Skocz do zawartości

Babia Góra


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, jaaga76 napisał:

Za godzinę pracy śmigłowca i pracy wysokiej klasy specjalisty są konkretne stawki. Na Słowacji i wielu innych krajach, gdzie obowiąkowe sa ubezpieczenia, takim psudoturystom wystawiane są słone rachunki. 

Wiem o tym wszystkim, ale chciałbym choć raz zobaczyć konkretne wyliczenia, choćby ze Słowacji, a przy okazji poznać też jak naprawdę działają ubezpieczenia "górskie" w takich przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jaaga76 napisał:

którzy zrobili cos "niechcący" (nie pomyśleli, źle obliczyli siły, czas).  Na tych, którzy z premedytacja  łamią zasady raczje nie

hmm po pierwsze mówimy o poniesieniu kosztów , a nie karze .To dwie różne rzeczy. Jak na razie głupota  w górach nie jest spenalizowana.

Co do skuteczności kar to  dla tych którzy zrobili coś tam a w sumie są porządnymi normalnymi ludźmi sam fakt styczności z policjantem w takich okolicznościach to już kara. A dla tych innych konieczna jest tresura na bodźcach negatywnych , czyli jak u psów , wyłamanie to strzał kolczatką. W 90 procentach przypadków skutkuje. Są oczywiście przypadki beznadziejne ale w rezultacie większość z nich spędza gros czasu w odosobnieniu.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jędrek napisał:

 a przy okazji poznać też jak naprawdę działają ubezpieczenia "górskie" w takich przypadkach.

zgodnie z warunkami ubezpieczenia. Np deklarujesz treking po szlakach do wy.3000 m ,zlazłeś ze szlaku , HZS a dostanie kasę a na Tobie zrobią regres. Działa podobnie jak OC samochodowe , kolizja przy braku dopuszczenia do ruchu , poszkodowany dostaje kasę i idzie regres.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jędrek napisał:

konkretne wyliczenia

Na szczęście nie posiadam.

 

4 godziny temu, Jędrek napisał:

naprawdę działają ubezpiec

Mhyyy... ja nie mam takiej potrzeby. Ale myślę, że podobnie jak narciarskie.  Masz ubezpieczenie, ubezpieczalnia dostaje rachunek i albo zwraca Tobie albo firmie. Tak, czy inaczej możliwe ze coś dopłacisz...

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nie Babia Góra ale Mała Babia Góra z Czatoży czarnym szlakiem i powrót żółtym od schroniska. Nieźle mnie ta wycieczka zmęczyła. Pogoda ładna, niby bez widoków dalekich ale te bliskie były bardzo ładne, ciepło, bez wiatru. Pięknie oszronione drzewa, niektore nawet tipsy lodowe zapuściły. Śnieg duży, im wyżej tym więcej, po kolana albo i lepiej. U góry mgła taka, że mało co widać. Na początku myślałam wracać ta sama droga ale wolałam jednak po tych śniegach się nie meczyc i wybraliśmy się w stronę schroniska. Szlak na Przełęcz wcale nie był lepszy, śniegu w brod, tyle, że w dół to się leciało.  

20240128_100922.jpg

20240128_121025.jpg

20240128_110950.jpg

20240128_133159.jpg

20240128_134815.jpg

20240128_133633.jpg

20240128_135332.jpg

20240128_140807.jpg

  • Lubię to ! 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, barbie609 moderator napisał:

w środę planowana jest trasa z Czatoży ale na Żywiecke rozstaje i stamtąd na Mendralową i z powrotem przez Hale Kamińskiego na

Ma być pogoda, zatem fajna wycieczka  przed Wami. ZCzatozy w stronę Hali  śladów na śniegu nie widziałam

 Jeśli pójdziecie przez Fickowe to tam też było wszystko zasypane,  między Fickowymi a żółtym szlakiem czysty śnieg

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zośka napisał:

@wjesna zazdroszczę tego brodzenia w śniegu. Pięknie wygląda ta zima w Beskidach🤩.

Piękna zima,  też mi się podoba.  Ale czuję dziś, żem się oszła  bo jeszcze na końcu nie popatrzyłam na szlaki I trzeba było się wracać do tego wlasciwego, oczywiście pod górkę. Ale to takie  dobre zmęczenie.  

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...