Jump to content

Gieferg

Member
 • Content Count

  170
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

161 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dobrze mieć świadomość, że Pieniny i Bieszczady przy Tatrach to nie góry ? Na początek - 1) Dolina pięciu stawów - Świstówka - Morskie Oko; 2) Giewont (nie słuchać marud, które mówią, żeby tam nie iść - bo iść warto - i nie zrażać się tłumami, bo można iść jak jeszcze ich nie ma, albo gdy już ich nie ma, albo w dniach gdy wcale ich nie ma), 3) Gąsienicowa + Kasprowy, 4) Czerwone Wierchy (można łyknąć w komplecie z Giewontem albo Kasprowym). Zachodnie zależy na ile razy chcesz łyknąć - można zacząć od Grześ-Rakoń-Wołowiec, jak starczy sił i czasu można dorzucić Jarząbczy, jak i tego
 2. Merrell MOAB (wersja z Goretex) - trzy sezony w górach od Klimczoka po Rysy, żadnych zastrzeżeń. Wpadłem w nich raz do wody która je prawie przykryła i nie przemokły. Ale dobra wentylacja i nieprzemakanie to chyba nieczęsto idą w parze ?
 3. Dokładnie. Stanowisko jest zrozumiałe i nie to jest problemem, tylko sposób w jaki je przedstawiają.
 4. Jak Bielecki przestanie, też go nie będę komentował ?
 5. To nie komentuj aktorów/ sportowców / muzyków itd. ?
 6. Jak nie kręcisz filmów, nie komentuj filmów, jak nie grasz w piłke, nie komentuj piłkarzy, jak nie jesteś politykiem, nie komentuj polityków, itd. Serio zniżasz się do tego rodzaju "argumentacji"? Serio? Będę komentował jego POSTAWĘ jak i kiedy mi się zachce. Mam do tego takie samo prawo jak on do bucowatej gadki o dopingu.
 7. Nieważne czy ma rację. Są momenty, w których się ze swoją racją nie wyjeżdża (a już na pewno nie w taki sposób) i to był jeden z nich. A jeśli się to mimo wszystko zrobi, to się wychodzi na buca z bólem dupy, tak jak w tym przypadku.
 8. Gratulacje i trzymam kciuki za bezpieczny powrót. A tymczasem Bielecki, zgodnie zresztą z oczekiwaniami, już podkopuje ich sukces, marudząc o dopingu. Cóż, lepiej wejść z tlenem, niż nie wejść wcale.
 9. Gieferg

  Plecak miejski

  No, a można też założyć na oba ? Polecam.
 10. Gieferg

  Plecak miejski

  Nie praktykują zarzucania na "któreś ramię".
 11. Gieferg

  Plecak miejski

  Nie mam pojęcia co rozumiesz przez "trzymanie się pleców", w odniesieniu do plecaka miejskiego, widać masz zupełnie inne oczekiwania niż ja (no ale ja nie noszę plecaków na jednym ramieniu :P). Swoją drogą - łaziłem raz z tym plecakiem po łańcuchach i też było ok.
 12. Gieferg

  Świnica

  Prawda, wredny ten prosiaczek, kosztował mnie prawie 400 zeta ? Jedyną słuszną Koroną Polski są Tatry ? . Ta druga korona to taki pretekst żeby było po co chodzić na te wszystkie pagórki, które są akurat wyższe od innych okolicznych pagórków ?
 13. Gieferg

  Plecak

  Jak się tylko nadarzy sposobność ?
 14. Gieferg

  Plecak miejski

  Jak mój stary Nike po kilku latach użytkowania (z chodzeniem po Tatrach włącznie) się rozsypał poszedłem w plecaki taktyczne. Po mieście noszę aktualnie Brandit US Cooper 40l, którego zabieram też na wycieczki w niskie góry (w Tatrach raczej tylko na krótkie trasy). https://pasja4x4.pl/pl/p/Plecak-Taktyczny-Wojskowy-US-Cooper-BRANDIT-40L-8008-/518 Dwie duże komory (kurtka spokojnie wchodzi do tej największej) + mała i średnia z przodu, do tego kieszonki w środku, wszystko na suwaki, można skompresować paskami. Z początku trochę mi nie pasowały szelki (bo zupełnie inny kształt niż w
 15. Gieferg

  Plecak

  2-3 litry wody, peleryna, kurtka, jeszcze jakaś koszulka na zmianę, jedzenie i parę drobiazgów. 40-tkę zwykle wypycham po brzegi. Wolę nosić pojemniejszy plecak, który można skompresować jeśli nie ma potrzeby korzystania z pełnej pojemności.
×
×
 • Create New...