Jump to content

ImWyżejTymLepiej

Member
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

52 Excellent

Recent Profile Visitors

694 profile views
 1. Mówisz i masz. Nie znalazłem na początku takiej opcji na forum ?
 2. Oprócz powyższych to zawsze multitool, karta przeżycia i niezawodny 'silvertape' do wszystkiego i do niczego. Nawet latem wrzucam puchówkę lub grubszy polar, czapkę, rękawiczki, skarpetki i reklamówki. Po co reklamówki? Na awaryjne sytuacje w przypadku całkiem przemoczonych butów - zestaw nowe skarpetki + reklamówki na nogi na jakiś czas dadzą radę ? Nosze też szpitalne zaświadczenie o grupie krwi, informacje o szkłach kontaktowych i spisane numery ICE.
 3. Siekierezadę! ? Dla mnie najładniejszym miejscem w Bieszczadach są... całe Bieszczady. Jako dzieciak miałem okazję spędzać tam wakacje z 8 lat z rzędu, a może i więcej. Ostatni raz byłem tam 2 lata temu w listopadzie, więc fajnie na nowo było poczuć dzikość tych miejsc, tym bardziej że wszystko było "martwe" - zero ruchu turystycznego, szlaki puste, dzikie. Na Rawkach złapała nas mega śnieżyca z silnym wiatrem, pamiętam że odczuwalna była wtedy chyba z -25C; następnego dnia w drodze do Puchatka inwersja, samo słońce od rana i piękne widoki łącznie z Tatrami na horyzoncie. Trzeciego d
 4. Podobno dziś został odnaleziony jeden z poszukiwanych grotołazów z Jaskini Wielkiej Śnieżnej - nie żyje.
 5. Bułka z kotletem! ? A do tego standardowo, batony zbożowe, gorzka czekolada, suszone śliwki, banany, jabłka, kabanosy. Co do picia to woda z dodatkami, a w zimie herbata z dodatkami ?
 6. Wybiórcza też napisała artykuł: http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,25105492,akcja-ratunkowa-w-jaskini-wielkiej-snieznej-odglos-chrapania.html?fbclid=IwAR01JTOGZ8Yg0NWJr08y32nTYTQ_-kyjxbupZYQM5DORTImh_chhGFtbVn0 - jest kilka wcześniej (chyba) niepublikowanych informacji:
 7. Jaki typ butów preferujecie? Buty trekkingowe niskie czy wysokie? A może nosicie ze sobą oba typy butów? ? Osobiście posiadam oba typy butów trekkingowych. Sam byłem zwolennikiem chodzenia w butach wysokich przez cały rok, aż do zeszłego sezonu, kiedy to przełamałem się i zakupiłem buty trekkingowe do kostki. Osobiście uważam, że jest to doskonały wybór na góry mniej wymagające, czyli Beskidy, Bieszczady, Pieniny, Góry Świętokrzyskie, spacer po niższych partiach Tatr. Są bardziej wygodne i lżejsze, a przede wszystkim posiadają dużo lepszą wentylację, niż buty za kostkę. Jeśli o kostce mowa
 8. Im szybciej będziesz szedł, tym szybciej dojdziesz ? A na poważnie to normalnym tempem to jest ok. 1h 20min przez Świstówkę. Wszystko zależy od kondycji, zdrowia i pogody. W lecie nie powinieneś mieć większych problemów z przejściem. W sezonie zimowym szlak jest zamknięty. Polecam stronkę: https://mapa-turystyczna.pl/ gdzie można "przeklikać" szlaki i dowiedzieć się o długości szlaku, średnim czasie przejścia, profilu wysokościowym etc.
 9. Beskidomaniacy począwszy od Gorlic, aż po Ustroń łączcie się! ? Czy są tu jacyś miłośnicy Beskidów? Jakie są wasze ulubione miejsca, szlaki, punkty widokowe? Ze względu na miejsce zamieszkania ja osobiście mam największą styczność z Beskidem Żywieckim oraz Śląskim, chociaż wolę ten pierwszy ze względu na większą "dzikość" i spokój na szlaku. Mogę powiedzieć że mam to szczęście, aby wziąć rower i być za godzinę na Skrzycznem lub aby wsiąść do auta, przejechać 30 minut i być na szlaku na "moją" Rysiankę. Moją, ponieważ jak dla mnie jest to moje miejsce numer jeden w
 10. Żaden parking nie ma samych pozytywnych opinii, bo wiadomo że wszystkim nie dogodzisz, ale ja mogę polecić jeden przy Karłowicza - współrzedne za google maps: 49°16'58.8"N 19°58'48.7"E Wiadomo że auta są tam ustawiane, ale nie przesadnie upychane. Zresztą obsługa jest dość miła. Dla mnie na plus zdecydowanie, że parking jest 24h i można tam zaparkować o 3 w nocy bez żadnych obaw.
 11. A ja na przekór powiem, że wejście na Halę Gąsienicową - jakieś 20-30 metrów przed Betlejemką idąc od Karczmiska. Tyle razy już tam byłem i za każdym razem inny widok, który nigdy się nie nudzi.
 12. A ja powiem że Regionalny Bar Mleczny przy Zamoyskiego w Zakopanem. Jeśli chodzi o coś bardziej ekskluzywnego to Karcma Po Zbóju na grani Krupówek ? Jeśli chodzi o Tatry to pomidorówka w Schronisku w D5SP. Jadłem z ponad rok temu ale dalej czuję ten smak ?
 13. Nie znalazłem opcji usuwania konta, a przez przypadek założyłem profil 'ImWezejTymLepiej.' Niestety czeski błąd, a i "wężej" już od dłuższego czasu nie ma, tylko szerzej i szerzej... ? Jeśli mogę to proszę o usunięcie ?
 14. Tak, koniecznie jeszcze czekan i wełniany sweterek z przypiętymi odznakami górskimi ze schronisk i PTTK ?
 15. Willa Wisienka przy ul. Broniewskiego w Zakopanem. Byłem nie raz i polecam. Nikt nie bije, nie wygania i nie wita paralizatorem ?
×
×
 • Create New...