Skocz do zawartości

Ranking

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 08.09.2020 uwzględniając wszystkie działy

  1. To ja pozdrawiam z drugiej strony Taterek - jest woda, więc się chyba mieszczę w temacie ? Zdjęcia, i to jescze z telefonu, nie oddadzą piękna miejsc, które dzisiaj odwiedziłem...i nie chodzi mi tutaj tylko o rejony ze zdjęć - ale praktycznie o całą wycieczkę na Koprowy, którą dzisiaj odbyłem. Super wrażenia jak na pierwszy raz na Słowacji ? i lecę do odpowiednich wątków na forum, bo coś tam niby czytałem, gdzie iść, ale muszę zaplanować coś na jutro a nie od dziś wiadomo, że najlepszych fachowców mamy tutaj ?
    5 punktów
  2. @staroń, piękne zdjęcia ?, Koprowy uwielbiam. Jeżeli chodzi o wodospady na SK to np. Skok (poniżej zdjęcia), polecam dolinę Młynicką i dalej przez Bystrą Ławkę do doliny Furkotnej
    4 punkty
  3. Ze szczytu mam niewiele z telefonu, więcej robiłem aparatem, ale nie wziąłem kabelka, żeby na bieżąco zgrywać na laptopa ? Jak wrócę i znajdę czas i jak będzie o czym pisać, to wrzucę jakąś relację ?
    4 punkty
  4. I nad Litworowym też ???
    4 punkty
  5. No to niech wpadnie jeszcze trochę chłodu:
    4 punkty
  6. @staroń piękne te chmury na zdjęciach?.
    3 punkty
  7. Rosną sobie nad Wielkim Żabim Stawem?
    3 punkty
  8. @Zośka taak, a obawiałem się, że zepsują wszystko, uwielbiam góry w takiej odsłonie (zasłonie :D)
    2 punkty
  9. To i ja wstawiam "stawową" fotkę zrobioną w czasie jednej z wędrówek zlotu Tatromaniaka?
    1 punkt
  10. @Zbyszko Polecam Bukowe Berdo, dla mnie to chyba najfajniejszy szlak w Bieszczadach i można go lekko przedłużyć i zaliczyć Tarnicę za jednym razem. Albo pociągnąć dalej bardzo malowniczym czerwonym szlakiem do Ustrzyk. Dobre podejście jest z Mucznego.
    1 punkt
  11. @rapapacz nie wiem, który piękniejszy ?
    1 punkt
  12. @vatra @Karol Kliński dzięki ?
    1 punkt
  13. Polecam przejść choć kawałek tatrzańskiej magistrali i gwarantuje że tam znajdziecie spokój i piękny widok na Słowację aż po horyzont
    1 punkt
  14. Czyli zaczęłaś planować następny wyjazd???
    1 punkt
  15. Kozice uchwycone z zejścia z Przełęczy Kondrackiej do Hali Kondratowej.
    1 punkt
  16. Widok na Czarny Staw Gąsienicowy z Przełęczy Karb. Piękne miejsce i cudowne wspomnienia ze wspólnego wędrowania ??
    1 punkt
  17. No to jeszcze jedno z tamtego okresu. Jest tego trochę do zaprezentowania.
    1 punkt
  18. Ja podrzucam dwa wschody! Jeden z naszej Sokolicy, drugi z włoskiego Gran Cir
    1 punkt
  19. Świetnie się czyta te wspomnienia, dobre lekkie pióro i wiele w tych historiach miejsc i sytuacji , które już nie wrócą w takiej formie. Nie myślał Kolega o wydaniu tych tekstów w formie książkowej? - dla wielu młodszych tatromaniaków byłaby to fajna, z humorem napisana lekcja historii.
    1 punkt
  20. @Artur S pogoda się już dla nas na weekend "zaklina". Będzie dobrze! ?
    1 punkt
  21. To jest wełnianka pochwowata.
    1 punkt
  22. @vatra w takim razie jest to ładny kwiatek tatrzański ? trzeba by policzyć te wszystkie słupeczki w każdym kwiatku itp, zapisać wysokość na której go znalazłaś i takie tam ? a tak na poważnie to zdaje się jest bodziszek błotny.
