Jump to content

Gieferg

Member
 • Content Count

  87
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

80 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Gieferg

  Świnica

  Zaliczona wczoraj. Jedno problematyczne miejsce tuż pod szczytem sprawiło, że jedna osoba z ekipy, nie weszła na szczyt. Jak dla mnie to ten łańcuch, który tam wisi należałoby powiesić parę metrów na lewo, gdzie było obejście z którego połowa ekipy skorzystała. Sam przeszedłem przy łańcuchu,, ale ten moment był nieco nieprzyjemny (tym bardziej przy zejściu). Ogólnie powiedziałbym, że Świnica to w sumie pod wieloma względami takie Rysy w wersji light, ale na Rysach nie było żadnych tego rodzaju problematycznych miejsc. Ale sam szlak ciekawszy i ładniejszy niż na Rysy, z bardziej zróżnicowanymi widokami, bo obchodzi się górę od różnych stron i jest co oglądać. Świnica dołącza do mojego TOP-3 najfajniejszych tatrzańskich szlaków w którym w tej chwili znajdują się także Granaty i Szpiglasowy Wierch.
 2. Miałem w planie 1 lipca wyjście na Starorobociański Wierch i akurat zamknęli szlaki na dwa dni. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć, jak wygląda teraz sytuacja na Świnicy ze śniegiem?
 3. Nie wiem co jest w lidlu, ja sobie koszulki robię na zamówienie o 40% taniej dokładnie takie na jakie mam ochotę i jakich się nie kupi ani w Lidlu ani nigdzie indziej 😛 Na coś bardziej efektownego może bym się skusił za nieco wyższą cenę.
 4. Świadomość ekologiczna nie ma tu nic do rzeczy. Po prostu nie lubię telefonów, korzystam tylko w minimalnym stopniu i nie lubię być do tego zmuszany tam, gdzie wcześniej telefon nigdy potrzebny nie był. Na necie siedzę w domu, w robocie, jak wychodzę/wyjeżdżam nie chcę mieć z nim do czynienia.
 5. Te nadruki na koszulkach zawsze muszą być takie proste i jednokolorowe? Sam preferuję grafiki z większą ilością kolorów/odcieni i nawet jak chcę zrobić coś prostego - np koszulkę upamiętniającą pierwsze wyjście w Tatry brata, to nie jest to na zasadzie jednolite tło + biały nadruk: Cenowo też tak sobie za tak prosty nadruk (mówię o bawełnianych), gdy można mieć na koszulce cokolwiek za 60% tej ceny.
 6. Nie. Do tego używam aparatu. Telefonem to mogę pstryknąć najwyżej jakiś rozkład jazdy na przystanku 😛 Do 2008 roku w ogóle nie miałem telefonu i zostałem zmuszony do tego, by się weń zaopatrzyć. Od tamtej pory wydałem na telefon (nie korzystanie oczywiście, tylko sam fizyczny sprzęt) całe 1 zł.
 7. Nie mnie to oceniać. Ja po telefon sięgam żeby: a) zadzwonić/odebrać tel. b) napisać/odczytać SMSa c) ustawić budzik d) posłuchac muzyki I jesli ktoś wymaga, żebym go używał do jakichkolwiek innych celów to jestem zawsze na nie. I co się dzieje ze zwolnionym w ten sposób miejscem? Udostępnią komuś innemu? Ale kasy nie oddadzą? Czyli sprzedadzą to samo miejsce dwa razy? W sytuacji gdy ktoś się spóźnił o minutę też?
 8. Każdy pomysł, który zmusza mnie do sięgania po telefon żeby na nim robić coś innego niż zadzwonić albo napisać SMSa, jest z definicji zły 🙂
 9. Czyli co, jak chcę spontanicznie wyskoczyć na dłuższą trasę z Palenicy i się okazuje, że tydzień wcześniej wszystko zarezerwowane, to choćby przyjechać w środku nocy, nie wpuszczą na pusty parking? Na główkę się komuś upadło. I to z dużej wysokości.
 10. Z czym po polskiej stronie można by porównać poziom trudności szlaku na Koprowy? Robię rozpiskę szlaków na lato i zastanawiam się czy uwzględnić.
 11. Druga połowa czerwca jak marzenie, nawet pontonem można popływać 😉
 12. Dwa pytania - jak ta cała sytuacja "powodziowa" wygląda w Tatrach Zachodnich? Chodzi mi po głowie Starorobociański... Jak wygląda aktualnie sytuacja ze śniegiem na szlaku na Świnicę?
 13. Gieferg

  Gorce

  Byłem na Turbaczu w pierwszym tygodniu czerwca, ot trasa spacerowa z pewną ilością błota i z fajnym widokiem na Tatry, który sprawił, że zacząłem myślec o tym, że nie jestem w tych górach co trzeba 😛
 14. Mięguszowiecka to aktualnie mój cel priorytetowy i według aktualnego planu jestem w Zakopcu pod koniec lipca i 1-3 sierpnia (wyjazd 4), ale że z rodzinką, to nie wiem czy się wyrwę na tego typu wypad (choć były już tego typu pomysły, znajomy miał ochotę na odcinek Orlej), chyba tylko gdybym tak przegonił dziewczyny po górach, że koniecznie potrzebowałyby dnia przerwy ;). Poza tym pozostaje pytanie co rozumiemy przez słowo "wspinaczka" no i fakt, że żaden ze mnie sportowiec więc rekordowe czasy przejść to nie ze mną 😛
×
×
 • Create New...