Jump to content

Tatrzańska zabawa: czy zdarzyło Ci się :)

Recommended Posts

• Replies 578
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

@tatromaniak Dzięki! Podobnie, jak i Tobie zależy mi, żeby forum hulało, a wszyscy jego użytkownicy czuli się tu dobrze, dzielili się swoimi pasjami i doświadczeniami, a jeśli mieliby się w czymś różn

Kto jest za tym, żeby Kacha pozostała z nami, niech da lajka 🙂

Drapak dla kota 😉 Znaleźliście kiedyś kask do hokeja w górach, bo ja ostatnio i owszem 😜

Posted Images

1 hour ago, RudaMaRysia said:

Czy zdarzyło Wam się zdjąć buty i dreptać po tatrzańskiej trawie? 

Czasem trzeba zmienić skarpetki, więc tak. Przez jakieś 2-3 minuty obok strumienia/stawu.

Edited by Q'bot
8 godzin temu, Q'bot napisał:

Da, da...

Skoro już jesteśmy w temacie ubrań - to czy ktoś porzucił w górach element garderoby umyślnie? ;>

Nie wiem, czy zostały porzucone, czy zgubione, ale między schroniskiem na Chochołowskiej a parkingiem wyparowały klapki mojego syna 😄😄😄... (przestały się podobać...🤔🤔😟). 

Co najdziwnieszego ( najmniej potrzebnego) dźwigaliście w plecaku???

Edited by jaaga76
  • Haha 2
Dnia 1.09.2020 o 18:24, jaaga76 napisał:

Co najdziwnieszego ( najmniej potrzebnego) dźwigaliście w plecaku???

Ładowarkę do baterii aparatu. Nie wiem po co ani dlaczego🙄

Zdarzyło się wam kiedyś zamienić coś (np.kijki, termos rękawiczki) przy pakowaniu i wracać z tym potem do schroniska żeby oddać ?

@Zośka nie zdarzyło mi się 😉 Ale nie raz cofałam się, do schroniska, bo gapa zapomninałam czegoś. Ostatnio idąc do Pięciu Stawów w moich super cudownych, nowych sandałach trekkingowych, wzięłam do plecaka buty trekkingowe z zamiarem pójścia w nich wyżej i po wyjściu z Roztoki, będąc prawie przy Wodogrzmotach, cofnęłam się po skarpetki 😅

Czy zdarzyło Wam się zanurzyć w górskim potoku? 😁

15 minutes ago, RudaMaRysia said:

Czy zdarzyło Wam się zanurzyć w górskim potoku? 😁

Ablucja, zwłaszcza latem czasami bywa konieczna ;] Choć nie wiem czy jakiś potok pozwala na zanurzenie się w pozycji pionowej? Bo jeśli po pas to owszem.

Ładowarkę do aparatu czasami nosiłem, lecz teraz wolę taszczyć po prostu akumulatory. Ile Wy ich nieśliście maksymalnie? ^^

10 minut temu, Luk_ napisał:

Czy zdarzyło Wam się, żeby na górskim szlaku coś Wam wypadło i straciliście to

Mi nie, ale widziałam, jak komuś spada bezpowrotnie, bochenek chleba ze Szpiglasowej Przełęczy 😯

Czy zdarzyło się komuś nie wejść na szczyt, tylko dlatego, że już się mu nie chiało? 😅

2 minuty temu, Luk_ napisał:

Zawróciliście ze szlaku, bo był trudniejszy techniczne niż go sobie wyobrażaliście

Latem nigdy ⛰👣😍💪😉 Zimą jednak zdarzyło mi się zawrócić spod Kościelca, ze względu na trudne warunki.

Czy żałowaliście kiedyś, że pogoda nie pozwoliła "na więcej"?

Za każdym razem żałuję "gdy pogoda nie pozwala na więcej" 😛 Ale staram się wykorzystać pogodę na tyle, na ile się da 🙂

Czy jak widzicie pogarszające się warunki to próbujecie zawrócić innych wchodzących ze szlaku?

