Jump to content
Sign in to follow this  
Mnich Moderator

Filmy i dokumenty warte polecenia

Recommended Posts

Jak w temacie! Zachęcam Was do zamieszczania linków do ciekawych filmów traktujących o tematyce górskiej. Wszelkie recenzje, rekomendacje mile widziane. 

Podczas przeglądania YT trafiłem dziś na taką perełkę. Ze specjalną dedykacją dla @J@n 🙂

• Like ! 3
  • Thanks 1

Nie wiem czy w temacie, ale filmik pięknie ukazujący Tatry:

• Like ! 4

Posted (edited)

Vysoke Tatry - divocina zamrznuta v case

reżyser: Pavol Barabas

film dokumentalny, Słowacja/Austria, 2007, 52 min.

Edited by Artur S
  • Like ! 1
  • Thanks 1

Film po słowacku, ale jak ktoś lubi tatrzańską faunę to komentarz da się zrozumieć...

• Like ! 1
  • Thanks 1

Posted (edited)

Pandemia mocno medialnie uruchomiła TPN. Od kilku tygodni co czwartek publikują webinar. Godzina wykładu o Tatrach. REWELACJA! Dla mnie chyba najciekawszy był o "martwym drewnie". 

https://youtu.be/kwfSk56SEuc

Edited by jaaga76
  • Like ! 2

Mountain. Jeśli ktoś nie widział jeszcze tego dokumentu, to niech natychmiast nadrobi zaległości. Cudowne, wręcz bajeczne zdjęcia, kapitalna muzyka i głos Wiliama Defoe. Jakby ktoś korzystał z Netflixa, to tam go znajdziecie. Baaaardzo polecam 🙂 

• Like ! 1

@Zośka nawet nie wiesz ile się namęczyłem swego czasu by znaleźć Śnieżną Panterę 😞 Jedyna opcja to ten player.pl, ale nie widzi mi się kupowania dostępu tylko dla jednego filmu, zwłaszcza, że mam już Netflixa i HBO 😞 Ale jak masz jakiś protip, gdzie to zobaczyć to z chęcią się dowiem!

• Like ! 1

@Luk_Ja to widziałam w telewizji tak z miesiąc temu na jakimś Discovery albo czymś podobnym.

• Like ! 1

@Zośka to ktoś jeszcze w XXI w. korzysta z TV 😛? Ja tak czy siak z TV nie korzystam więc w ten sposób raczej tego tak nie obejrzę 😞 

• Haha 1

Posted (edited)

@Luk_ a ja korzystam czasem bo mam w pakiecie z netem i telefonem. Lubię kanały popularnonaukowe i motoryzacyjne(np. wyścigi F1 albo AirRace).

Edited by Zośka
  • Like ! 1

No to complex widzę 😄 ja 99% rzeczy odnajduję w czeluściach internetu, także TV jest mi zbędne. Chociaż fakt faktem - brakuje mi kanałów popularnonaukowych w stylu Discovery, Nat Geo i paru historycznych. No ale coś za coś 😛 

• Like ! 1