Jump to content

a chodźże na pole

Member
 • Content Count

  53
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

a chodźże na pole last won the day on August 21

a chodźże na pole had the most liked content!

Community Reputation

141 Excellent

Recent Profile Visitors

271 profile views
 1. My już gotowi, teraz trzeba czekać ma odrobine czasu 😞
 2. Rusinowa Polana od Wierch Porońca i może jeszcze na Słowacji Hrebienok. Można asfaltem dojść, wiecheć kolejka. Stamtąd już wózkiem się nie dojedzie, ale nie daleko do Wodospadów Zimnej Wody. A tu na początku widać szlak na Rusinową.
 3. Z naszym szczęściem to będzie lampa a nad szczytem będzie klosz z chmurki 😂
 4. Taki sobie szlak zrobiliśmy zaraz po przybyciu w góry. Ale ogólnie wszyscy przeżyli. Trudności większych nie ma, dopiero przed szczytem trochę wchodzenia po skałach, czasem trzeba użyć wszystkich dostępnych kończyn 😉 Starujemy o 5:45 z tri studnicky, zielonym szlakiem. Atakujemy szybko bo deszcz w planach na popołudnie. Na szczycie jesteśmy 9:10. Widoki mocno średnie, ale też miały swój urok. Trzeba było użyć trochę wyobraźni i od razu pojawia się w głowie piękna panorama 😛. Jako, że jestem zwolennikiem pętelek, idziemy dłuższym szlakiem, schodząc trzymamy się niebieskiego, potem w Jamskim Plesie odbijamy na czerwony szlak i na parking. No i pogoda się sprawdziła. Dolało nam niemiłosiernie! 5 min! tyle trwało oberwanie chmury. Jeszcze 10 min i byliśmy w samochodzie. Ale szczyt zdobyty, wszyscy żyją to najważniejsze 😄. Obrazki statyczne i ruchome poniżej 😉
 5. Witajcie! Czy ktoś z szanownych forumowiczów wychodził może na ww. szczyt? Czy faktycznie końcówka to jak orla, czy bardziej Koscielec ? Jakieś informacje? Zdjęcia? Filmy? To co można znaleść na YT to jakaś porażka, poza widokami, żadnych informacji.
 6. Widoki są super z góry, zazdroszczę wschodu! Wyspa faktycznie potrafi namieszać z pogoda. Niby słonce, piękna pogoda, ale przejrzystość słaba, co dobrze widać z góry. (Zdjęcie) Dla tych co nie maja czasu na wejście na górę, zostawiam poniżej pare informacji, może będą dla kogoś przydatne.
 7. Kiedyś w październiku udało mi się na Wielki Kopieniec wejść samemu po ciemku, przez las, z mała czołówka. Z każdym latającym ptaszkiem, i każdym ruchem w krzakach gacie coraz bardziej ciężkie się robiły 😂. Ale opłaciło się 🙂
 8. Aplikacja na telefon Relive, która robi taką animacje z przebytej trasy, dane zbiera z telefonu, zegarka czy czym tam się rejestruje trasę. Jest darmowy okres na miesiąc wiec można się pobawić.
 9. dlatego prawdziwe zdjęcie zamieściłem wcześniej 😉
 10. Można trochę aparat przechylić i wtedy zdjęcie może mrozić krew w żyłach 😉
 11. @Ann, @staroń o który wam odcinek chodzi ? Już na czarno czerwonym szlaku przed wierzchołkiem? Czy pod koniec samego czarnego ?
 12. Taka oto trasa. https://mapa-turystyczna.pl/route/mcy3 z Palenicy idziemy do D5S, a dalej na Kozi Wierch. Miał być powrót, ale spontanicznie ruszyliśmy na Buczynową Strażnice i tam w dół Żlebem Kulczyńskiego, fantastyczny szlak jak chce się poczuć dreszczyk emocji. Potem już Kozia dolinka, murowaniec i Kuźnice. Minus tej spontaniczności to to, że trzeba po auto wracać na Palenicę Trasa na 10 godzin, wiec wyjść trzeba zdecydowanie rano. A tu krótka relacja:
 13. @Tatromenno cóż, nie musi, będziemy na nią narzekać, ale i tak będziemy nią podążać, jak sam napisałeś "ona przeca prowadzi w serce Taterek !!!!" 😄
 14. "W górach jest wszystko co kocham, góry to przystań, niekończąca się nadzieja, że można żyć życiem i wierzyć nie dotykając." Ksiądz Tischner No i jeszcze nie o górach, ale góralskie: - Ksiądz Tischner mówił, że górale mają trzy prawdy: Święta prawda, tyż prawda i gówno prawda. 🙂
×
×
 • Create New...