• Like ! 1

Nie zawracałam nikogo, ale zdarzyło się, że ktoś zrezygnował, gdy ze względu na pogarszające się warunki, sama zawracałam. 👍 Ostatnio przed Zawratem od Gąsienicowej, zrobiła się gęsta mgła, że było mleko na wyciągnięcie ręki, w prognozach burze, ogólnie nieciekawie. Skończyło się ulewą przy piwie w Murowańcu 😉

Chociaż teraz przypomniało mi się, że zawróciłam kiedyś rodzinkę z małym dzieciakiem, wchodzącą po 16 na Krzyżne z Pięciu Stawów.

Czy zdarzyło Wam się zgubić szlak? 

• Like ! 1

W Tatrach chyba nie, ale pomylić się zdarzyło 😛 Zgubiłem się raz w Beskidzie Sądeckim (po prostu nie zauważyłem, że szlak odbił w prawo). Ale "nieważne, że się zgubiłeś. Ważne by się odnaleźć!" 😉

Korzystacie z kijków trekkingowych?

• Like ! 1

Muszę przyznać, że odpowiedź koleżanki świetna! Dzięki za inspirację 😀

Przeważnie w Tatrach moja "średnia roczna" to 6x/rok, ale ogólnie w górach udaje się być średnio co miesiąc, a czasami nawet i częściej 🙂

Jakie jest Wasze ulubione pasmo górskie poza Tatrami?

Z płaczem nie, ale obtarcie doprowadziło do pęknięcia pęcherza, przez co moje ubiegłoroczne bieganie w Beskidach zmieniło się w kuśtykanie 😕

Zdarzyło się Wam, by zrzucony przez kogoś wyżej kamień minął Was dosłownie o włos?

59 minut temu, Luk_ napisał:

Zdarzyło się Wam, by zrzucony przez kogoś wyżej kamień minął Was dosłownie o włos

O tak! Pare lat temu, jak schodziliśmy z Przełęczy pod Chłopkiem, kamień przeleciał dosłownie o kilka cm od mojej nogi, a w tle słyszałam tylko uwaga kaaamień! Koleś zbiegał i niechcący zrzucił ... A rok temu na Orlej, też obok, tym razem mojego barku, przeleciał kamlot... Teraz staram się unikać ludzi w newralgicznych miejscach na szlakach 😉

Czy zdarzyło Wam się uderzyć kolanem o skałę? 😅

10 godzin temu, Luk_ napisał:

Zdarzyło się Wam, by zrzucony przez kogoś wyżej kamień minął Was dosłownie o włos?

Oj, miałam przygodę z kamieniami, a w zasadzie z lawiną kamienną. Kilka lat temu w Alpach szliśmy do jeziorka polodowcowego zamkniętym szlakiem. Droga wiodła wąwozem i to właśnie z jego ścian, tuż przed moim nosem poleciała kupa kamieni, z których niektóre miały rozmiar piłki do kosza.... pół kroku dalej i ....😭

Z czego zdarzyło się Wam zrezygnować, żeby pojechać w góry?

• Wow 1
8 godzin temu, jaaga76 napisał:

czego zdarzyło się Wam zrezygnować, żeby pojechać w góry

Zrezygnowałam ze snu, żeby pojechać w Alpy 😆 Mieliśmy dzień wcześniej małą integrację, wróciłam o 1 w nocy, a o 3 pobudka i wyjazd o 4. Dobrze, że nie byłam kierowcą 😉

Czy zdarzyło Wam się w takim razie, zrezygnować z wyjazdu w góry, z jakiegoś względu?

8 godzin temu, jaaga76 napisał:

pół kroku dalej i...

Jej @jaaga76 dobrze, że nic Ci się nie stało 😯🤗

• Thanks 1