Jump to content

Jędrek

Member
 • Content Count

  126
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

103 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jędrek

  Skojarzenia

  Zielony (Kieżmarski) 😃
 2. Jest to jeden z powodów dla których, gdy idę sam, to staram się schodzić jak najpóźniej. Zwykle kończy się to dłuższym lub krótszym spacerem z czołówką. Ale co zrobić, młodszy nie będę, a biegać po górach nigdy nie lubiłem. 😎 A na kijki, gdy tylko sytuacja pozwala, zawsze zakładam gumowe końcówki, bo mnie samego też ten hałas denerwuje. Co innego po zmroku, wówczas stukanie jest nawet wskazane.
 3. No i nie muszę robić relacji, bo powyższe wycieczki bardzo podobne do moich sprzed paru dni 😉 Podejście przez Tomanową jest fajne też w tym sensie że nawet gdy w Tatrach są tłumy (tak jak ostatnio) to tam i tak spotyka się sporo mniej ludzi niż na innych szlakach w okolicy. Ot, taka różnica że parę lat temu mijałem tam zwykle 5-10 osób, a w tym roku do Chudej Przełączki może z 30. Owszem, jest to wzrost o co najmniej 300%, 😜 ale z drugiej strony co to za tłum, 30 osób w trzy godziny. Tym bardziej że w zdecydowanej większości byli to sympatyczni ludzie, z którymi miło się wymieniało po
 4. Dokładnie. W sumie nie jest to żadne utrudnienie, rejestracja na ich stronie to kilka minut, kwit o szczepieniu to też przecież tylko chwila. Oby nie było gorzej.
 5. Zabawne że w kontekście niedźwiedzi przypominają o zakazie schodzenia ze szlaków. Tak jakby to przed czymś chroniło. Przez ponad 20 lat tylko raz spotkałem niedźwiedzia będąc poza szlakiem, pozostałe spotkania, nawet takie z kilku czy kilkunastu metrów, zawsze miały miejsce gdy szedłem ściśle po szlaku. 🙃😁
 6. A co tu relacjonować, spacer jakich wiele, szlakowo po Czerwonych Wierchach. Ogólnie taki spacerowy wyjazd, pogoda ekstra, dwa tygodnie w ciągu których tylko raz porządnie zmokłem. Wzorcowe fotki? To nie ode mnie, ja idę na ilość, pstrykam z ręki, często nawet nie zatrzymując się.
 7. Niewiele brakowało a też bym stał w tej kolejce, bo wstępny plan był taki by tamtędy schodzić, na szczęście zasiedziałem się na Ciemniaku i dopiero o zmierzchu ruszyłem w dół przez Upłaz.
 8. Spotkałem ostatnio taką parę na podejściu pod Iwaniacką i powiem ci że ma to sens. Ona zgrabna, w kusych szortach, bez plecaka, szła przodem, a on obciążony, zasapany, ale szedł za nią dzielnie wpatrzony jak w obrazek 😁 Pani zresztą była wyrozumiała i dość często robiła postoje 🤪
 9. Na podstawie tego że od lat jeżdżę w Tatry mniej więcej w tych samych terminach, mogę stwierdzić iż od zeszłego roku tłumy są wyraźnie większe niż w 2019 i wcześniej. Nie tylko "do schronisk" ale i powyżej. Jest tu zresztą na stronie np. artykuł o potężnym korku na tych kilku łańcuchach w Kobylarzowym Żlebie. Tego dnia byłem na Ciemniaku i Krzesanicy i nawet na szlaku przez Tomanową było sporo więcej niż zwykle ludzi. Covid zrobił swoje, część ludzi zamiast Egiptu, Turcji czy Grecji na urlop wybrała (niestety) Zakopane i okolice. Inna część zaś wybrzeże Bałtyku, co jako mieszkanie
 10. Dziś wyjazd i powrót przez Suchą Horę, zero jakichkolwiek kontroli. Ale podobno Słowacy znów zaostrzają kurs więc być może i na granicach coś się zmieni. Wkrótce dodatkowe obostrzenia na Słowacji: kolejka na Łomnicę tylko dla zaszczepionych (portaltatrzanski.pl)
 11. Jędrek

  Skojarzenia

  koncert (Parlament - klub muzyczny w Gdańsku).
 12. Bardzo lubię Zamarłą, choć nigdy się tam nie wspinałem, bywam jedynie turystycznie. Ale ściana robi wrażenie gdy się pod nią stanie lub spojrzy z boku. Do tego te wszystkie dawne historie, Skotnicówny, Szczuka, Bronikowski, solówki Leporowskiego itp itd. Jakoś czuję ten przedwojenny klimat, będąc tam.
×
×
 • Create New...