Jump to content

Piotrek

Member
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

60 Excellent

Recent Profile Visitors

631 profile views
 1. Piotrek

  Gorce

  Czasami bywa też tak ?
 2. Piotrek

  Dolina Roztoki

  Od poniedziałku 21 października zamknięty będzie szlak w Dolinie Roztoki, od Wodogrzmotów Mickiewicza do Doliny Pięciu Stawów Polskich. Szlak będzie zamknięty z powodu remontu, do odwołania. https://tpn.pl/zwiedzaj#komunikat-turystyczny
 3. Droga z Lublina potrafi wymęczyć, więc tym bardziej brawo za wyczyn ?
 4. Jak można usunąć załączniki które są załadowane na forum i zajmują miejsce w moich załącznikach, które były umieszczone w poście który skasowałem, a więc są one obecnie zbędne i zajmują mi tylko dużo miejsca na profilu w ramach przyznanego limitu.
 5. Kiedyś Bar Semafor na dworcu PKP, taki bar mleczny. Teraz Bar przy Potoku na Kościuszki 16 - też takie domowe jedzenie, ostatnio się nawet powiększyli ?
 6. Jeżeli nocuję w Zakopanem to zwykle w pobliżu dworca busów by móc szybko z nich skorzystać i mieć blisko z/do kwatery. Busy jeżdżą dość często i praktycznie w każdym kierunku potrzebnym dla tatromaniaka. Koszt to kilka złotych a jesteś dowieziona w każde miejsce, zawsze można podpytać kierowcę gdzie należy wysiąść jeśli wysiadamy po trasie. Można też skorzystać z komunikacji miejskiej ?
 7. Ogólnie z rezerwacją noclegów w schroniskach w terminach w których się chce to jest lekki problem, braku dostępności miejsc. Oczywiście można pójść z marszu i mieć nadzieję, że się takie miejsce uda znaleźć, ale różnie z tym bywa. Ja preferuję wcześniejsze rezerwacje jeśli jeżdżę np. w kilka osób. Rok temu chciałem nocować na Chochołowskiej z przyjaciółmi i np. rezerwacja w styczniu/lutym to było już za późno i ostatecznie wyszło schronisko na Ornaku. W tym roku udało się zarezerwować pokój na Chochołowskiej ale rezerwacja to chyba była robiona grudzień/styczeń. Gdy spotkałem na Bystrej innych
 8. Takie widoki są z Pienin nawet przy pochmurnej pogodzie. A wejście na Trzy Korony wygląda tak ?
 9. Pieniny lubię i czasami do nich wracam szczególnie w kwietniu lub w maju gdy na Tatry jest jeszcze wg mnie trochę za wcześnie. Sokolica, Trzy Korony oczywiście są ciekawe, ale również polecam wejście na Wysoką, widoki trochę inne ale również przepiękne ⬇️⬇️⬇️
 10. W kategorii szarlotek - Schronisko na Polanie Chochołowskiej ?
 11. Piotrek

  Morskie Oko

  Mnie Morskie Oko najbardziej zauroczyło kiedy nocowałem w tamtejszym schronisku i po przebudzeniu można było wyjrzeć na Tatry i posłuchać spadającej i szumiącej wody. Polecam to miejsce, ale wtedy gdy nie ma tam dużego tłoku, gdy można spokojnie się przejść dookoła. Czasem by docenić jakieś miejsce to warto zatrzymać się w schronisku i poczekać aż wszyscy co nie nocują już sobie pójdą ?
 12. Do picia herbata w termosie oraz butelka wody. A do jedzenia to kanapka najczęściej z konserwy turystycznej, ale do czasu bo 3 dnia mam już dość konserw. Czekolada z orzechami, jakiś baton, banany. W schronisku jakaś ciepła zupa ?
 13. Czerwone Wierchy myślę, że będę dla Ciebie jak najbardziej realne i do zdobycia. Tak jak pisali już inni, nie ograniczaj się do jednego szczytu tylko przejdź już wszystkie 4. Ja osobiście preferuję kierunek od Ciemniaka w stronę Kopy Kondrackiej tak by po zejściu np. przez Halę Kondratową popołudniu czy wieczorem znaleźć się w Kuźnicach, gdzie jest chyba bliżej i łatwiej dostać się np. do centrum Zakopanego.
×
×
 • Create New...