Skocz do zawartości

Lavinka

Użytkownik
 • Postów

  152
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Lavinka w dniu 20 Maja 2020

Użytkownicy przyznają Lavinka punkty reputacji!

Ostatnie wizyty

1 369 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Lavinka

Newbie

Newbie (1/14)

293

Reputacja

 1. Myślę, że temat ten jest na tyle gorący, że zasługuje na oddzielne miejsce na tym forum do dyskusji. Jak już pewnie wiecie, chcąc zaparkować w rejonie Palenicy Białczańskiej należy wcześniej zakupić e-bilet. Czy jest to dobry pomysł? Moim zdaniem zdecydowanie nie. Dlaczego? Ponieważ osoby takie jak ja, które planują wyjazd z dnia na dzień, a plany te zmieniają się nieraz w ostatniej chwili (głównie ze względu na pogodę), a także osoby, które wybierają się w góry spontanicznie, zmieniają trasę jeszcze w trakcie jazdy na Podhale, nie mają możliwości zaparkować na Palenicy. Nie wiem na ile wcześniej należy dokonywać zakupu biletu, ale np. w tej chwili już na jutro miejsc nie ma- a to przecież środek tygodnia. Problem nie dotyczy tylko wyjść w rejony Morskiego Oka, ale również Doliny Pięciu Stawów. Dla mnie strata wydaje się ogromna. Ponadto wydaje mi się, że wciąż jest wiele osób, które nie korzystają z płatności elektronicznych, zwłaszcza wśród starszych osób, a które też przecież chcą wyjść w góry. Nie każdy śledzi informacje wydawane przez TPN- wiele osób może być zaskoczonych zaistniałą sytuacją. Moim zdaniem część biletów powinna móc być kupiona na miejscu. A co Wy sądzicie na ten temat?
 2. Zabawa polegająca na tym, że jedna osoba wrzuca jakieś zdjęcie, a reszta zgaduje gdzie zostało ono zrobione. Osoba, która zgadnie wrzuca swoje i zabawa kręci się dalej ? No to wrzucam swoje:
 3. Pomyślałam, że warto byłoby założyć taki temat, gdyż jak wiadomo, z transportem w Zakopanem bywa różnie, raz lepiej raz gorzej. Kiedy najlepiej jechać, aby ominąć korki? Wolicie komunikację zbiorową czy przemieszczanie się samochodem? Co sądzicie o standardach panujących w tatrzańskich busikach i o samej jeździe nimi. Myślę, że w tym temacie możemy też umieszczać pytania i odpowiedzi o dojazdy, ceny itp. Jeśli o mnie chodzi to jeżdżę raz samochodem, raz autobusem. I nie wiem co właściwie jest lepsze. Na pewno, jeśli wybieram się na Palenicę Białczańską to wolę jednak samochód, ale jeśli ktoś chciałby przyjechać w godzinie szczytu, to wtedy można mieć ogromny problem z parkingiem. Jest jeszcze jedna kwestia- strasznie nie lubię jeździć busami z Zakopanego, gdyż prawie za każdym razem przeżywam horror, myśląc, że skończę na drzewie za zakrętem. Nie wiem czy to już tradycja, czy ja mam pecha, ale busy prowadzone przez górali po prostu szaleją. Wyprzedzają na zakrętach, przekraczają prędkość. Normalnie strach się bać ? Mam też pytanie. Do której godziny odjeżdżają busy z Palenicy Białczańskiej do Zakopanego w sezonie letnim? P.S. Nie do końca wiedziałam, w którym dziale umieścić ten temat, więc jeśli się pomyliłam to przepraszam i nie bijcie ?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...