Jump to content

Gieferg

Member
 • Content Count

  68
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

71 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ale nie pisałem że nic poza schroniskami zamknąć nie mogą, a do tego się odnosi moja ostatnia wypowiedź, na która odpowiadasz bez większego sensu ?
 2. Tak sądzisz? Bo właśnie zamykają szlaki w Tatrach ?
 3. Schroniska powinni zamknąć. Ja się już pogodziłem z myślą, że w tym roku w góry nie pojadę. Jeśli sytuacja się zmieni to będę przyjemnie zaskoczony. PS. Żarciki, heheszki, zobaczymy jak wam będzie wesoło za miesiąc.
 4. Też niedawno czytałem. Poza tym jeszcze "Wszystko za K2" (historia himalaizmu zimowego i polskiej wyprawy na K2 2017-2018) i "Czapkins".
 5. Wschód słońca przy okazji górskich wypraw z reguły oglądam z samochodu. A jeśli jestem na miejscu, to z rodzinką, a wyciągnięcie ich z łóżek w nocy jest nierealne i w sumie nie ma takiej potrzeby, bo i tak nie chodzę wtedy na jakieś bardzo długie trasy.
 6. Za nocleg nie wiem, ale za pomidorową zeszłego lata liczyli 15 (a np. w Piątce 6). I droższa wcale nie była lepsza.
 7. Zachód słońca w górach zdarzało mi się oglądać z: a) Kasprowego po przejściu Czerwonych Wierchów (a potem zjazd kolejką) b) z Przełęczy Między Kopami po powrocie z Granatów (coś jak na jednym z powyższych zdjęć) c) dwa razy w dolinie Chochołowskiej (po Bystrej i Wołowcu) I raz mi się ściemniło na asfalcie z Morskiego, ale trudno mówić o zachodzie słońca bo pogoda się wtedy zepsuła i zachodu nie było widać.
 8. Wschód Słońca w górach... hmm, zdarzyło mi się chyba tylko raz, być o takiej porze w górach, ale że to było na Czarnym Stawie i potem szlaku na Rysy to choć pogoda była idealna, samego słońca nie widziałem aż do momentu tuż przed Przełączką, czyli jak już od trzech godzin było widno. Naoglądałem się za to z góry Morskiego Oka i okolic z wolna oświetlanych słonecznym blaskiem ?
 9. Nie nocuję w schroniskach, ale biorąc pod uwagę inne czynniki, w tym ceny za posiłki, obsługę, a także wszystko co mi na temat tych przybytków wiadomo, najlepiej kojarzy mi się Piątka, najgorzej Murowaniec (z tym, że nie byłem po ostatnich zmianach jakie przeszło to schronisko). Odwiedziłem wszystkie oprócz Kalatówek (Roztokę i Kondratową tylko po razie), które są za blisko "punktu startowego" bym miał potrzebę tam zaglądać. Może kiedyś nadrobię.
 10. Po co mają usuwać, teraz każdy kto ogląda te filmiki widzi pod nimi komentarze o tym, że ich autor zginął. Ot takie "Ku przestrodze". Po śmierci może być lepszym przykładem niż za życia.
 11. A na czym polega różnica? No ja nie wiem czy mam zbyt wielkie, skoro chodzę sobie po szlakach, wyłącznie latem i nie wiem nawet czy spróbuję kiedykolwiek tych trudniejszych odcinków OP. Odpowiedzi na komentarze ostrzegających go ludzi Dominik miał jak dla mnie często w duchu "tak, tak, gadaj zdrów, ja wiem co robię", nie dosłownie, ale czuło się, że to ma na myśli. Z kolei na filmach było wyraźnie widać, że był górskim kamikadze z którego lepiej nie brać przykładu i który może inspirować ludzi do zrobienia sobie krzywdy. Było mi go bardziej szkoda póki nie obejrzałem tego zimowego Jaworowego i Orlej i nie poczytałem komentarzy.
 12. Filmy Dominika mi się podobały, szczególnie ten bieg na Gerlach, czy Rysy, ale w momencie jak zaczął zimowe wyjazdy w Tatry widać było że za bardzo ryzykuje i podejmuje nieprzemyślane decyzje (jak zbyt późne zejście z Orlej) i wiele osób pod filmikami go ostrzegało, że to się źle skończy, tyle że chyba nikt się nie spodziewał, że tak szybko.
 13. Po zaliczeniu Rysów już żaden z pozostałych szlaków na których byłem nie wydaje mi się wymagający kondycyjnie. Z drogi na Bystrą najbardziej się zmęczyłem na podejściu na Ornak z Iwaniackiej.
×
×
 • Create New...