Skocz do zawartości

Wasze górskie plany - pytania


Marcin 665

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
4 minuty temu, Gieferg napisał:

To są w ogóle szlaki z Chochołowskiej, które się roją od turystów? Obszedłem tam w ostatnich latach wszystko co się dało i niczego takiego nie widziałem.

Pytanie też co dla kogo oznacza że gdzieś "roi się od turystów".

Bywają szlaki w tym rejonie że ludzi jest więcej, ale nie powiedziałbym, że kiedykolwiek szedłem tam w tłoku. 

 

 

Edytowane przez Jędrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skasowałem posta, bo się kapnąłem, że odpisałem na coś sprzed kilku lat. No ale skoro juz zacytowałeś to tak - jak dla mnie to tam jest przeważnie raczej pusto. Tylko na Starorobociańskim raz trafiłem na jakąś wycieczkę i stała sobie grupka może 20 osób z przewodnikiem, który im coś opowiadał, ale nawet oni nie robili specjalnie tłoku bo na szczycie jest sporo miejsca.

Wracając późnym popołudniem czy wieczorem z tamtych szlaków czasami przez parę godzin nikogo nie spotykaliśmy, a chodzimy tylko w sezonie.

 

Edytowane przez Gieferg
  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jak słyszę od kogoś, że "w Tatry w sezonie jeździć nie ma sensu" (a często słyszę to od ludzi, którzy Tatry oglądali głównie na zdjęciach) to mu mówię - przemyśl o której godzinie wychodzić albo idź w zachodnie i nie marudź ?

Edytowane przez Gieferg
  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Gieferg said:

Dlatego jak słyszę od kogoś, że "w Tatry w sezonie jeździć nie ma sensu" (a często słyszę to od ludzi, którzy Tatry oglądali głównie na zdjęciach) to mu mówię - przemyśl o której godzinie wychodzić albo idź w zachodnie i nie marudź ?

Sezon w Tatrach trwa cały rok ?

To nawet nie jest kwestia 'gdzie' tylko 'przy jakiej pogodzie'. Na bezchmurną noc to i najmniej ciekawe szczyty będą obłożone śpiworami i matami... a w deszczu to tylko stacja na Łomnicy i Kasprowym pozostanie zaludniona.

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

No to co? Podzielimy się sukcesami A.D. 2023 i planami na przyszły rok?

Ja jestem bardzo zadowolona - mogę śmiało powiedzieć, że plany zrealizowałam w 200% 🤩. Nie mam nic przeciwko, żeby nadchodzący rok był równie udany! Czego sobie i WAM z całego serca życzę!!! Niech góry będą z Wami ☺️

  • Lubię to ! 5
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Niestety zdrowie nie pozwoliło mi na realizację górskich planów nawet w połowie ale cieszę się że w ogóle dałam radę gdzieś wejść. Kilka szczytów do KGP i kilka miejsc w których byłam pierwszy raz trochę satysfakcji dostarczyło ale niedosyt jest. Mam nadzieję że w przyszłym roku będzie lepiej ale planów nie robię. Życzę wszystkim Tatromaniakom i innym Góromaniakom zdrowia i realizacji górskich wyzwań. Dobrego Nowego Roku🍾🥂

Edytowane przez Zośka
  • Lubię to ! 4
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się z Siwego Wierchu ,Rohackich Ples i z tego że wreszcie dotarliśmy w Beskid Śląski i doliny Białych Stawów i Schroniska Szarotka . Co do planów to mam nadzieję że dzisiejsza wycieczka mimo braku śniegu fajnie się uda i i mam nadzieję ,że wreszcie spadnie śnieg i pójdę w swoje ulubione miejsca.Mam nadzieję ,że planowane Gorce nam się udadzą i że dołączy więcej ludzi, których może dobrze byłoby wreszcie osobiście poznać. Na razie wstępnie ,, NIech Was szlaki 2024 r szczęśliwie prowadzą,, a właściwe życzenia będą z Przełęczy Rozdziela.

  • Lubię to ! 5
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Zośka napisał:

 Niestety zdrowie nie pozwoliło mi na realizację górskich planów nawet w połowie ale cieszę się że w ogóle dałam radę gdzieś wejść. Kilka szczytów do KGP i kilka miejsc w których byłam pierwszy raz trochę satysfakcji dostarczyło ale niedosyt jest. Mam nadzieję że w przyszłym roku będzie lepiej ale planów nie robię. Życzę wszystkim Tatromaniakom i innym Góromaniakom zdrowia i realizacji górskich wyzwań. Dobrego Nowego Roku🍾🥂

@Zośka- pamiętaj, że po każdej burzy przychodzi słońce. Ja też trochę w tym roku chorowałem, co pokrzyżowało moje plany. Ale wierzę, że 2024 będzie pomyślny dla nas wszystkich. I mam nadzieję, że w końcu poznamy się osobiście 😘

Bardzo się cieszę, że jesteś z nami. Dziękuję za Twoją dotychczasową aktywność na forum. 

Obiecuję, że w 2024 roku nie napiszę żadnego złego słowa na temat Salew 😂

  • Lubię to ! 1
  • Dziękuję 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, barbie609 napisał:

Cieszę się z Siwego Wierchu ,Rohackich Ples i z tego że wreszcie dotarliśmy w Beskid Śląski i doliny Białych Stawów i Schroniska Szarotka . Co do planów to mam nadzieję że dzisiejsza wycieczka mimo braku śniegu fajnie się uda i i mam nadzieję ,że wreszcie spadnie śnieg i pójdę w swoje ulubione miejsca.Mam nadzieję ,że planowane Gorce nam się udadzą i że dołączy więcej ludzi, których może dobrze byłoby wreszcie osobiście poznać. Na razie wstępnie ,, NIech Was szlaki 2024 r szczęśliwie prowadzą,, a właściwe życzenia będą z Przełęczy Rozdziela.

@barbie609 - cieszę się, że dane było nam w tym roku poznać się osobiście 👌

Dziękuję Ci nie tylko za wspaniałe zdjęcia i relację, ale za Twoje zaangażowanie i czas, jaki poświęcasz pełniąc funkcję moderatora. 
 

Kochasz góry, kochasz o nich opowiadać, ale też - co równie ważne - kochasz ludzi. 
 

Cieszę się, że stałeś się częścią naszej Tatrzańskiej Watahy 😉

I obiecuję, że w marcu to ja stawiam czekoladę 😀

  • Lubię to ! 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wjesna napisał:

Rok był całkiem ok. Plan na przyszły to Otargańce, bardzo bym chciała. 

@wjesna- Fajnie, że jesteś z nami. Wnosisz dużo kolorytu do naszej forumowej społeczności 👌

Jesteś szczera i bezpośrednia. A przy tym z ogromnym dystansem do siebie i życia. Lubię Twoje poczucie humoru. 
 

Doceniam nie tylko Twoją miłość do gór, ale też bardzo dobry gust muzyczny, filmowy i książkowy. 
 

Ale żeby nie było tak słodko, lojalnie uprzedzam, że walnę focha, jeśli nie poznamy się w 2024 😂

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sukcesów w 2023 : bardzo się cieszę z przejścia szlaków planowanych od dawna, czyli Lodowej Przełęczy i Małej Wysokiej. Poza Tatrami, bardzo ucieszyły mnie Dolomity i przejście upierdliwych szlaków po "piaskownicach". A prawdziwym wyjściem ze strefy komfortu była dla mnie 11 godzinna podróż flixbusem w Pieniny 😅

A w nadchodzącym roku chciałabym w końcu wejść na Giewont 😅

  • Lubię to ! 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...