Skocz do zawartości

jaaga76

Użytkownik
 • Postów

  2 545
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  109

Ostatnia wygrana jaaga76 w dniu 5 Stycznia

Użytkownicy przyznają jaaga76 punkty reputacji!

5 obserwujących

Ostatnie wizyty

3 132 wyświetleń profilu

Osiągnięcia jaaga76

Community Regular

Community Regular (8/14)

 • Dedicated Unikat
 • Reacting Well Unikat
 • Very Popular Unikat
 • First Post Unikat
 • Collaborator Unikat

Najnowsze odznaki

3,7 tys.

Reputacja

 1. jaaga76

  Buty - dylemat

  Niskie czy wysokie - lato idzie, więc temat pewnie wroci jak bumerang... https://outdoormagazyn.pl/2024/04/poradnik-ekspertow-buty-wysokie-czy-niskie/
 2. Stoisz na skraju pustkowia..... Tym razem nie o Tolkiena chodzi, ale o niesamowitego wspinacza Marca-Andre Leclerca... "Alpinista" to film o jego życiu, któremu sens nadawało wspinanie. Wierzcie mi, że film trzyma w napięciu niczym perfekcyjny horror, ale jednocześnie dostarcza niesamowitych wrażeń estetycznych niemal w każdym ujęciu. I tylko to dręczące pytanie, które zostaje na końcu: czy pasja warta jest życia.... Jak dla mnie nie. A Wy co sądzicie? Film do obejrzenia na N.
 3. Autorka prezentuje dość "utylitarne" podejście do tematu (koszty szkolenia i poświęcenie na akcjach jako okoliczności łagodzące). W komentarzach jednak rzadko spotykana zgoda. Inna sprawa, że faktycznie Ratownicy są niezwykle idealizowani w przekazach medialnych. To taka uwaga natury ogólnej.
 4. Nigdy o tej imprezie nie słyszałam. Wklejam, może ktoś się skusi i da znać, jak było. https://www.facebook.com/events/411115054998245
 5. https://24tp.pl/n/116933 Jest ciąg dalszy.
 6. Annapurna. I w sumie tak sobie myślę, że wczoraj te ciepłe opowieści były bardzo miłe, ale trochę zaskakujące. Rutkiewicz była instruktorką Wielickiego na pierwszych kursach skałkowych, a potem jakby nie patrzył ich relacja miała mocny rys rywalizacji. Wanda, choć w reportażach i filmach tworzyła wokół siebie aurę przyjazności, to w górach była wcieleniem indywidualizmu (żeby nie powiedzieć egoizmu) i nie było z nią łatwo wytrzymać. Dobrze to słychać było w wypowiedziach Anny Czerwińskiej, która jej wprost nie cierpiała. Konfiktów między Wandą a innymi himalaistami opisanych jest w literaturze cała masa... a tu tak...
 7. Miałam wczoraj wielką przyjemność być na spotkaniu z Krzysztofem Wielickim organizowanym przez Poznański Klub Wysokogórski. Jestem pod wrażeniem osobowości pana Krzysztofa. Spotkanie oczywiście dotyczyło jego osiągnięć, ale w sumie były one tylko pretekstem do snucia opowieści o ludziach, z którymi wiązał się liną, dzielił obozową codzienność, doświadczał niepowodzeń, albo świętował sukcesy. Szczególnie dużo uwagi pan Krzysztof poświęcił Wandzie Rutkiewicz - można śmiało powiedzieć, że był to rodzaj złożonego Jej hołdu. Wierzcie mi, że narracja pana Krzysztofa, fantastyczne zdjęcia, oryginalne nagrania z wysokogórskich baz (te o łyżkach powodowały salwy śmiechu na widowni) sprawiały, że dwie godziny minęły nie wiedzieć kiedy. Bardzo Was zachęcam do pójścia na spotkanie z Krzysztofem Wielickim, jeśli takowe będzie organizowane w waszej miejscowości.
 8. Też miałam tę przyjemność. Pan Tomasz ma niesamowitą wiedzę o Tatrach, a poza tym jest specjalistą od światowych parków narodowych.
 9. Akademia Tatry to seria specjalistycznych szkoleń z botaniki, zoologii, ekologii, geologii, topografii i historii. Wycieczki dedykowane są dla osób dorosłych - przewodników, kandydatów na przewodników, nauczycieli i pasjonatów tatrzańskiej przyrody. W sobotę 13 kwietnia odbędzie się wycieczka poświęcona poszukiwaniu wiosny w Tatrach temat wycieczki: oznaki wiosny w Tatrach prowadzący: dr inż. Tomasz Skrzydłowski trasa: Wielki Kopieniec - Nosal start: godz. 8.00, przed Restauracją Siedem Kotów na Cyrhli, czas trwania ok. 4 godziny maksymalna liczba osób: 20 mamy dla Was wiosenny prezent! ta wycieczka jest gratisowa, obowiązują zapisy mailowe pod adresem: warsztaty@tpn.pl (prosimy jedynie o przemyślane zapisy, a w razie zmiany planów o wiadomość) - obowiązuje kolejność zgłoszeń. Kwiecień to czas kiedy doświadczamy w Tatrach pierwszych oznak wiosny. Kwitną już lepiężniki, pojawiają się krokusy, pierwiosnki, knieć górska. Ze snu zimowego budzą się także owady. Na przykładzie roślin i zwierząt omówimy ich ekologię, czyli przystosowanie do wczesnej pory kwitnienia.
 10. I tu się zgadzamy w 100% Prawda. W ostatnich "Tatrach" (w których film jest motywem przewodnim) jest wywiad z Lindą. Polecam Tez mam sentyment do tego filmu.
 11. I tłoczne... coraz ciaśniej zabudowane.
 12. https://www.rmf24.pl/regiony/rzeszow/news-plonie-polonina-carynska-w-bieszczadach,nId,7438994#crp_state=1 Wielka strata się dzieje...
×
×
 • Dodaj nową pozycję...