Skocz do zawartości

Książki- czyli jak umilić sobie podróż w Tatry


Bieszczadzki_tatromaniak

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Czytam ,,W cieniu Everestu" Magdy Lassoty. Dziewczyna opisuje swoje zdobywanie Everestu, wyprawę na którą z tego co na razie zrozumiałam, może pójść każdy, kto ma odpowiednią ilość pieniędzy.  Średnio to brzmi. Są też opowieści o  osobach związanych z tą górą pracą i pasją. O tych co prowadzą wspinaczy, leczą ich, noszą ich rzeczy.  Największy atut książki to zdjęcia. Piękne. 

 

  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2021 o 22:55, wjesna napisał:

Czytam ,,W cieniu Everestu" Magdy Lassoty. Dziewczyna opisuje swoje zdobywanie Everestu, wyprawę na którą z tego co na razie zrozumiałam, może pójść każdy, kto ma odpowiednią ilość pieniędzy.  Średnio to brzmi. Są też opowieści o  osobach związanych z tą górą pracą i pasją. O tych co prowadzą wspinaczy, leczą ich, noszą ich rzeczy.  Największy atut książki to zdjęcia. Piękne. 

 

Jeśli  mowa o górze gór to przeczytałam właśnie Martyny Wojciechowskiej  "Przesunąć Horyzont" .... Książka fajnie i lekko napisana wzbogacona o dobry humor, więc czyta się przyjemnie. Z tego co pisze autorka to fakt Everest zdobywają tzw. bogacze bez pojęcia o wspinaczce tak z kaprysu, ale czy mają z tego satystakcje... wątpliwe... i czy oby jest tak naprawdę, ze ktos kogos moze tam wnieść - z tym różnie bywa .... często z tego co czytałam w książkach o zdobyciu Everestu Ci ludzie są zdani tylko na siebie a wręcz narażani na śmierć ( z tego powinni oczywiście zdawac sobie sprawę). Fajnie sytuacje klientów na szczycie Everestu opisała Miłka Raulin w swojej ksiązce... polecam zainteresowanym w przyszłości na taki wyczyn 

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Anuś napisał:

Bardzo bym chciała go zobaczyć ? i to wystarczy mi ....

dla mnie tam za zimno .... zdecydowanie za zimno .... ?   

tu da się dojść bez większych problemów i nakładów finansowych

 

gallery_10_161_39751.thumb.jpg.15986cd4877ed6f90881ac1d9a0821cf.jpg

więcej fotek z całego trekkingu

https://www.kochamnarty.pl/gallery/album/161-himalaje-khumbu/?st=100

Edytowane przez J@n
  • Lubię to ! 4
  • Wow 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż...chciałabym napisać, że mnie ta książka urzekła.... Ale nie mogę. Po pierwsze tytuł- dlaczego siła przetrwania skoro wszyscy bohaterowie zginęli...? Po drugie narracja - przegadane, powtórki itd... redaktor się nie sprawdził. Historię można było opowiedzieć krócej i dynamicznej. Po trzecie - wielkość druku ... (wiem, tu się czepiam).

Na plus fotki oraz  sięgnięcie po tragedie, które generalnie nie są specjalnie znane. 

16186074472781602967826523372484.jpg

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jaaga76 napisał:

No cóż...chciałabym napisać, że mnie ta książka urzekła.... Ale nie mogę. Po pierwsze tytuł- dlaczego siła przetrwania skoro wszyscy bohaterowie zginęli...? Po drugie narracja - przegadane, powtórki itd... redaktor się nie sprawdził. Historię można było opowiedzieć krócej i dynamicznej. Po trzecie - wielkość druku ... (wiem, tu się czepiam).

Na plus fotki oraz  sięgnięcie po tragedie, które generalnie nie są specjalnie znane. 

16186074472781602967826523372484.jpg

A wiesz @jaaga76, że nie zastanawiałem się nad tytułem...I po tym, co napisałaś - przyznaję Ci rację. Dziś moja recka wyglądałaby już inaczej ?

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2021 o 20:21, Anuś napisał:

Z tego co pisze autorka to fakt Everest zdobywają tzw. bogacze bez pojęcia o wspinaczce tak z kaprysu, ale czy mają z tego satystakcje... wątpliwe..

Jeden mial- Senegalczyk, który wyszedl na Everest  dla dziewczyny. Tylko to nie był bogacz. Napisał o tym  książkę, potem zrobili  film,,Wspinaczka" . Książki nie znam ale film...nie przeczytałam, że to raczej komedia, wtedy miałabym do tego inne podejście, a tak... no niby wyszedł, zdobył ten Everest nie mając o nim bladego pojęcia, nie umiejąc zakładać raków.  Satysfakcje miał, wszyscy z jego blokowiska mieli- puszczali w radiu jego sprawozdania ze wspinaczki, a oni czuli sie pewnie tak, jakby każdy z nich tam trochę był. Ale czy tak powinno się wychodzić w góry?

 

Dnia 16.04.2021 o 23:15, jaaga76 napisał:

. Po pierwsze tytuł- dlaczego siła przetrwania skoro wszyscy bohaterowie zginęli...?

Czasem się trafia takie tytuły nieadekwatne do treści. Piękny film, jego polski tytuł ,,Droga do zapomnienia" -ale ten tytuł dał chyba ktoś, kto nie oglądał filmu do końca, gdy spotykają się dwaj bohaterowie- oprawca i jego ofiara- i padają słowa, że można przebaczyć, ale nie zapomnieć.

 

Dnia 15.04.2021 o 09:59, J@n napisał:

więcej fotek z całego trekkingu

Powiało wielkim światem. Niektórzy to maja fajne wycieczki ? pozazdrościć

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Skusił mnie opis, który odwoływał  się do sprawy Kaszniców sprzed prawie wieku... Dziwna i do dziś nie wyjaśniona sprawa śmierci rodziny na Lodowej Przełęczy... Niestety okazało się, że to skuteczny, ale tylko i wyłącznie chwyt marketingowy... Sam książka tylko luźno odwołuje się do wydarzeń. Bardziej to kryminał z wątkiem obyczajowymi na poziomie pisarstwa Mniszkówny... ?  W desperacji na podróż ze Szczecina do Przemyśla może być...  

20210511_171142.jpg

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jaaga76 napisał:

Tak, to prawda - okładka jest świetna. Zaostrza apetyt, ale potem rozczarowanie.... ?

 

Nie na darmo  mówią,  nie oceniać  książki po okładce ?

Lubię  czytać, sensacyjne  książki rzadko. Ostatnio z takich to sagę,,mroczna  Moskwa". Mroza nie czytałam,  ale oglądałam  ,,chyłkę" to mi wystarczy. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...