Jump to content

Jędrek

Member
 • Content Count

  421
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by Jędrek

 1. Mnie ten film zwiódł totalnie. Choć w sumie widząc reklamy trochę się tego spodziewałem 😁
 2. Nie do końca, mój kolega, wysoki, nieźle wysportowany, bardzo chciał, a wymiękł na łańcuchach pod Szpiglasową, przy suchej skale, mając trzech ludzi do pomocy. I już w Tatry nie wrócił.
 3. To jest niestety częsty problem, czyli uzbierali budżet, dobrali aktorów, a scenariusz płaski.
 4. I to jest jakiś plus, ale jednocześnie miał tyle w sobie różnych niedorzeczności że wiele razy się wkurzałem oglądając.
 5. Znałem kiedyś takiego żeglarza który unosił się dzięki swej tuszy na wodzie niczym boja, jego popisowym numerem była w jednej ręce fajka, w drugiej piwo 😁 Niestety było to dawno i nie mam żadnej fotki, bo w tamtym czasie w ogóle mało kto robił zdjęcia.
 6. Mnie drażni np. to że w filmach dziejących się na morzu, prawie zawsze trafiają się jakieś niedorzeczności co niestety wyłapuję i tracę nastrój 😐
 7. Czyli trzeba to brać jako komedię, choć mam wrażenie iż kręcili te sceny na serio 🙃 To już wolę 50 raz "Złoto dla zuchwałych" obejrzeć 😀
 8. Wszystko się zgadza z tym że mając naście lat w podobnym anturażu śpiewałem szanty 😁
 9. Bardziej chodzi mi o kolory, męskie często jakieś szaroburobrązowe, a damskie np. niebieskie czy czerwone.
 10. Chodzenie w butach "górskich" na co dzień nie ma moim zdaniem większego sensu, tylko zniszczysz podeszwy i ogólnie zużyjesz buty "do wyższych celów" ⛰️ przeznaczone. Jeśli trafisz model który przypasuje ci w górach, należy go zachować tylko do tego, a nawet szybko zakupić drugą parę, bo producenci mają teraz durny moim zdaniem zwyczaj częstego udoskonalania tego co było dobre. No chyba że trafi się nieudany model, to można go dobić na nizinach, zanim się wyrzuci.
 11. I tu jest od lat problem, damskie wersje są zwykle przyjemniejsze dla oka. 🙃
 12. Ciekawe że wciąż spotykam w tym czasie ludzi którym muszę tłumaczyć że to na pewno nie ryczą niedźwiedzie 🐻 lecz jelenie 🦌
 13. Dobry halny by się przydał żeby ten śnieg to końca wytopić. Ale to była tylko jakaś "popierdółka, a nie kiler".
 14. Ok, ale gdzie jest to "wejście do Koziego Wierchu"?
 15. Tam akurat nie ma z tym problemu, no chyba że pójdziesz skoro świt, albo przed zmierzchem.
 16. Za to przy słonecznym upale woda z plecaka znikała mi tam błyskawicznie. 🙃
 17. Spotkałem niedźwiedzie kilkanaście razy w życiu, ale tylko raz po słowackiej stronie grani.
 18. Teraz dochodzą jeszcze potargane ciuchy przy podejściu od Wąskiej 😁
 19. Podchodziłem tamtędy na początku lipca w dużym upale i było niezbyt przyjemnie, jakieś warianty mylne wydeptane, przeciskanie się przez chaszcze, kupę czasu to zajęło, woda mi się prawie skończyła, aż w końcu gdy usłyszałem nadchodzącą burzę dałem sobie spokój. 😐 Może w międzyczasie trochę to poprawili, ale chyba jednak następnym razem pójdę tak jak przed laty, z drugiej strony. Bo sama grań Otargańców fajna jest 😀 Ale co fakt to fakt, pusto było, spotkałem 4 osoby, wszystkie idące z góry, z tego dwie dopiero na samym dole, przy ławce.
 20. Przerost formy nad treścią. No ale kto bogatemu zabroni. 😐
 21. Czerwiec był wyjątkowo słoneczny i prawie bez deszczu, dla równowagi wrzesień mizerny a od tygodnia w ogóle zima 😁
 22. Tadeusz Schiele Wspinaczki po chmurach W sumie mogę polecić wszystkie książki tego świetnego gawędziarza i pisarza, pilota myśliwskiego RAF, taternika, szybownika i w ogóle człowieka wielu talentów. W "Wspinaczkach po chmurach" jest po prostu najwięcej o Tatrach, więc od tej można śmiało zaczynać. A dzieje się dużo, jest wesoło, ale i bywa refleksyjnie.
 23. No to jednak w czerwcu było troszkę więcej wody 🙃 :
×
×
 • Create New...