Skocz do zawartości

Zośka

Użytkownik
 • Postów

  2 586
 • Dołączył

 • Wygrane w rankingu

  101

Ostatnia wygrana Zośka w dniu 29 Grudnia 2023

Użytkownicy przyznają Zośka punkty reputacji!

6 obserwujących

Ostatnie wizyty

4 691 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Zośka

Community Regular

Community Regular (8/14)

 • Dedicated Unikat
 • Very Popular Unikat
 • First Post Unikat
 • Collaborator Unikat
 • Posting Machine Unikat

Najnowsze odznaki

4 tys.

Reputacja

 1. @barbie609 moder próbowałam już kilka razy sfotografować płochacza ale nigdy mi się nie udało bo jak tylko próbowałam się zbliżyć to uciekał. Twojego kolegę bardzo te ptaki lubią bo ciągle robi im super zdjęcia.
 2. Bardzo rzadko przeklinam ale teraz cisną mi się na usta słowa których chyba napisać nie mogę chociaż bardzo bym chciała. Czy naprawdę poza pieniędzmi nie ma już żadnych wartości ? Nie jestem jakąś świrniętą ekolożką ale mam w sobie szacunek do natury i uważam że nic nie jest dane na zawsze a o przyrodę trzeba dbać a nie ją niszczyć. Niestety wszędzie gdzie tylko pojadę ( Beskidy, Sudety, Tatry) widzę jak ludzie bezrefleksyjnie kawałek po kawałku niszczą, psują i dewastują po to żeby jakiś patodeweloper mógł wybudować np. apartamenty dla bogatych którzy góry kochają najbardziej wtedy kiedy patrzą na nie z okna swojego mieszkania. Albo żeby można postawić kolejny supermarket dla turystów którzy jak już przyjadą" w góry " to muszą mieć sklep pod nosem bo po całym dniu na Krupówkach albo Gubałówce trzeba wypić pół skrzynki piwa żeby dzień był udany. Może teraz wylewa się ze mnie trochę żółci ale już bardzo długo chodzę po różnych górach i widzę jak proces dewastacji coraz bardziej przyśpiesza i boję się że za jakiś czas nie będzie już takich miejsc w których można będzie w ciszy i spokoju odpocząć i nacieszyć oczy widokami. Masz rację @Mnich Admin to co się dzieje to barbarzyństwo.
 3. @barbie609 moder pewnie to wie ale może nie wszyscy wiedzą że Pieniński Park Narodowy jest najstarszym parkiem narodowym w Polsce. 1 czerwca będzie obchodził 92 urodziny. Jest najmniejszym parkiem w kraju ale też jednym z najbardziej atrakcyjnych krajobrazowo i przyrodniczo.
 4. @Mnich Admin chyba kupię bo wydaje się ciekawa.
 5. Niby fajnie że zabierają te dzieciaki w góry i coś im tam próbują pokazać ale jak czasem takich mijam i widzę że patrzą tylko w smartfony i jak osioł ze Szreka pytają czy daleko jeszcze to mam wrażenie że to syzyfową praca. Chociaż z drugiej strony to może i dobrze bo tłok w górach będzie mniejszy jak im się nie spodoba.
 6. No właśnie. Park Narodowy a nie park miejski, plac zabaw czy spacerniak. Poza terenem parku może być 100 różnych stoków ale Parki Narodowe powstają nie ku uciesze gawiedzi tylko po to by chronić tereny cenne przyrodniczo. Nie zamieniajmy ich w wesołe miasteczka.
 7. Wszyscy którzy pracują i płacą podatki mają takie samo prawo do korzystania z miejsc publicznych. Nie pozwalajmy nikomu albo pozwólmy wszystkim.
 8. Ja też pytałam dziś kolegów z pracy, bardzo aktywnych narciarzy którzy w każdy weekend jeżdżą po Polsce tam gdzie są najlepsze warunki ( nawet w jakichś zawodach startowali) i o dziwo oni też stwierdzili że to glupi pomysł i chodzi wyłącznie o kasę.
 9. No to żeby się nie marnowała to latem udostępnić ją dla motocrossu, downhilu i ATV. Dlaczego narciarze mają być uprzywilejowani, inni też chcą poszaleć.
 10. Zośka

  PRZEWODNIK

  @Doota zgadzam się z @J@n. Po co przewodnik na Orlą, tam się nie zgubi bo wszędzie pełno ludzi.
 11. Zośka

  Babia Góra

  W sensie że kara ma czegoś nauczyć to pewnie masz rację, nic to nie da. Ale kara to też przyjęcie konsekwencji swoich czynów a łamanie przepisów kwalifikuje się do ukarania. Jak ktoś nie ponosi konsekwencji to tak jakby nic złego nie zrobił.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...