wykupuję zawsze w słowackiej firmie, która współpracuje z HZS. W razie czego (odpukać w niemalowane) jest o wiele mniej problemów i formalności. Poza tym wychodzi po prostu taniej. Podstawowy wariant zapewniający pokrycie kosztów akcji ratowniczej takze z użyciem helikoptera to tylko 0.95 EUR na dzień. Formularz jest po słowacku ale wypełnia się to intuicyjnie, trzeba tylko wybrać Republikę Słowacką jako miejsce do którego się udajemy i podać swoje podstawowe dane oraz adres mailowy na który przychodzi potwierdzenie. Płacisz błyskawicznie kartą, robisz zdjęcie karticzki z numerem poistienia i gotowe. https://www.union.sk/poistenie-do-hor
 8. @vatra w takim razie jest to ładny kwiatek tatrzański 🙂 trzeba by policzyć te wszystkie słupeczki w każdym kwiatku itp, zapisać wysokość na której go znalazłaś i takie tam 🙂 a tak na poważnie to zdaje się jest bodziszek błotny.
 9. Mieczyk dachówkowaty roślina charakterystyczna dla wilgotnych łąk regla dolnego - akurat w tym okresie pięknie kwitnie. Kwiat objęty ochroną gatunkową także poza granicami Parku.
 10. @Mateusz Z Jakoś ta część Tatr nie pasowała mi do kadrów, więc mam tylko jedną fotkę, na której coś widać po prawej stronie, bo to było bladym świtem. OD lewej oczywiście Łomnica, Durny, Lodowy i Jagnięcy potem Szalony, Płaczliwa, Hawrań i Nowy Wierch potem wierzchołek Koziego i Koszysta po prawej kadru.
 11. @Mateusz ZNa tym zdjęciu nie zobaczysz bo nie weszły w kadr, ale jak wrócę do domu to znajdę takie z Kozim 🙂
 12. @Zośka W Pieniny mam niedaleko - około półtorej godziny jazdy autem. Ostatnio trochę na stare lata zdrówko szwankuje więc szukam w necie i wybieram łatwe miejscówki. A co do wstawiania.....Nie było najgorzej, ale dziś za to musiałem odespać 🙂
×
×
 • Create New...