Skocz do zawartości

Zośka

Użytkownik
 • Postów

  2 537
 • Dołączył

 • Wygrane w rankingu

  101

Treść opublikowana przez Zośka

 1. @barbie609 moder chodziło o Annapurnę. @jaaga76 już dwa razy uczestniczyłam w spotkaniu z Krzysztofem Wielickim (mamy nawet wspólne zdjęcie) i to były super spotkania. Pan Krzysztof to wspaniały gawędziarz i bardzo wesoły człowiek, można go słuchać godzinami.
 2. Zośka

  Wschód Słońca w górach

  Wschody są piękne tylko szkoda że tak wcześnie
 3. Myślę dokładnie tak samo. Dawno nie widziałam takich ujęć Tatr i mogłoby być ich więcej
 4. @barbie609 moder ten którym szliście chyba jest najkrótszy ale też sporo ludzi nim wchodzi a na niebieskim i potem czerwonym spotkalismy tylko kilka osób. Za to na szczycie.....szkoda gadać, ręce opadają.
 5. Dzisiaj taki beskidzki spacer z Wisły na Stożek Wielki. Taki wielki to on nie jest ale stożkowaty jak najbardziej. Start za wiaduktem z początku XX wieku zielonym, zaraz odbicie na niebieski a przy węźle szlaków czerwonym na Kiczory, Krkavicę i Stożek. Trasa dosyć długa jak na Beskid Śląski ale bardzo przyjemna. Fajny widok na Tatry ale na zdjęciach kiepsko widać (trzeba przybliżyć), Pisko, Babią i wiele szczytów Żywieckiego i Śląskiego. Powrót niebieskim na parking.
 6. Mam nadzieję że masz coś bardzo mocnego na swoje usprawiedliwienie
 7. Zośka

  Niżne Rysy

  @Pablo P piękne widoki. Kiedy byłeś ?
 8. "Idź się wyspowiadaj z tego pomysłu" (cytat 1670)
 9. @Mnich Admin a to szkoda bo tak to byś w Salewach pochodził
 10. @wjesna a to akurat widziałam.
 11. Nie. Nie spotkałam się z tym tytułem ale poszukam
 12. @wjesna mam polecajkę dla Ciebie. "Klub cudownych kobiet" to produkcja brytyjska a ja uwielbiam angielskie poczucie humoru, chociaż to nie do końca komedia. Nie będę zdradzać szczegółów, napiszę tylko że gra aktorska jest wspaniała a główne role świetnie obsadzone.
 13. @wjesna czasem mam też niespodziewanych gości
 14. @peter1 wizualnie to naprawdę majstersztyk. Film też dobry ale nie należy go traktować jako historyczny. Co prawda konsultacje historyczne były ale to bardziej po to żeby było wiarygodnie. To świetne studium ludxkich zachowań w trudnych sytuacjach i pokazanie konsekwencji wyborów.
 15. @wjesna mój dom stoi daleko na końcu wsi a dalej już tylko łąki i las. Jest spokojnie i może dlatego ptaki chętnie przylatują a zwierzęta nie boją się podchodzić. Niedawno z internetu dowiedziałam się że podobno są u nas wilki i borsuki ale jeszcze ich nie spotkałam chociaż dużo chodzę po lesie.
 16. Zośka

  Narty i góry

  Piękne góry, piękna zima. @jaaga76 pięknego szusowania
 17. Nie ma niczego takiego w filmie bo nie ma tam żadnych scen z frontu. Ale polecam nie sugerować się żadnymi recenzjami, obejrzeć i się przekonać.
 18. To nieprawda. Nie jest to dokument ale historii nie przekłamuje. Wiadomo że nie dla wszystkich jest to wygodne ale nie ma w filmie jakichś swobodnych interpretacji. Historycznie wszystko się zgadza i nie ma tam niczego czego już wcześniej nie uznano za fakt.
 19. Obejrzałam dzisiaj film "Biała odwaga" i jestem pod wielkim wrażeniem. Będzie to moja subiektywna ocena ale postaram się żeby to był najbardziej obiektywny subiektywizm na jaki mnie stać. Zacznę od warstwy wizualnej bo ta jest wspaniała. Ujęcia Tatr zapierają dech a sceny wspinaczki są tak przekonujące że wydaje się jakbyśmy byli tam i patrzyli z bliska a nie z perspektywy ekranu a dźwięk potęguje to wrażenie jeszcze bardziej. Teraz fabuła. Moim zdaniem nie jest w ogóle kontrowersyjna i nie rozumiem histerycznych reakcji górali które czytałam w mediach. Moim zdaniem to nie jest film o nacji ( społeczności góralskiej czy jak tam zwał) ale o ludziach i ich wyborach. Wyborach które warunkują ich przyszłość ale których konsekwencji nie są w stanie przewidzieć a czasem unieść. Nie ma tam jednoznaczności tak jak nie ma jednego głównego bohatera tylko kilka historii i wielu ludzi w nie uwikłanych. W efekcie tej układanki chyba wszyscy żałują swoich wyborów albo ponoszą zbyt duże ich konsekwencje. Cała pokazana historia przypomina mi trochę lawinę, której nikt nie przewidział i która jednych oszczędza a innych zabija. Całość robi naprawdę ogromne wrażenie i skłania do refleksji. Polecam!
 20. @wjesna zapomniałam jeszcze dodać że bardzo często wieczorem latają nietoperze. Czasem nawet jakiś nocuje w piwnicy. Są paskudne ale podobno bardzo pożyteczne więc nie przeganiam.
 21. @wjesna też słyszałam że wróble znikają ale u nas jest ich pełno, mogę oddać bo strasznie brudzą na schodach i tarasie. Jesienią na orzechy przylatują sójki i trochę je przeganiają ale i tak jest ich za dużo.
 22. Taaak najbardziej w weekend kiedy chcesz odespać a tu o 6.00 pobudka. Ale nie narzekam bo są piękne. W ogóle to u mnie urodzaj na ptaki. Na podwórku rośnie orzech włoski i ma w nim dziuplę dzięcioł. W choinkach są kosy a na łące czajki. W lesie są jastrzębie i sowy, po polach chodzą bażanty a sarny pasą się prawie pod płotem.
 23. Lubię te letnie wieczorne koncerty. U nas jest dużo żab. A rano budzi nas klangor żurawi.
 24. U mnie w ogrodzie w takim wilgotnym zakątku żyje ropucha, już chyba ze trzy lata tam mieszka a na zimę schodzi do piwnicy. Ja się trochę brzydzę ale mój mąż jak zobaczy że wypuściła się za blisko wyjścia na drogę zakłada rękawice i przenosi ją do jej "domu".
×
×
 • Dodaj nową pozycję...