Jump to content

jaaga76

Member
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

jaaga76 last won the day on July 1

jaaga76 had the most liked content!

Community Reputation

54 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Moje "ucieczkowe" szlaki: - Dolina Białej Wody po słowackiej stronie do Grzebienia, ale często do Litworowego Stawu, - Wielki Baraniec z pętelką Dolina Żarską. - od Chochołowskiej Błyszcz i Bystra (generalnie w Zachodnich jest dużo mniej ludzi), - Tomanowa jako dojście do Czerwonych ( jak śpię na Ornaku), - zwykle też niewielu ludzi spotykam na Wrotach Chałbińskiego ( tylko rano trzeba dobiec do MO przed dzikim tłumem).
 2. Dokładnie tak. Tam jest cudnie pusto 🙂🙂🙂
 3. jaaga76

  Busy Zakopane

  http://www.zakopane.rozkladyjazdy.pl/busy/ https://www.zakopane.pl/komunikacjamiejska/rozklad-jazdy
 4. Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy 🙂.
 5. Brak odpowiedzi: kiedy tylko się da 😉🙂
 6. Nieco inna perspektywa: Jerzy Kochanowski " Wolne miasto Zakopane". Z "górskich" książek zawsze chętnie wracam do "Górfanki" A. Czerwińskiej i "Zostają góry" P. Morawskiego. Odpadłam przy " Anatomii góry" R. Fronii. Zasypiam przy tej pozycji. W księgozbiorze mam też książkę R. Messnera z dedykacją autora 🙂, ale sama książka taka sobie... przeczytana stoi na półce dla potomnych 😉.
 7. Klasyka gatunku. Moim zdaniem przewodnik Nyki to najlepszy z przewodników.
 8. Dołączam do gangu La Sportivy 🙂 (od 4 lat model Trango). Bardziej co prawda na zimę, ale latem też dają radę. Podejściówki the north face, które czasami służą do biegania po lesie. Ultra lekkie, ale z dobra amortyzacją.
 9. Pandemia mocno medialnie uruchomiła TPN. Od kilku tygodni co czwartek publikują webinar. Godzina wykładu o Tatrach. REWELACJA! Dla mnie chyba najciekawszy był o "martwym drewnie". https://youtu.be/kwfSk56SEuc
 10. Dołączam. Do grudnia nałogowo czytałam npm, ale jak wiecie to już (w tej wersji) historia. Ból był tym większy, ze razem z npm zniknął magazyn w rowerach..... Ostatnio odkryłam Na szczycie i jakieś było moje zdziwienie, że to inne wcielenie npm 🙂🙂🙂. Redakcja (niemal bez zmian) chyba jeszcze się waha co do częstotliwości wydawania, ale układ, tematyka, duch ten sam co w npm. Także deficyt zaspokojony 🙂. Tatry TPN polecam. To bardziej przekrojowy kwartalnik, moim zdaniem na bardzo wysokim poziomie. Mają świetne zdjęcia.
 11. Z busami niestety słabo w dalszym ciągu. Odsiedzialam w poprzednim tygodniu godzinę czekając na busa i jeszcze nie dojechałem do końca tak, jak chciałam.
 12. Niekoniecznie. Jeśli wybierasz się w tygodniu to nie powinno być problemu. Jedno miejsce zawsze się znajdzie. Może trzeba będzie poczekać do wieczora, ale coś będzie. Mam wrażenie, że schroniska już dość luźno podchodzą do epidemii (przynajmniej Chocho).
 13. Świetny opis. Masz Chłopie talent 🙂 ps. Kot - bohater "drugiego" planu :-))
 14. No właśnie... Taki miałam dylemat kilka dni temu. Chciałam zostawic auto najblizej przy szlaku, ale trochę się bałam, że ruch duży i nadzoru po skasowaniu opłaty brak. Finalnie auto zostało na parkingu w Zakopcu, a ja busikiem dojechałam do szlaku. Jakie macie doświadczenia w tym zakresie. Co z autami, gdy idziecie na kilka dni w trasę? Może stworzymy listę pewnych i w miarę tanich miejsc parkingowych?
×
×
 • Create New...