Jump to content

Fibi

Member
 • Content Count

  466
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  25

Fibi last won the day on September 25 2022

Fibi had the most liked content!

Community Reputation

1,353 Excellent

4 Followers

About Fibi

 • Birthday December 26

Recent Profile Visitors

1,302 profile views
 1. Fibi

  Gerlach

  @Jędrek @peter1 Musicie spróbować zimowego łażenia. Niedźwiedzie śpią, deszcz was nie zmoczyć, burzy też nie będzie. I chodzi się szybciej, bo zimno, więc się człowiek nie zatrzymuje co chwilę dla podziwiania widoków. Ja tam widzę same plusy ? pod warunkiem lawinowej 1.
 2. Podobno dopiero trzeci śnieg w Tatrach zostaje, a to był chyba drugi, albo i może pierwszy? Także chyba się roztopi ? Bardzo lubię widoczki z Kopieńca, to taki jeden z ulubionych szlaków na rozgrzewkę lub dzień odpoczynku.
 3. Masz rację, bo ja widzę dużo szarego?
 4. Ehh, to znowu muszę iść z kimś kto mi rękę poda, albo obejdę bokiem jak @staroń ?
 5. Te Otargańce to mi się marzą od dawna, ale jakoś tak Słowackie Zachodnie to na razie odkładam na później. Może dlatego, że ludzi tam mało (to w sumie akurat plus) a niedźwiedzi dużo? W każdym razie też się dowiem czegoś więcej o tym szlaku, np. czy trzeba brać maczetę??
 6. Obejrzałam. Po tylu negatywnych opiniach niczego szczególnego się nie spodziewałam więc jakiegoś wielkiego rozczarowania nie było. Widzę jakieś jaśniejsze punkty- zdjęcia, muzyka - szczególnie w ostatniej scenie, dobór aktorów moim zdaniem dobry. Natomiast cała historia przedstawiona tak płytko i po łebkach, że czułam się po seansie jakbym przeczytała suchą notkę na wikipedii. A co do sceny łóżkowej, to nic ona nie wnosi, ale bez przesady, żeby się tym tak bulwersować jak niektórzy tutaj ?
 7. @Zośka po tych 6 razach to powinnaś mieć już licencję krywańskiego przewodnika? a nie, że nie wiesz i styl dowolny ? Noo , pogoda się w końcu zlitowała.
 8. Odcinek 5 Tri Studnicky-Przehyby-Wielki Krywański Żleb-Krywań-Wielki Krywański Żleb-Pawłowy Grzbiet- Jamski Staw-Tri Studnicky Pogoda na piątek zapowiadała się nie najgorzej. To znaczy o żadnej lampie nie mogło być mowy- miało być jak co dzień, czyli pochmurno z przejaśnieniami, ale była jedna zasadnicza różnica. Padać miało dopiero późnym wieczorem. Skoro tak, to nie będzie trzeba się spieszyć z zejściem uciekając przed opadem, a i z godzinkę na szczycie będzie można zmarudzić ? W Tatrach mieliśmy być jeszcze 2 dni, ale miało padać całą sobotę i większość niedzieli, więc to na
 9. Leżę i tarzam się ze śmiechu, umiesz poprawić humor @Q'bot ? ?
 10. To koniecznie muszę się wybrać. Mam nadzieję,że są tam równiejsze kamienie? Ja ogólnie się nie boję kolejek, boję się tylko krzesełkowych chyba dlatego, że siedzi się na powietrzu. W dzieciństwie nie przepadałam za jazdą na karuzeli więc chyba chodzi o coś takiego. Ok. za 20 lat jedziemy razem na Lomnickie Sedlo ? !
 11. Odcinek 4 Biała Woda-Dolina Kieżmarska-Zielony Staw Kieżmarski-Rakuski Przechód-Rakuska Czuba-Łomnicki Staw-Tatrzańska Łomnica Jest środa. Prognozy z niedzieli twierdziły, że w środę najlepiej. No to trzeba gdzieś iść. Tyle, że do środy prognozy się pogorszyły i zaczęły wieszczyć deszcz o 13. Lampa miała być o 6-7 rano, a potem to tak znowu 50/50. Ale iść trzeba, bo w czwartek ma być burza, armagedon i chyba nawet śnieg. Tym razem zdradzamy elektriczke i jedziemy autobusem o 5.58 ? Z okien podziwiamy nasz dzisiejszy cel- przy tatrzańskich kolosach Velka Svistovka prezentuje
 12. @Jędrek nie wiem czy by mi się chciało targać jeszcze parasol ? My generalnie raczej nie chodzimy w deszczową pogodę i nawet moja przeciwdeszczowa kurtka to pierwsze 3 sezony przechodziła sobie spokojnie w plecaku. No, ale czasem deszcz się trafi i co robić. Aha i i tak wolę kurtkę od tych foliowych pelerynek- w tym to się dopiero można zagotować ?
 13. @Q'botja biegać nie lubię, więc nie miałam wyboru ? Na szlakach które przeszliśmy byliśmy w znacznej części po raz pierwszy, więc uznałam, że to będzie takie zapoznanie z terenem A po widoki kiedyś wrócimy. Mam taką nadzieję przynajmniej.
 14. Odcinek 3 Stary Smokowiec-Hrebienok-Chata Zamkovskiego- Dolina Małej Zimnej Wody-Dolina 5 Stawów Spiskich(powrót tak samo) Pomysł na zwiedzenie tej części Tatr był zupełnie inny. Miała być przeprawa w poprzek przez główną grań, a konkretnie przez Lodową Przełęcz. Chcieliśmy wystartować w Javorinie i przez Dolinę Jaworową wejść na wyżej wspomnianą przełęcz, z której zeszlibyśmy w kierunku Smokovca. Ale to długaśna wycieczka, wymagająca całego dnia stabilnej pogody. Prognozy jednak wskazywały, że na taki dzień nie mamy co liczyć do końca naszego pobytu ? Zmieniamy zatem plan- odwiedzim
 15. Odcinek 2 Szczyrbskie Jezioro-Dolina Młynicka-Wodospad Skok-Bystra Ławka-Dolina Furkotna-Szczyrbskie Jezioro Dzisiaj będziemy mądrzejsi. Przechytrzymy pogodę!(haha, pogoda się z nas śmieje). Z wielkim trudem wstajemy coś ok. 3.45 żeby zdążyć na pierwszą elektriczkę, która odjeżdża o 5.05. Z Nowej Leśnej w której chwilowo zamieszkujemy pociąg do Szczyrbskiego Jeziora jedzie jakąś godzinkę. Zatem po 6 wyłazimy z pociągu. Najpierw trzeba odnaleźć szlak, a potem przeasfaltować dość znaczną część tej snobistycznej miejscowości. W końcu wchodzimy do lasu: Niezbyt męczącą ścieżką
×
×
 • Create New...