Jump to content

Tatrzańska zabawa: czy zdarzyło Ci się :)

Recommended Posts

• Replies 553
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

@tatromaniak Dzięki! Podobnie, jak i Tobie zależy mi, żeby forum hulało, a wszyscy jego użytkownicy czuli się tu dobrze, dzielili się swoimi pasjami i doświadczeniami, a jeśli mieliby się w czymś różn

Kto jest za tym, żeby Kacha pozostała z nami, niech da lajka 🙂

Drapak dla kota 😉 Znaleźliście kiedyś kask do hokeja w górach, bo ja ostatnio i owszem 😜

Posted Images

Dnia 11.06.2020 o 17:53, Luk_ napisał:

Nocowaliście w Tatrach na grani?

Jeszcze mi się nie zdarzyło ale fajnie byłoby kiedyś obejrzeć zachód słońca a potem wschód w tym samym miejscu. I może jakieś zdjęcia nocnego nieba.

Zdarzyło się wam kiedyś wyjść na zaplanowaną trasę a w ostatniej chwili zmienić plany i iść w zupełnie inne miejsce ? 

Nie, zupełnie to nie. Ale zdarzyło mi się wyjść na zaplanowana trasę i wskoczyć na szczyt którego w planach nie miałem 😀

Uważasz że ładniejsza część Tatr leży po stronie polskiej czy slowackiej?

1 minutę temu, Mateusz Z napisał:

Czy zdarzyło się Wam złamać przepisy TPN/TANAP ?

Zdarzyło np. zakaz chodzenia po zmroku albo poza szlakiem.

Zdarzyło się wam stracić zdjęcia które robiliście w górach ? Np. nie zapisały się na karcie albo przypadkiem się wykasowały?

12 minut temu, Zośka napisał:

Zdarzyło się wam stracić zdjęcia które robiliście w górach ? Np. nie zapisały się na karcie albo przypadkiem się wykasowały?

Niestety tak. Przy idealnej jesiennej pogodzie wchodziłem na Kozi Wierch. Na dole lato, na górze zima.. Zdjęcia przepadły :( Szkoda mi ich bardzo, bo było super. 

Czy korzystacie z mapy w formie papierowej czy elektronicznej? Czy może Tatry znacie na pamięć? :)

27 minut temu, Mateusz Z napisał:

Czy korzystacie z mapy w formie papierowej czy elektronicznej? Czy może Tatry znacie na pamięć? 🙂

Teraz to już chodzę na pamięć ale jak chodziłam z mapą to lubiłam mieć papierową i rozkładać ją w schronisku na stole żeby zobaczyć jak wygląda trasa.

Zdarzyło się wam dołączyć do jakiejś ekipy albo kogoś kogo nie znacie i iść z nim/nimi na jakiś szczyt ?

9 minut temu, Zośka napisał:

Zdarzyło się wam dołączyć do jakiejś ekipy albo kogoś kogo nie znacie i iść z nim/nimi na jakiś szczyt ?

Raczej nie!

Czy korzystacie z przewodników przy planowaniu trasy? Jakich?

3 minuty temu, vatra napisał:

Czy korzystacie z przewodników przy planowaniu trasy? Jakich?

Teraz nie ale kiedyś jak jeszcze słabo znałam Tatry to lubiłam przed wycieczką zajrzeć do przewodnika J. Nyki. A jak idę w inne góry niż Tatry to papierowa mapa i internet (najczęściej You Tube).

Czy byliście kiedyś tak zmęczeni że wydawało się wam że nie dacie rady dojść do parkingu (samochodu, busa itp.) ?

Na szczęście aż tak źle jeszcze nie było 🙂 ale zdarzyło się że trasa dłużyła się niemiłosiernie 🙂

Pobłądziliście kiedyś tak bardzo, że musieliście korzystać z GPSa bądź innych pomocy nawigacyjnych 😁?

21 minut temu, Luk_ napisał:

Pobłądziliście kiedyś tak bardzo, że musieliście korzystać z GPSa bądź innych pomocy nawigacyjnych 😁?

Raz się zdarzyło przy halnym pod Kopą kondracką. Widoczność 5 metrów, wiatr w porywach ze 200km/h. Nie dało się ustać. Na szczyt nie weszliśmy, zabrakło 50 metrów 🙂

Czy znaleźliście kiedyś portfel/dokumenty na szlaku?

• Like ! 1
8 minut temu, Luk_ napisał:

W które miejsce w Tatrach najchętniej chodzicie, by się zrelaksować?

Ja mam takie ulubione miejsce jak się idzie z nad Czarnego Stawu na Przełęcz pod Chłopkiem i nad kosówką jest taka jakby polanka. Można tam usiąść zjeść śniadanie i popatrzeć na Dolinę Rybiego Potoku.

Macie jakąś ulubioną dolinkę do której chodzicie jak macie przerwę we wchodzeniu na szczyty ?

• Like ! 1

Dolinki nie mam. Ale w przerwie od bardziej ambitnego chodzenia lubię wejść na Ciemniak lub Halę Stoły 🙂

Był swego czasu pomysł wprowadzenia hulajnóg elektrycznych na asfalcie do MOKa. Korzystalibyście z takiego rozwiązania?

@Luk_ sugerujesz, że Ciemniak jest nieambitny? @Zośka dolinki na relaks to nie mam jakiejś ulubionej, bo w moje dni relaksu zwykle leje więc nigdzie nie Idę. Ale jak się trafią lepsze warunki to do celów odpoczynkowych najbardziej lubię Halę Ornak, Kondratową albo Rusinową Polanę. Sarnią Skałę i Nosal jeszcze lubię na lżejszy dzień. @Luk_ jakby do Moka jeździły hulajnogi to przestałbym tam chodzić że strachu, że mnie ktoś rozjeździe 😁

Edited by Fibi
Dopisałam tekst
  • Like ! 1
18 minut temu, Luk_ napisał:

Dolinki nie mam. Ale w przerwie od bardziej ambitnego chodzenia lubię wejść na Ciemniak lub Halę Stoły 🙂

Był swego czasu pomysł wprowadzenia hulajnóg elektrycznych na asfalcie do MOKa. Korzystalibyście z takiego rozwiązania?

Chyba nie....za dużo ludzi A nie jestem dobra w slalomie.

A gdyby były meleksy zamiast koni do Moka to jeździli byście nimi ?

• 2 weeks later...
Dnia 23.06.2020 o 21:49, Zośka napisał:

Chyba nie....za dużo ludzi A nie jestem dobra w slalomie.

A gdyby były meleksy zamiast koni do Moka to jeździli byście nimi ?

Myślę, że tak. Jak dla mnie mogłaby funkcjonować taka kolejka jak w Chochołowskiej 😀

Bierzecie wszelkiego rodzaju przewodniki itp. na wycieczkę górską by poznać lepiej historię miejsca w którym jesteście?

• Like ! 2
1 minutę temu, Luk_ napisał:

Myślę, że tak. Jak dla mnie mogłaby funkcjonować taka kolejka jak w Chochołowskiej 😀

Bierzecie wszelkiego rodzaju przewodniki itp. na wycieczkę górską by poznać lepiej historię miejsca w którym jesteście?

Na wycieczkę to nie, ale zwykle wieczorem po wycieczce czytam o miejscu w którym byłam.

• Like ! 2
  • 3 weeks later...