Jump to content

Babia Góra

Recommended Posts

Królowa Babia Góra, gościnnością nie grzeszy. Byliśmy kilka lat temu w maju i przywitała nas piorunami i deszczem. Dnia następnego udało się ją zdobyć i nawet pogoda wytrzymała przez większość drogi ale tuż przed szczytem przyszła ciemna chmura, zimny wiatr i tyle z widoczków. Pokazała swe diabelskie oblicze. A gdy zeszliśmy już na dół do Zawoi znów burza ....  Ale jeszcze tam wrócimy! 

DSCF5102.JPG

DSCF5146.JPG

DSCF5144.JPG

DSCF5104.JPG

DSCF5105.JPG

DSCF5162.JPG

DSCF5186.JPG

• Like ! 3
  • Replies 168
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

W dniu dzisiejszym wraz z @Werniks ,jakby ktoś nie kojarzył to przewijający się w naszych różnych wycieczkach Ignacy teraz już pod własnym nickiem,postanowiliśmy odwiedzić Królową. Co prawda bezpośred

I znowu ta Babia Góra z wczoraj, tym razem przy pięknej pogodzie i przy niesamowitym spektaklu chmur na niebie ?? W dodatku prawie nie wiało ?  Widok na Taterki i .... te chmury

A tu Babia wygląda jakby leżała u podnóża Tatr. Zdjęcie z podejścia zimowego na Ciemniak

Posted Images

• 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
1 godzinę temu, Jacek napisał:

Jakie warunki? Wiało mocno

W sobotę mleko, wiało dość mocno, ale stabilnie. Śnieg na grani w partii szczytowej wywiany do kamieni i lodu. Niedziela o wschodzie lampa, wiatr standardowo jak na Babia górę ? Widoczność w nieskończoność

• Like ! 2

W drodze na obóz szkoleniowy w Tatry.

Noc 02. stycznia b.r. Zamiast wypatrywać wschodu słońca nad MO, wstąpiłem na Diablaka :) 

Dwa dni później treningowe wejście, przez Myślenickie Turnie. Warunki - jak widać :)

IMG_20200102_062603.jpg

IMG_20200102_071145.jpg

IMG_20200102_074035.jpg

IMG_20200102_085548.jpg

IMG_20200104_103849.jpg

IMG_20200104_114108.jpg

• Like ! 3
  • Wow 2
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Pytanko do bywalców Babiej Góry: Orientujecie się dlaczego jest zamknięty szlak przez Perć Akademików? Na stronie parku jest info, że szlak jest zamknięty do odwołania(powodu nie podano). Czy to ze względu na warunki jeszcze zimowe? Czy może sobie ktoś pod pretekstem koronawirusa wymyślił, że sobie zamkną bo tak? Chciałabym się wybrać na początku czerwca, mam nadzieję, że do tego czasu otworzą.

• Like ! 1

Hej. 

Szlak zamykają na zimę ze względu na duże zagrożenie lawinowe. Na dniach powinni otworzyć, chyba że przez COVID nie otworzą. W tamtym roku w ostatnim tygodniu maja otworzyli, 1 czerwca już tam chodziłem i fakt ze 2-3 większe płaty śniegu były, ale w lesie i na granicy lasu. Łańcuchy i klamry bez śniegu. Też muszę Babią niebawem odwiedzić! 

• Like ! 2
  • Thanks 1

Na Babiej Górze byłam raz i widoki niestety mnie nie powaliły. Myślę, że podzielicie moje zdanie po obejrzeniu poniższego zdjęcia ?
Do tego wiało niemiłosiernie ? Aczkolwiek trasa całkiem przyjemna. Może kiedyś tam wrócę, ale znając życie będzie mnie ciągnęło w Tatry jednak ?

2018-05-19-4454.jpg

• Like ! 3
  • Sad 1

Dzięki za odpowiedzi. Wiedziałam, że zamykają na zimę, ale trochę mnie dziwi zagrożenie lawinowe pod koniec maja(może się nie znam). Jak nie otworzą, to trudno. I tak pójdę-innym szlakiem.

@Lavinka no te widoki to rzeczywiście, nic nie urywają?

• Like ! 3