Jump to content
ImWyżejTymLepiej

Beskidomaniacy

Recommended Posts

Cześć. W sobotnie popołudnie pomyślałem, że dawno nie byłem w górach😉 - raptem dwa tygodnie. A że w Tatrach to pewnie tłumy, to polecę w Beskidy. Mam od siebie "tylko" 500km, wyjazd na noc i małe choć żadne zdziwienie, kiedy ok. godz. 2:30 na Przełęczy Krowiarki zobaczyłem jakieś 50-60 aut. Tak, prognozy pogody były obiecujące, wszyscy chcieli spojrzeć na wschód słońca, no i na panoramę tych wyższych gór. Przeczekałem na dole do świtu, by po drodze mijać już tych, co to jedynie góra-dół i do domu. Dzięki temu na Diablaku było cicho i spokojnie, no - poza wiatrem. Rozbujał się ten po wschodzie słońca, porywy zarejestrowane przeze mnie wiatromierzem, to nawet ponad 70km/h. Nic nowego, żadna rewelacja - tam często wieje, i mocno! W sumie zrobiłem ok. 20km spaceru i powrót do domu, by zdążyć jeszcze przed zakorkowaną Zakopianką.

1000km jazdy, 20km w nogach w 23 godziny ale wieczorem był jeszcze kieliszek wina. Duży kieliszek, na to zakończenie "wakacji" 🙃

Do miłego!

• Like ! 2
  • Wow 1

@eire nosisz za sobą podręczny zestaw meteorologa 🙂? Sprzęt zrobił na mnie większe wrażenie niż wiatr 😄😄😄

Edited by jaaga76
  • Like ! 1

Sprzęt wygrzebany gdzieś z szuflady, sprzed lat, kiedy latałem na paralotni. Zmieniłem baterie i działa :) Znajomy jednak nie chwali sprzętu, bo brak w nim termometru 😉

• Haha 2

Czy mozecie polecić coś fajnego do odwiedzenia w okolicach Nowego Sącza, jakas fajna górka moze z widokiem na Taterki ( nie znam wogole okolicy a jest szansa ze zawitam w tym rejonie) Help 😀

• Like ! 1

Hala Łabowska, Runek, Jaworzyna Krynicka, Wielki Rogacz. Podobno fajnie też jest na Przehybie, ale tam akurat mnie nie było 🙂

• Like ! 3
  • Thanks 1

8 minut temu, Zośka napisał:

Gdzie chodziłeś ?

Węgierska - Lipowska przez Słowiankę - Redykalny - Milówka. Ale szlak fatalnie oznaczony, zrobiliśmy dwa razy tyle km 😄 no na zdjęcia i filmy była aura super. 

• Like ! 4
  • Wow 2

Posted (edited)

@Mateusz Z na Babiej też nieźle dmuchało ale takiej zadymy nie było🙂. A ja właściwie chciałam jechać na Rycerzową a wylądowałam na Babiej🙃

Edited by Zośka
  • Like ! 4

Posted (edited)

@Mateusz Z Twoja trasa to moje beskidzkie The Best (może poza zejściem do Milówki)....  będę tam wracać. Redykalna jest super 😃😃😃

Edited by jaaga76
  • Like ! 4

Może ktoś z Was wie, bo ja totalnie nie mogę znaleźć...

Swego czasu na Wielkiej Raczy była zamontowana kamera z obrazem w kierunku Tatr (chyba nawet schronisko chwaliło się nią na fb, że można podejrzeć sobie widok). Szukam, szukam i totalnie nie mogę znaleźć linka do niej. Czy ktoś z Was dysponuje do niej jakimś linkiem?

Ponieważ motoryzacja odmówiła posłuszeństwa to nie pozostało mi nic innego niż potuptać po Beskidach. Pogoda była jak na listopad dość łaskawa, chociaż chmury "zabrały" widok na Tatry...

bes3.thumb.jpg.b4f1ee252e4d1b6bebb5c7e7cd51c28e.jpg

.....chyba mój ulubiony fragment szlaku - szkoda że liście już opadły

bes1.thumb.jpg.584d51a64701d4d52854ca0a20b39415.jpg

....poniżej widok na Policę ze zboczy Urwanicy

bes2.thumb.jpg.06c369a78c1473a8436754f633a7ca23.jpg

• Like ! 7

Wczorajszy Beskid Sądecki. Wierchomla Mała- Pusta Wielka- Jaworzynka- Bacówka pod Wierchomla- i zejscie do Wierchomli. Trasa przyjemna z ładnymi widokami z Jaworzynki.

IMG_20201109_073533.jpg

IMG_20201108_133150.jpg

IMG_20201108_130444.jpg

• Like ! 6

@Mateusz Z - widoki dzisiaj schowały się we mgle, więc skupiłem się na drzewach. Jesień to najlepsza pora do zabawy z fotografią - odkrywam to na nowo co rok.....

DSC_3903.thumb.jpg.0d4feee2531782dac355d750dc8ea5f1.jpg

Edited by Artur S
  • Like ! 5
  • Wow 1

Przy tak pięknej jesiennej pogodzie trudno usiedzieć w domu, dlatego wrzuciłem kilka rzeczy do plecaka i o 8.30 parkowałem auto na Zubrzyckiej Przełęczy przez którą przechodzi niebieski szlak na Policę (1369 m n.p.m.).  Na początkowym odcinku trudno było iść w górę, bo głowa sama odwracała się o 180 stopni, by móc spoglądać na Tatry ponad morzem mgieł w dolinach.

DSC_3953p.thumb.jpg.4d20eed004cf2ecf9395afa6c13d40f0.jpg

Na szczęście potem szlak prowadzi przez las i dzięki temu udało się jakoś wejść na szczyt. A ze szczytu całe Tatry jak na dłoni - nic, tylko siąść i napawać się widokiem.

567439815_polipano.thumb.jpg.828be3be978e9de29915a3dabe3b74c6.jpg

Równie piękny widok był w kierunku Wielkiego Chocza.....

DSC_3956p.thumb.jpg.1efead0c46fdfcf0ad9c88900f9c9689.jpg

Chwilkę trzeba było też skupić uwagę na Królowej Beskidów....

DSC_3961p.thumb.jpg.020867d72bb37672887d86a3d8ffd0b2.jpg

Warunki takie, że aż zapomniałem o zjedzeniu drugiego śniadania. Jeszcze krótka chwilka przed pomnikiem katastrofy z 2 kwietnia 1969  ( ciekawe czy kiedyś dowiemy się co na prawdę było przyczyną rozbicia się samolotu - błąd w nawigacji jak mówią oficjalne dokumenty, czy zestrzelenie, a może jeszcze coś innego )

DSC_3958p.thumb.jpg.b19e95662d6eab77732318a71e80e016.jpg

Taka zagadka do rozwiązania to ambitne zadanie dla osoby interesującej się niewyjaśnionymi górskimi tragediami - np. dla @Mnich Moderator

Edited by Artur S
  • Like ! 8

23 minuty temu, Mnich Moderator napisał:

Ale chyba te najbardziej prawdopodobne, to błąd załogi albo nagły zawał u kapitana. 

Zagapili się na Tatry... Potwierdzone info

• Haha 2