Jump to content

vatra

Member
 • Content Count

  126
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

vatra last won the day on February 12

vatra had the most liked content!

Community Reputation

371 Excellent

2 Followers

About vatra

Recent Profile Visitors

473 profile views
 1. vatra

  Rysy

  Super zdjęcia, szczególnie to pierwsze, jest świetne👍 Rysy od słowackiej strony to mój plan na ten rok! Jak widzę takie foty to już nie mogę się doczekać aż nasi sąsiedzi otworzą szlaki!😀
 2. vatra

  Wiosennie...

  Bardzo ciekawe jest to poznawanie Tatr o różnych porach roku. Inaczej się chodzi i zupełnie inaczej wyglądają te same znane miejsca. Najbardziej lubię wiosnę w górach, kiedy wszystko budzi się do życia, kwitnie, szumi i jest najpiękniej! Czasem tylko śnieg może zaskoczyć na szlaku nawet w czerwcu tak jak w zeszłym roku!
 3. @Kacha W zeszłym roku byłam w Zachodnich pod koniec kwietnia i wyglądały tak! Raczki się przydadzą.
 4. vatra

  Czerwone Wierchy

  Schodziłam tak w sierpniu i zdecydowanie odradzam. Szłam od Kondrackiej Przełęczy przez Kopę i właśnie czerwonym do Kościeliskiej ale myślę, że lepszy jest odwrotny kierunek i zejście przez przełęcz pod Kopą
 5. vatra

  Bieszczady

  @Natala W Bieszczadach najlepszą bazą wypadową są Ustrzyki Górne bo stamtąd łatwo dostaniesz się na większość najciekawszych szlaków. Obowiązkowo na Tarnicę z Wołosatego i zejście do Ustrzyk albo odwrotnie. Wychodząc z Ustrzyk możesz przejść Połoninę Caryńską i Wetlińską. Kilka kilometrów za Ustrzykami jest Przełęcz Wyżniańska, z której wejdziesz na Małą i Wielką Rawkę i miejsce które ja osobiście bardzo lubię czyli Kremenaros (Krzemieniec) gdzie stykają się granice Polski, Słowacji i Ukrainy. Z Rawki też można zejść do Ustrzyk. I jeszcze ciekawa trasa tutajhttps://www.traseo.pl/trasa/wolosate-przelecz-bukowska-rozsypaniec-halicz-tarnica-wolosate Kiedyś chodziłam bardzo dużo w Bieszczadach ale to było kilka lat temu. Myślę że mogło się trochę zmienić pod względem baz noclegowych. Wiem, że schronisko jest na szlaku pod Rawkami i Chatka Puchatka na Połoninie Wetlińskiej! Ja zawsze zatrzymywałam się w Ustrzykach. Stąd też masz dobry dojazd busami na szlaki.
 6. Dobry kierunek myślenia @Anuś jak zobaczę Twoje fotki... to może... ?!😀
 7. @Anuś Wyobraź sobie, że to właśnie Twoje zdjęcia z Gęsiej zmotywowały mnie żeby tam pójść! No i super! To było bardzo łatwe, ciekawe no i widoki rewelacyjne👍 Teraz już myślę o Grzesiu😀 A Ty co planujesz?
 8. "W górach jest wszystko co kocham" - ks. Tischner Tak mi się skojarzył ten cytat. Bardzo go lubię i często do niego wracam. Dla mnie góry są jak dom rodzinny, do którego ciągle wracam i w którym czuję się najlepiej.
 9. Zgadza się!👍 Ale góry uczą cierpliwości!😀
 10. Tatromaniaczki nie chodzą poza szlakiem😀 Zawsze sądziłam, że kozice górskie są płochliwe i raczej uciekają na widok zagrożenia jakim jest człowiek! Ciekawe jak w tym roku przetrwają zimę bo podobno w zeszłym roku wiele zginęło.
 11. @Anna M. I co, musiałaś ustąpić?😀 Kozice są śliczne! Chyba przyzwyczaiły się do obecności ludzi na szlaku i może dlatego nie uciekają.
 12. @Anna M.Na pewno kozice wyglądają tak samo uroczo i latem i zimą👍😀
 13. Chyba kiedyś skutecznie udało mi się przekonać samą siebie, że w zimie w górach chodzić nie potrafię! Jeżeli wyszłam na Halę Kondratową i nie wpadła na mnie żadna lawina to powinnam posiadać jakiś stopień zimowej satysfakcji😀 i to już wystarczy! Tak było do czasu zanim znalazłam się na Forum Tatromaniaka. Teraz, siedząc wieczorami z filiżanką mojej ulubionej zielonej herbaty, przeglądam po sto razy wpisy i zdjęcia z zimowych wyczynów moich forumowych kolegów i koleżanek👍 Wreszcie za którymś nieziemsko pięknym zdjęciem i kolejnym super ciekawym opisem zimowej przygody z górami, zaczęła w mojej głowie pulsować myśl: właściwie dlaczego nie ja?! Dlaczego nie mogłabym przełamać swojego stereotypowego myślenia o zimowym chodzeniu po górach, zarezerwowanym tylko dla wybitnych?! Kto powiedział, że nie mogę wreszcie przekroczyć granicy swojego strachu przed lawinami, śliskimi szlakami i niespodziewanie obudzonymi niedźwiedziami?!😀 Nie muszę przecież zaczynać od Rysów, nawet nie od Kasprowego! Ale coś tak małego i sympatycznego jak Gęsia Szyja?! Dlaczego nie?! I w taki oto sposób, we wczorajszy słoneczny poranek, znalazłam się na Rusinowej Polanie i bez wahania ruszyłam w górę na Gęsią Szyję. Jak się później okazało, szlak był dziecinnie prosty a ja, podziwiając bajeczne widoki, rumieniłam się od słońca i wstydu, że jestem tutaj dopiero pierwszy raz. Pierwszy ale nie ostatni! Moja przygoda z zimowymi Tatrami dopiero się rozpoczyna i mam nadzieję że pozwoli mi przekroczyć kolejne granice strachu i stereotypy myślenia, które niejednokrotnie sama sobie wyznaczyłam. Oczywiście z zachowaniem zdrowego rozsądku bo przecież jakiś marudny miś naprawdę może się obudzić w środku zimy!😂
 14. @Mateusz Z Rewelacja👍👍👍 Foty niesamowite a to z kozicami - zdjęcie miesiąca!!!
 15. A ja mam nadzieję, że szybko stopnieje😂 Zimą jest pięknie ale jednak zdecydowanie bardziej lubię wiosnę, lato i suche szlaki!
×
×
 • Create New...