Jump to content

sickboy777

Member
 • Content Count

  62
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by sickboy777

 1. Ja polecam tą: https://www.outdoorzy.pl/26523-rock-empire-lonza-dynatwist.html - Ma krętlik, co ułatwia przepinanie. Nie musisz uważać na kolejność przepinania karabinków i mimo to odpada problem z plątaniem/skręcaniem. - ma dodatkowe oko do wpięcia „na sztywno”. Opcja przydatna przy długich ferratach, na których nie ma miejsc do odpoczynku. Wtedy możesz wpiąć w lonżę pętlę lub kawałek liny, za pomocą dodatkowego karabinka podpiąć się na sztywno do systemu asekuracji ferraty i bezpiecznie odpocząć (rozciągliwe ramiona lonży się do tego nie nadają, bo nie dają takiego oparcia i stabilizacji).
 2. @Anuś Zdecydowanie Śnieżne Kotły, większość zdjęć które wrzuciłem wyżej, jest właśnie stamtąd. Po drodze ze Szklarskiej możesz zahaczyć o Szrenicę i Wielki Szyszak, więc możesz sobie zrobić wyprawę na cały dzień. Kolejne „must have” to schronisko Samotnia, prawie bajkowy klimat.
 3. Chodzi Ci o wpisy publikowane na forum? Może podasz jakieś przykłady? Jestem tu na forum prawie od samego początku i jakoś nie kojarzę. Rozumiem, że Tatromen mógł podpaść swoim stylem niektórym osobom na forum, ale tego typu zarzuty to już chyba przesada.
 4. Jeśli ktoś ma namiary na Tatromena (mail, telefon), to prośba kontakt na priv.
 5. Hehe, tak coś czułem, że to zbyt piękne, żeby było prawdziwe. 😀
 6. Super wiadomość 👍 Oby tylko znowu pewne lobby nie okazało się skuteczniejsze i w ostatniej chwili nie zablokowało zmian.
 7. Nie wiem o co Ci chodzi, ale jak dla mnie to możesz nawet klęknąć.
 8. Muzeum Tatrzańskie zdygitalizowało swoje zbiory. Setki fotografii m.in. Józefa Oppenheima, Henryka Poddębskiego, Władysława Wernera. Do tego reprodukcje starych map i czasopism. http://muzeumtatrzanskie.pl/portal/
 9. I pozostałe widoczki
 10. Kieżmar widziany z Durnego :-)
 11. sickboy777

  Łomnica

  Łomnica z Durnego Szczytu
 12. Aaaa, już chyba kumam o co Ci chodziło. Tym bardziej się nie boję ?
 13. Z relacji, które tu wrzucasz, wychodzi że masz dobre górskie cv, więc ja się nie boję. ? Chyba, że te wszystkie zdjęcia znalazłeś w sieci. ?
 14. Ooo, to ja też się piszę ?
 15. Udały się ? przez tydzień tylko jeden dzień bez słońca i widoczności, a tak lampa. Choć śniegu faktycznie mało, ale dzięki temu dobrze się chodziło.
 16. Ja szedłem Orlą Percią i od dłuższego czasu krążył mi nad głową. A jak wchodziłem na Kozi, to usiadł i czekał, jakby chciał mnie przywitać.
 17. Muszę przyznać, że zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Przez śnieg i te wielkie przestrzenie momentami czułem się jak na pustyni. Poza Śnieżką ludzi jak na lekarstwo. No i przez trzy dni mieliśmy inwersję, więc im wyżej, tym zrzucaliśmy kolejne warstwy ciuchów.
 18. Tu masz tego Petzla o stówkę taniej, niż na tej aukcji. https://8a.pl/lonza-petzl-scorpio-vertigo
 19. @Q'bot śmierdzi wałkiem na kilometr. Po pierwsze brak regulaminu zakupów, w którym powinny być dane firmy prowadzącej sklep. To jest wymóg UOKIK. Po drugie kontakt tylko przez formularz, żadnego adresu i numeru telefonu.
 20. Dzięki, Szklarska mi od początku jakoś bardziej leżała.
 21. A niby dlaczego nie może zostać tak jak teraz jest?
 22. Nie, ponieważ obyty nie musi oznaczać wyłącznie łojanta. A jeśli zlikwidować np. drabinkę, to w tym miejscu zostaje tylko zjazd i bez szpeju nie ma szans na przejście tego odcinka.
 23. Wybieram się na ferie z dzieciakami i zastanawiam się co lepsze jako baza wypadowa: Karpacz czy Szklarska? Jeśli chodzi o ilość wychodzących szlaków, to patrząc na mapę wygląda to podobnie. Pytanie, gdzie jest więcej tras do ogarnięcia z dziećmi? Dzieciaki 6 i 10 lat, "wyrobione" kondycyjne. Były juź dwa razy w Tatrach zimą i to nie tylko w dolinach, więc dadzą radę nawet na dłuższych trasach.
×
×
 • Create New...