Jump to content

Mateusz Z

Member
 • Content Count

  472
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  13

Everything posted by Mateusz Z

 1. Cześć. Wie ktoś czy na szlaku leży jeszcze śnieg?
 2. A może to szlak na Zawrat z piątki?
 3. Gleba też? 🙂 Oczywiście jeśli chodzi o piątkę
 4. Czy to jest szlak na Kasprowy z Murowańca?
 5. Jutro mgły, wyżej możliwa inwersja. Czwartek lampa, pogoda bomba 🙂 spory wyż przyszedł, warto się wybrać w góry
 6. Ja tak w ogóle bardzo nie lubię biegać. Kilka razy podchodziłem do tematu i kończyło się na 2-3 przebieżkach. Zawsze jakaś wymówka była, a to kostka boli (po solidnym skręceniu-złamaniu), a to pogoda nie taka, a to na piwo się z sąsiadem umówiłem... Za to jazda na rowerze to jest coś! Wchodziłem kiedyś na czas na Babią z Markowej przez perć akademików i jakoś niecałe 2:30 wyszło, ale za to zejście przez Bronę z małą przerwą 1:30h :P
 7. Na to się piszę, jak najbardziej! Nocka w altanie pod szczytem i po wschodzie długa na Pilsko. 10 godzin i jesteśmy :D
 8. Ale tylko w dół :D :D Wchodziłem ostatnio od Małej Łąki i jest o niebo lepiej :) Chociaż część tej trasy co Luk przeszedłem zimą w dość głębokim śniegu. :P
 9. Gratulacje, czas mistrzowski :) Ja tą trasę bym szedł conajmniej 15 godzin :D Masz chłopie kondycje, podziwiam.
 10. Jak to nie Kamienista to nie wiem :D
 11. W takim razie Baraniec :)
 12. Raz się zdarzyło przy halnym pod Kopą kondracką. Widoczność 5 metrów, wiatr w porywach ze 200km/h. Nie dało się ustać. Na szczyt nie weszliśmy, zabrakło 50 metrów 🙂 Czy znaleźliście kiedyś portfel/dokumenty na szlaku?
 13. Niestety tak. Przy idealnej jesiennej pogodzie wchodziłem na Kozi Wierch. Na dole lato, na górze zima.. Zdjęcia przepadły :( Szkoda mi ich bardzo, bo było super. Czy korzystacie z mapy w formie papierowej czy elektronicznej? Czy może Tatry znacie na pamięć? :)
 14. Nie bardzo. Chociaż w prostych sprawach tak Czy zdarzyło się Wam złamać przepisy TPN/TANAP ?
 15. @Kasia K wrzuć proszę zagadkę 🙂
 16. Chyba się Słowacy przestraszyli naszej petycji 😄
 17. Jeśli zobaczycie w górach taka chmurę zbliżającą się do Was to jak najszybciej trzeba schodzić. Zdjęcie wykonane wczoraj w Himalajach.
 18. Może stwórzmy jakąś petycję, żeby udostępnili nam Tatry? Chociaż piesze wędrówki typu Rohacze, Polski Grzebień od Łysej, Bystra czy Kopskie z Jaworzyny... Nawet powrót mógłby być tego samego dnia tą samą drogą (Oczywiście w miarę możliwości :)).
 19. Mateusz Z

  Wołowiec

  A patrz, tak mi padło na głowę już, że Słowacji nie biorę pod uwagę :) Kurczę niech otworzą chociaż Tatry, na Rohacze bym się przeszedł z wielką chęcią.
 20. To może gdzieś z okolic Teryho?
 21. Mateusz Z

  Filtr do wody

  Cześć. Dołączam do pytania :) Ja się nosze z zamiarem zakupu czegoś takiego: Cena lekko ponad stówkę.
 22. Mateusz Z

  Wołowiec

  Wołowiec - Najdalej wysunięty na zachód dwutysięcznik w Polskich Tatrach. Szczyt mierzy 2064 m.n.p.m.. Wejść na niego można czerwonym szlakiem graniowym od Jarząbczego Wierchu lub niebieskim z Doliny Chochołowskiej. Od Jarząbczego nie miałem jeszcze przyjemności tam wchodzić, jednak z chochołowskiej szlak jest przyjemny, bez żadnych trudności, bardzo malowniczny z przepięknymi panoramami. Śmiało mogę polecić niedoświadczonym turystom jako pierwsza wyprawa w Tatry. Szczególnie fajna jest droga przez Grzesia, gdzie już do samego szczytu otwierają się wspaniałe widoki. Poniżej kilka zdjęć z Wołowca i trasy. Z długiego upłazu Wschód słońca gdzieś z okolic Rakonia Pan Wołwiec Na Rohacze Słowackie Tatry Zachodnie W kierunku Tatr Wysokich Rakoń Wersja Zimowa
 23. Mateusz Z

  Burza w górach

  Cześć. @vatra dobra decyzja o zejściu. Przy pierwszym usłyszanym grzmocie w górach powinna zapalić się w głowie lampka i czym prędzej zejść jak najniżej, chociaż do gęstego lasu. Z naturą się nie igra, piorun nie wybiera. Przeżyłem (fartem) w Tatrach potężną burze, którą przeczekałem w lesie. Grad, pioruny co kilka sekund, niektóre nawet nie były grzmotem, tylko trzaskiem, oślepiający błysk, włosy stawały dęba... Gdybym się w porę nie wycofał i szedł do celu wycieczki nie przeżyłbym. Drzazgi po zniszczonym szlakowskazie leżały nawet 30! metrów dalej. Poniżej porażony piorunem szlakowskaz i ostatnie zdjęcie zrobione przed burzą.
×
×
 • Create New...