Skocz do zawartości

Filmy i dokumenty warte polecenia


Mnich Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Arktykę obejrzałem robi wrażenie...

Kilka starych polskich filmów fabularnych gdzie góry są istotne dla fabuły i ładnie przedstawione przy okazji.Nie będę podawał linków ale wszystkie są do znalezienia i obejrzenia w sieci.

,,-Czarci Żleb,, , cóż socrealizm, propagandówka ale ładne zdjęcia Tatr i działania na nartach

-,,Błekitny Krzyż,, , słynna akcja Pogotowia pod kierownictwem  Korosadowicza w lutym 1945 r.

-,,Góry o zmierzchu,, , krótki metraż za to z udziałem Andrzeja Zawady , tego Zawady

-,,Wilcze Echa,, -western z Bieszczadami w roli głównej

-,,Trzecia Granica ,, - do tej chwili chyba jedyna fabularna próba opowiedzenia o kurierach tatrzańskich  a jest o czym opowiadać.

-,,Gazda z Diabelnej,, - Sudety ,w roli schroniska  zrujnowane schronisko na Szczelińcu Wielkim. Pamiętam było takie pod koniec lat 80-tych

 

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam stary polski film Krzysztofa Zanussiego 'Spirala'. Dopiero ostatnio miałem okazję go zobaczyć i chociaż druga połowa filmu rozgrywa się w szpitalu i jest dołująca to warto zobaczyć pierwszą połowę dla fajnych zimowych zdjęć z okolic Morskiego Oka. Większość akcji rozgrywa się w schronisku MOK i są nawet ujęcia z helikoptera podczas akcji toprowców. ?

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 6.03.2021 o 10:35, peter1 napisał:

Polecam stary polski film Krzysztofa Zanussiego 'Spirala'. Dopiero ostatnio miałem okazję go zobaczyć i chociaż druga połowa filmu rozgrywa się w szpitalu i jest dołująca to warto zobaczyć pierwszą połowę dla fajnych zimowych zdjęć z okolic Morskiego Oka. Większość akcji rozgrywa się w schronisku MOK i są nawet ujęcia z helikoptera podczas akcji toprowców. ?

Nie jest to prawda film stricte górski, ale warto go zobaczyć nie tylko dla klimatycznych ujęć z MOK-a, ale też genialnej roli Nowickiego. Nie jest to lekkie, łatwe i przyjemne kino, to raczej film z gatunku kina moralnego niepokoju. 

Jeśli ktoś ma ochotę, film dostępny jest na yt. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Valley Uprising to porywająca, niesamowita opowieść o rozwoju wspinaczki skałkowej w Parku Narodowym Yosemite. Świetna historia opowiadająca 50 lat historii tego miejsca: od pierwszych zdobywców, przez hipisów i freaków różnej maści, którzy we wspinaczce odnaleźli swoją wolność. 

https://www.redbull.com/pl-pl/films/valley-uprising

 

Edytowane przez sickboy777
  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Na Netflixie pojawił się dziś znakomity dokument "14 szczytów". To opowieść o Nirmalu "Nimsdai" Purja, nepalski wspinaczu, byłym żołnierzu British Army, Magar. W 2019 zaczął swój projekt zatytułowany "Project Possible", który zakładał zdobycie korony Himalajów i Karakorum. Zrealizował go w rekordowym czasie, zaledwie 189 dni. Kawał dobrego, górskiego kina. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2021 o 19:56, Mnich Moderator napisał:

Na Netflixie pojawił się dziś znakomity dokument "14 szczytów". To opowieść o Nirmalu "Nimsdai" Purja, nepalski wspinaczu, byłym żołnierzu British Army, Magar. W 2019 zaczął swój projekt zatytułowany "Project Possible", który zakładał zdobycie korony Himalajów i Karakorum. Zrealizował go w rekordowym czasie, zaledwie 189 dni. Kawał dobrego, górskiego kina. 

 

Nie podzielam zachwytu. Reklamówka jak dla mnie... już myślałam, że na lażdej górze będzie kogoś heroicznie ratował....?

Myślę, że Szerpowie jeszcze na super dokument muszą poczekać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...