Jump to content

Nu81

Member
 • Content Count

  76
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Nu81

 1. Ja jadę na Słowację w środę. Ktoś chętny na jakieś wyjście to proszę o propozycję, bo wszystkie szlaki już przerobione i się zastanawiam gdzie wyruszyć ?
 2. Klasyczna pogoda na Diablaku ?
 3. Może mi się uda wyskoczyć w Tatry za 2 tyg , ale to nic pewnego ...
 4. Właśnie dowiedziałem się, że są realne plany na otwarcie granic 15 czerwca. Oby to doszło do skutku, bo wiadomo co jeszcze wtedy otwierają ?
 5. Nu81

  Krywań

  To nie odpuści. Wyjścia są dwa albo każdy będzie miał kontakt z wirusem i społeczeństwo się uodporni, albo będą masowe szczepienia. Jedno i drugie rozwiązanie wymaga tyle czasu, że gospodarka tego nie wytrzyma...
 6. ...a starczyłoby pociągnąć stalowe liny i zrobić via-ferraty.
 7. Kurcze...za poważnie ostatnio na świecie. Zapomniałem, że coś takiego jak prima aprilis jest ?
 8. Ogólnie super info, tylko te stupaczki trochę martwią, bo ciężko to się omija, a ja raczej staram się nie korzystać z sztucznych ułatwień.
 9. Nu81

  Krywań

  Nooooo jest wysoka ta Wysoka?
 10. Nu81

  Krywań

  ? Parę miesięcy później (albo wcześniej )
 11. Nu81

  Krywań

  Tak to moje z Furkotu zrobione. Na Hrubym już nic nie było widać wtedy, więc jest motywacja, żeby wejść ponownie przy sztos warunie ?
 12. Nu81

  Furkot

  Faktycznie widoki ze szczytu na najwyższym poziomie. ?
 13. Nu81

  Krywań

  Mam fotę z tego samego miejsca, z tym że Pan Krywań się wtedy ukrył ?
 14. Nu81

  Krywań

  Ładnie się ustawił ? Fotka zrobiona z Furkota ?
 15. Zanim otworzą Tatry to połowa z nas straci prace ?
 16. Jakby się świat zatrzymał na chwilkę to by było jeszcze OK, ale obawiam się, że tym razem to będzie dłuuuuuga chwila. Niestety Europa to nie zdyscyplinowane Chiny i zanim opanują wirusa to spadnie śnieg...ten następnej zimy.
 17. Coraz większa lipa się robi....zaczęli zamykać rejony wspinaczkowe na Jurze. Pieniny i Gorce tez już zamknęli. Ciekawe czy hałdy w mojej Rudzie Śląskiej też pozamykają...
 18. Coś mi się wydaje, że wiosna minie a zakaz dalej będzie ?
 19. Ja też ? Najbardziej mi szkoda tej pogody jaka była w tym tygodniu + lawinowa 1 ? + 6 dni zaległego urlopu ? Zrobiłoby się Świnice; Kościelec; Kozi; Szpiglasa ? , a trzeba siedzieć w domu i filmiki oglądać. Nawet na ściance nie potrenuję, bo też zamknięta. Jebany wirus ?
 20. Lipa z tym wirusem ? Właśnie miałem wchodzić na Kozi Wierch ?
 21. Nawet gdybyś ogarniał północną ścianę Eigeru to nie wolno Ci legalnie wejść bez przewodnika na np. Kończystą (brak dróg taternickich o wycenie >3)...no chyba, że sam jesteś przewodnikiem PSPW albo IVBV. To mnie właśnie wkurza, bo nie jest to wymagane w Alpach, Pirenejach, na Kaukazie TYLKO w Słowackich Tatrach. J@n chyba nie do końca rozumie o co chodzi - nie czepiam się przewodników (swoją drogą przyjaźnię się z kilkoma Słowakami, bo często tam bywam) jako osób tylko prowadzonej na Słowacji polityki, nastawionej tylko na zarobek. A skąd ty wiesz jak i gdzie ja się wspinam?.. z
 22. Tak znam kilku osobiście (z Polski) i z kilkoma trenuje. Co co dołączasz w linku to lista tychże POLSKICH przewodników. Temat odnosi się do sytuacji na Słowacji, gdzie lobby przewodnickie (znajomości, układy) ustanawia prawo. Naprawdę nie mam zamiaru się dłużej rozpisywać w tej kwestii. Niech sobie początkujący wynajmują przewodników, nie mają umiejętności, sprzętu OK, ale dlaczego w teorii nawet np. taka osoba jak Andrzej M (czołowy polski taternik), aby wejść Martinką na Gerlach powinien opłacić przewodnika - odpowiedz sobie sam.
 23. Nu81

  Kończysta

  Jak ktoś sobie zrobi na Kończystej fotę na takim kowadle to stawiam mu dobrą flachę ?
×
×
 • Create New...