Skocz do zawartości

barbie609 moder

Moderator
 • Postów

  3 492
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  237

Treść opublikowana przez barbie609 moder

 1. ostrzyć raki https://pogodagopr.pl/
 2. no i jeszcze zdjął olstra odrzutowe , które mogły go uratować w razie upadku. Zresztą w Opowieściach o pilocie Pirxie więcej górskich odniesień. Np w opowiadaniu Odruch Warunkowy jest rozmowa z opisem różnic w technice wspinaczkowej Ziemia Księżyc . A film Test Pilota Pirxa zaczyna się od ujęć na Elbrusie. Ale to tak na marginesie.
 3. Kolega służył w WOP w strażnicy na Łysej , często podchodziła niedźwiedzica z małymi. W końcu zrobiła się taka bezczelna że wartownik wygarnął jej nad głową z kałacha. Podobno na jakiś czas się obraziła
 4. https://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/98440/TPN_zamyka_dwa_szlaki_Powodem_wycinka_drzew_i_remont_mostu.html
 5. Właśnie sobie odświeżam starego Janosika. No cóż umieli u nas kręcić filmy. No i te nie zarośnięte pienińskie krajobrazy.
 6. No tak jedzonko.Ostatnio oglądałem filmy Rufusa ze ,,Starego Wspaniałego Świata,, zrobione w czasie wyprawy na Alaskę. On tam poszedł tak daleko ,że nie tylko jedzenia w obozie nie przechowywał ale i posiłki przygotowywał i jadł z dala od namiotu.Co prawda był uzbrojony w broń czarnoprochową ale wolał zapobiegać.
 7. barbie609 moder

  Buty - dylemat

  odwieczny dylemat ,co najmniej na miarę odwiecznego tatrzańskiego problemu : przez Boczań czy przez Jaworzynkę
 8. https://mapa-turystyczna.pl/route/ifhw
 9. dodatkowo proponuję Polanę Podskały , Gorc Troszacki, albo Pańską Przechybkę , też fajnie fioletowo a i białych sporo się trafia.
 10. myślę .że mogę polecić , jest fajnie tak inaczej. My na razie planujemy coś takiego https://mapa-turystyczna.pl/route/3olem
 11. spróbujcie kiedyś poza szlakiem przez Połoninę Kiczera , tam zazwyczaj cisz i spokój
 12. miś to pikuś , sprawa Kaszniców dalej nie wyjaśniona
 13. i całe szczęście , bo było Ciebie trochę brak minęliśmy się o dobę , jak widzę szliście od strony Durbaszki , na Wysokiej byliście?
 14. smutne wieści https://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/98385/Smutne_wiesci_ze_szpitala_w_Nowym_Targu_34latki_nie_udalo_sie_uratowac.html
 15. tak jak Ty nas Siwym Wierchem , dzięki temu zaliczyliśmy i Babki i Siwy Wierch.O to chodzi żebyśmy się dzielili pomysłami.
 16. @wjesnasuper wycieczka , widoki super.
 17. Uzupełnienie do Nilsa: sposób troczenia kijków nie jest do końca przemyślany , parciane pętle nie zapewniają stabilności dołu . Trzeba coś wymyślić.
 18. Filmu nie oglądałem ale to powyższe pytanie też mi się obija po głowie. Czasami jak się czytam książki o górach to mam wrażenie ,że w tych ludziach jest jakiś pęd do samounicestwienia , jakby się wyłączał instynkt samozachowaczy. Zresztą na naszym podwórku też to czasami widać. Pogoda taka,że wyprawa na parking pod blokiem jest wyzwaniem a ludzie idą w góry. W wysokich górach można zwalić na chorobę wysokościową , ale u nas ? Wiadomo ,że śnieg po pas nawet w Pieninach lawiny lecą a ludzi maszerują na Czoło Turbacza i potem trzeba ich ściągać.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...