Skocz do zawartości

Jędrek

Użytkownik
 • Postów

  1 676
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  33

Treść opublikowana przez Jędrek

 1. Jędrek

  Wschód Słońca w górach

  Kaszanka kojarzy mi się z pewnym filmem Barei. I tu może zagadka - o który film chodzi?
 2. Jędrek

  Buty - dylemat

  U mnie nie wraca - tylko wysokie. Choć pierwszy w życiu wyjazd w Tatry zaliczyłem na zasadzie "ubrałem się w com ta miał" - czyli m. in. jakieś miejskie adidaski. I to one posłużyły mi do pierwszego wejścia na Nosal, Giewont, Grzesia i nad Czarny Staw pod Rysami.
 3. Jędrek

  Buty - dylemat

  No jest lepiej, wyraźnie spadło ryzyko zwichnięcia nogi na tych kocich łbach - ale pod górę trochę monotonny i nudnawy (choć drzew coraz mniej więc już coś tam wkoło widać) i jakoś średnio lubię tamtędy podchodzić. Ale za to w nocy, gdy idzie się na dół samemu, nudno wcale nie jest Choć generalnie do Gąsienicowej najlepiej mi się idzie z Kasprowego, po wjeździe kolejką A co do słynnego dylematu, który też miewałem dziesiątki razy - od paru lat do góry idę Boczaniem, w dół Jaworzynką.
 4. Lubię co jakiś czas wrócić do tego filmu. Owszem, są już nakręcone większe wyczyny free solo - no ale to jest Zamarła, a nie jakaś tam ściana w Alpach czy innych Yosemitach A poniżej ciekawostka, czyli wzloty i upadki robotów: I przy okazji - jest takie opowiadanie Lema w "Opowieściach o pilocie Pirxie", w którym szukają zaginionego robota. I co się okazuje - robot poczuł zew przygody i ruszył na wspinaczkę
 5. Mogliby wydać samą kompilację scen i ujęć tatrzańskich, oczywiście wraz z tymi których nie wykorzystali + jakieś "making of" tych scen. Kupiłbym w ciemno.
 6. Moje dwa ulubione cytaty: "Co ci powiem, to ci powiem, ale ci powiem ... Ciepło" "Z babom źle... A bez baby? Jesce gozej"
 7. Jędrek

  Tatrzański kwietnik

  Ja jestem łazik czerwcowo-wrześniowy więc luz
 8. Jędrek

  Tatrzański kwietnik

  Rejon Grzesia jest widokowo genialnym miejscem, lubię tam polegiwać godzinami tu i ówdzie.
 9. To wszystko ci cholerni kosmici. Podobnie jak na brzegach innych rzek, jezior, przy wjazdach do lasów, w rowach przydrożnych itp. itd. No bo przecież nie Polacy.
 10. Miejscami i owszem. Naturalna kolej rzeczy.
 11. Nie wiem o jakich czasach i plażach piszesz, ale naprawdę nawet teraz nie ma z tym problemu by znaleźć spokojne miejsce. Polskie wybrzeże długie jest
 12. Nie będę tego przecież tutaj pisał
 13. I w sumie dobrze, że tłumy walą w jedno miejsce. Podobnie jest z plażami nad Bałtykiem. Są "modne" miejsca gdzie głowa przy głowie i ceny kosmiczne, a są też pustawe plaże na których można odpocząć.
 14. Rok w rok śmieszy mnie ten owczy pęd.
 15. Nie wiem. W lutym 2022 przez chwilę naiwnie sądziłem, że putin wraz ze swoją kliką w końcu zostanie pogoniony przez naród (i może część oligarchów) po tej bezsensownej akcji. A potem zacząłem sobie przypominać wszystko to co o rosji czytałem wcześniej i mój optymizm jak szybko się pojawił, tak jeszcze szybciej padł.
 16. Czyli przydałaby się wersja light - z samymi górami To samo usłyszałem od znajomych, którzy byli - w sumie wszelkie dyskusje przed premierą okazały się burzą w szklance wody.
 17. Jędrek

  Jakie buty w góry

  W moim przypadku okazało się że na lato za ciepłe, w żadnych butach tak mi się noga nie gotowała - i to w wersji bez membrany.
 18. U mnie kwiecień - plecień ostro zaczął, najpierw +22, dziś ... +2.
 19. Kiedyś taka przypalona mieszkała na moim piętrze, wyglądała jakby każdą wolną chwilę spędzała w solarium
 20. Czemu tak skromnie, VIP-y jeżdżą pod samo schronisko
 21. Na konferencje prasowe
 22. Ci wysoko postawieni chyba aż tak głupi nie są ... choć w sumie kto wie. A masy? Tam przecież nigdy nie było czegoś choćby podobnego do demokracji. Zawsze ktoś ich brał "za mordę", carat, komuna, kgb, putin. I oni zawsze się temu w swej masie poddawali. I poddają do dziś. Wymordują siebie nawzajem, ale władzy będą posłuszni.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...