Jump to content

Gieferg

Member
 • Content Count

  250
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Gieferg last won the day on September 4

Gieferg had the most liked content!

Community Reputation

286 Excellent

Recent Profile Visitors

1,280 profile views
 1. W radiu właśnie powiedzieli, że przekraczanie granicy w Tatrach będzie na czas przywróconej kontroli nielegalne 😛
 2. Jak do tej pory glebę w Tatrach zaliczyłem łącznie ze trzy razy - raz w okolicy świnickiej przełęczy jak już byłem niby w łatwym terenie, czujność siadła, a grunt nagle wyjechał spod stopy, raz po drodze na Sarnią gdzie stałem sobie w miejscu, czekająć na resztę, ale na czymś śliskim i nagle mi nogi pojechały w przód i nieźle sobie stłukłem tyłek, potem ledwie szedłem przez jakiś czas, no i raz po drodze z Krzyżnego do Murowańca, ale wtedy zatrzymałem się na ręce i kijku i nie dotknąłem tyłkiem ziemi, więc w sumie się nie liczy. Żona raz po drodze z Kondratowej wyglebiła na śliskich kamieniac
 3. Osobny post na każdą jedną fotkę? WTF?
 4. natknąłem się na informację, że spadła z Pośredniej Sieczkowej Przełączki do Doliny Buczynowej w wyniku potknięcia. Gdy byłem na Granatach 4 lata temu potknąłem się w tym rejonie zaraz po zejściu po tej pochyłej skale, tak, że na nagraniu video dosłownie "wyleciałem z kadru" choć w rzeczywistości nie zaliczyłem gleby i nic się nie stało, ale jak sobie teraz o tym pomyślę w kontekście tego wypadku... Tam niby nie ma jakichś specjalnych trudności, ale jak widać chwila nieuwagi i tragedia gotowa 😞
 5. Rohacze to jeszcze może spróbuję zrobić całe w dwuosobowym zespole w jakim robiłem Salatyny, ale już robić Banówki z granią i Trzema Kopami nie czuję się na siłach, więc tu bardziej można pyknąć taki wariant light.
 6. Zastanawiałem się gdzie i z kim mogę pójść w tym rejonie i przyszedł mi do głowy taki pomysł: Mapa szlaków turystycznych w górach. Planowanie i kalkulator tras | mapa-turystyczna.pl Będzie trudno wejść na Banówkę od przełęczy między tym szczytem, a Pachołem i potem wrócić tą samą drogą zamiast się pchać dalej na grań? Jeden gość, z którym tam gadałem mówił, że nie jest trudno, ale wiadomo, że to subiektywna kwestia.
 7. Ostatni raz nosiłem w Tatrach w 2018 roku (i w trakcie wycieczki się przebierałem bo się nagle zimno zrobiło), nie planuję więcej 😛. Mam dwie pary cienkich i przewiewnych długich spodni na takie okazje (z jednych niby da się odpiąć nogawki ale nie praktykuję).
 8. Szedłem tylko przez Salatyny do Pachoła i potem od razu zejście z przełęczy pod Banówką.
 9. Nie przepadam za schodkami jakie zrobili np na Wołowcu ale najgorsze były te nieszczęsne worki po których w 2020 roku schodziłem z Kończystego Wierchu.
 10. Przeszedłem tę trasę i tyle powiem - dobrze, że poszedłem z kimś innym, bo nie byłoby żadnych szans, żeby to przeszła. I tak, Granaty to dobre porównanie.
 11. W sierpniu napocząłem słowacką stronę Tatr wybierając się na Rysy, co oczywiście sprawiło, że nabrałem apetytu na więcej, a że wrześniowa pogoda jest w tym roku rewelacyjna, zrobiłem co się dało, by zorganizować jeszcze jeden wypad, choć tym razem bez stałej ekipy, a jedynie z bratem, który od paru lat nie bywał w Tatrach ale swego czasu zaliczył z nami między innymi Giewont, Kościelec i Granaty. Z początku celem miały być Rohacze, ostatecznie plany się nieco zmieniły i zamiast tego za cel obraliśmy Salatyny. Dzień wcześniej przeturlałem się pociągami na punkt startowy. Pobudka chwilę prz
 12. Te co noszę to w sumie takie nie za wysokie.
 13. Niskich to nawet po mieście nie noszę, a co dopiero w górach, ale co kto lubi.
 14. Moja główna pasja to nie góry tylko: Gieferg's collection (filmozercy.com)a także montaż video i przerabianie/przemontowywanie film ów (tzw fanediting). Poniżej przykład (pochodzący z kompletnej przeróbki ma się rozumieć): https://www.youtube.com/watch?v=K_UK0Q14dmU Poza tym muzyka (Pearl Jam i pokrewne, Guns N Roses, Dżem, takie klimaty), oraz komiksy (głównie z lat 80-90.). No i wszystko w temacie wiedźmina. Dla mnie Nolan się skończył na TDK, potem już nie zrobił nic, co bym mógł nazwać dobrym filmem (nie widziałem Oppenheimera i nie bardzo mam ochotę).
 15. Ledwie parę dni temu kupiłem na allegro za 419 Merrell Moab II GTX Mid. W takich samych chodzę po Tatrach od 2018 roku i spisywały się bez zarzutu tak w Zachodnich, jak i na Rysach albo Granatach.
×
×
 • Create New...