    1 punkt
  23. 1 punkt
  24. @Artur S - taką łąkę znalazłam na zboczach Osterwy. Te żółte kwiatki to Starzec Fuchsa czy to coś innego?
    1 punkt
  25. Nie pamiętam, żeby się wcześniej w tym wątku pokazał, więc zapodaję . Od niego pochodzą nazwy dolin tatrzańskich, stawów....... arcydzięgiel litwor.
    1 punkt
  26. Fragment opisu trasy nr 16 Kasprowy Wierch - Ciemniak w świetnym "Przewodniku przyrodniczym po Tatrach Polskich" Tomasza Skrzydłowskiego. " Z Kopy Kondrackiej ( 2005 m n.p.m. ) udajemy się na zachód w kierunku Małołączniaka. Kilkadziesiąt metrów poniżej wierzchołka opuszczamy skały krystaliczne i wchodzimy w strefę skał weglanowych. . . . . . . . .W niewielkich nieckach, w których przez dłuższy czas utrzymuje się wilgoć, zobaczyc można niezwykle efektowne kwiaty "tatrzańskich róż", czyli pełników alpejskich..........." wyd II strona 175
    1 punkt
  27. Niestety nie wiem jak się nazywają ale rosną na Kopie Kondrackiej.
    1 punkt
  28. @vatra Lubię po wycieczce przeglądać zdjęcia i poczytać przy okazji o roślinach Tatr spotkanych po drodze. Jeśli ktoś lubi od razu na szlaku wiedzieć z czym ma do czynienia, to polecam "Przewodnik przyrodniczy po Tatrach Polskich" Tomasza Skrzydłowskiego. Szczegółowo opisana przyroda nieożywiona na każdym szlaku naszej części Tatr. Specjalnie wybrałem się kiedyś po raz drugi na Siwy Wierch, żeby być tam w porze kwitnienia i obejrzeć goździk lśniący, który w Tatrach rośnie tylko tam. Tutaj jeszcze w tym samym kolorze storczyca kulista - kwiatek dużo częściej spotykany w górach, ten akurat również z Siwego Wierchu
    1 punkt
  29. @Artur S Dzięki że piszesz nazwy tych kwiatów! Ciekawie jest rozpoznawać i nazywać to co się podziwia na górskich szlakach.
    1 punkt
  30. Zdjęcia z jednej z najbardziej ukwieconych dolin tatrzańskich - Hlińskiej. Niebielistka trwała. Lilia złotogłów.
    1 punkt
  31. Goryczka Klusjusza na stokach Boczania
    1 punkt
  32. My byliśmy 22-24 maja. 22.05 późnym popołudniem udało nam się prawie wbiec na Tarnicę, a następnego dnia już całodzienna wycieczka https://mapa-turystyczna.pl/route/gb2m . W pt piękna pogoda, w sobotę też, w niedziele już lało od samego rana, wiec tylko powrót do domu. Dzisiaj mogę zaprezentować wycieczkę na Tarnicę, za dwa tygodnie powinienem ogarnąć film z tej dłuższej wycieczki. Zapraszam do oglądania ?
    1 punkt
  33. Beskidzkie niezapominajki ♥
    1 punkt
  34. A tak pięknie było dziś na Połoninie Wetlińskiej. Zdjęcia podesłała mi moja przyjaciółka Sabina, która wyraziła zgodę na publikację go na forum. Extra warunki dziś miała, zazdro ?
