Jump to content

Mateusz Z

Member
 • Content Count

  844
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  37

Everything posted by Mateusz Z

 1. No okolice to są Gładkiego, ale to inna grań. Niestety nie mogę zaliczyć
 2. I na tym polega trudność zagadki 😉 No to nie jest Świnka. Ale z tego miejsca ją dość dobrze widać
 3. A gdzie te Hołdy? Zajebiste zdjęcia. Panorama z jakiejś wieży?
 4. Jupi 😄 na jaki szczyt prowadzi ta grań?
 5. Jaworowy 🙂 a skąd...? Z Małego Lodowego?
 6. Dzięki. Tak to dokładnie te miejsca 🙂 Szybko poszło 😉
 7. Jaką nazwę nosi szczyt ze zdjęcia oraz skąd zdjęcie zostało zrobione
 8. Wygląda na Kominiarski (edycja: chociaż samego wierzchołka Kominiarza chyba nie widać, jest tam gdzieś po prawo) z Niżnej Polany na Stołach.
 9. Zawsze, to przecież 2 Harnasie w puszce. Czasem przemykam lasem na szlak, żeby nie przechodzić obok bramki 😛 A tak poważnie to nie żałuję. Szlaki są bardzo dobrze oznaczone, dobrze utrzymane, chociaż mogłoby ich być troszkę więcej (na Kominiarski, Gładki, Smreczyński czy jakieś dodatkowe zejścia z Orlej). 6 zł na weekend to nie majątek. Czy zbieracie jakieś naturalne pamiątki z gór? Typu kamyk ze szczytu, szyszka kosówki itp.
 10. To co on, nieśmiertelny? Ja myślałem że tlen jest potrzebny do życia... Btw. Gratulacje dla Szerpów, wyczyn niesamowity! Krótkie okno, jazda w góry na szczyt, najważniejsze, że wszyscy cali zeszli.
 11. Mateusz Z

  Gorce

  Ale piękne zdjęcia i już zimą w pełni. Tydzień temu jeszcze tak nie było 😉
 12. Nakrycie głowy. Jaki szczyt sprawił Wam najwięcej problemów?
 13. Przy dobrych warunkach Kopa Kondracka, Starorobociański Wierch, Wołowiec. Myślę, że jak będzie wydeptane to Kozi Wierch dasz radę. Przy warunkach gorszych 2/3 lawinowa, zachmurzenie itp. to optymalne są regle Tatr z Gęsią Szyją na czele, Sarnią Skałą, hala Stoły i niskie dolinki. A tak pośrednio to Trzydniowiański Wierch od polany i powrót tą samą drogą, Grześ, Hala Gąsienicowa z Czarnym Stawem, Czarny Staw pod Rysami, Dolina Pięciu Stawów z podejściem pod Zawrat (niekoniecznie na samą przełęcz).
 14. Oddaję zagadkę dla @wwwojo 🙂 Był pierwszy, z tym Skrajnym to pewnie czeski błąd
 15. Zgadza się. Twoja kolej 🙂
 16. To zagadka ode mnie. Z jakiego szczytu jest zrobione zdjęcie?
 17. Zastanawiałem się czy to aby nie Mały Kozi i widok z grani Koscielców, albo właśnie Zawratowa i widok na Świnicę. Podpowiedź rozjaśniła sytuację. 🙂
 18. Mateusz Z

  Gorce

  Dzięki. To wschód słońca z Gorca Troszackiego. Już mam pomysł na kolejną wyprawę w te okolicę, ale to chyba już na wczesną wiosnę
 19. Rdest wężownik nocą. Spis roślinek dodaje do zakładek, super sprawa! Dzięki.
 20. Ale bomba! Filmik rewelacja, wyprawa super. Szkoda, że Świnka nie zdobyta, ale i tak szacun za wędrówkę w takich warunkach, dobra decyzja o wycofaniu się. Ile metrową linę mieliście i jaki i ile szpeju braliście?
 21. Czapki na Babiej Górze :D Kumpel na wycieczce ze mną zgubił portfel... Uczciwy znalazca go odesłał pocztą. Czy dzwonicie do TPN/TOPR przed wycieczką pytać o warunki itp?
 22. Udało się, gratulacje :D Byle zeszli cali i zdrowi. Wie ktoś, czy wszyscy wchodzili z tlenem?
×
×
 • Create New...