    1 punkt
  35. Wąwóz Kraków z takim cudeńkiem
    1 punkt
  36. 1 punkt
  37. Ja wiem, ja wiem!! Ale nie powiem, bo nie pamiętam.
    1 punkt
  38. 1 punkt
  39. Bardzo dobry opis trasy, jako mieszkaniec Bieszczad praktycznie, moge powiedzieć, że w Ustrzykach i okolicznych miejscowościach w porownaniu do sytuacji sprzed lat napewno się zwiększyła baza wypadowoi-noclegowa ale ciagle są szlaki gdzie jest aż natdo spokojnie, Bieszczady to swietny trening zeby zrobic sobie kondycje na Tatry a przy okazji poznac inne gory i specyfike :)
    1 punkt
  40. @Natala W Bieszczadach najlepszą bazą wypadową są Ustrzyki Górne bo stamtąd łatwo dostaniesz się na większość najciekawszych szlaków. Obowiązkowo na Tarnicę z Wołosatego i zejście do Ustrzyk albo odwrotnie. Wychodząc z Ustrzyk możesz przejść Połoninę Caryńską i Wetlińską. Kilka kilometrów za Ustrzykami jest Przełęcz Wyżniańska, z której wejdziesz na Małą i Wielką Rawkę i miejsce które ja osobiście bardzo lubię czyli Kremenaros (Krzemieniec) gdzie stykają się granice Polski, Słowacji i Ukrainy. Z Rawki też można zejść do Ustrzyk. I jeszcze ciekawa trasa tutajhttps://www.traseo.pl/trasa/wolosate-przelecz-bukowska-rozsypaniec-halicz-tarnica-wolosate Kiedyś chodziłam bardzo dużo w Bieszczadach ale to było kilka lat temu. Myślę że mogło się trochę zmienić pod względem baz noclegowych. Wiem, że schronisko jest na szlaku pod Rawkami i Chatka Puchatka na Połoninie Wetlińskiej! Ja zawsze zatrzymywałam się w Ustrzykach. Stąd też masz dobry dojazd busami na szlaki.
    1 punkt
  41. Z widokiem na piątkę ?
    1 punkt
  42. No nie ... Bajka . Kto to malował ? Odkładamy wyjazd zimowy już kilka lat ale takie widoki przekonują .
    1 punkt
  43. No i połaziliśmy z mżonką po Bieszczadach ? Inaczej niż w Tatrach, ale też pięknie. Spokojnie można samemu połazić i przez pół dnia nikogo nie spotkać. Na szlaku Jawornik-Rabia Skała-Krzemieniec-Wielka i Mała Rawka-Wetlina, w ciągu pierwszych pięciu godzin spotkaliśmy dziewięciu ludzi w tym czterech słowackich filanców, zresztą bardzo wesołych i gadatliwych. Dopiero od Krzemieńca zaczął się większy ruch.
    1 punkt
  44. Kolejno - wrzesień, listopad, czerwiec i kwiecień. Uwielbiam to miejsce...
    1 punkt
  45. Ostatni dzień 2014 roku - a właściwie ostatni wschód słońca, było -23 rano na Połoninie Wetlińskiej, ok godziny 9-10 już było widać Tatry - taka piękna inwersja była. https://500px.com/photo/95864729/Sunshine-in-the-morning-by-Krystian-Bigos?ctx_page=1&from=user&user_id=5357908
    1 punkt
  46. Polecam wejść na Małą i Wielką Rawkę z podejściem na Krzemieniec i na trójstyk granic oraz wejście na połoniny pod Chatkę Puchatka, no i wiadomo Tarnica ?
    1 punkt
  47. Siekierezadę! ? Dla mnie najładniejszym miejscem w Bieszczadach są... całe Bieszczady. Jako dzieciak miałem okazję spędzać tam wakacje z 8 lat z rzędu, a może i więcej. Ostatni raz byłem tam 2 lata temu w listopadzie, więc fajnie na nowo było poczuć dzikość tych miejsc, tym bardziej że wszystko było "martwe" - zero ruchu turystycznego, szlaki puste, dzikie. Na Rawkach złapała nas mega śnieżyca z silnym wiatrem, pamiętam że odczuwalna była wtedy chyba z -25C; następnego dnia w drodze do Puchatka inwersja, samo słońce od rana i piękne widoki łącznie z Tatrami na horyzoncie. Trzeciego dnia w drodze na Tarnicę podobnie, w nocy poprószyło śniegiem, a za dnia lekki mrozik i piękne słońce.
    1 punkt
×
×
  • Dodaj nową pozycję...