Jump to content

Babia Góra

Recommended Posts

Na Babiej Górze byłam raz i widoki niestety mnie nie powaliły. Myślę, że podzielicie moje zdanie po obejrzeniu poniższego zdjęcia ?
Do tego wiało niemiłosiernie ? Aczkolwiek trasa całkiem przyjemna. Może kiedyś tam wrócę, ale znając życie będzie mnie ciągnęło w Tatry jednak ?

2018-05-19-4454.jpg

• Like ! 3
  • Sad 1
  • Replies 155
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Diablak x14

A tu Babia wygląda jakby leżała u podnóża Tatr. Zdjęcie z podejścia zimowego na Ciemniak

I znowu ta Babia Góra z wczoraj, tym razem przy pięknej pogodzie i przy niesamowitym spektaklu chmur na niebie ?? W dodatku prawie nie wiało ?  Widok na Taterki i .... te chmury

Posted Images

Dzięki za odpowiedzi. Wiedziałam, że zamykają na zimę, ale trochę mnie dziwi zagrożenie lawinowe pod koniec maja(może się nie znam). Jak nie otworzą, to trudno. I tak pójdę-innym szlakiem.

@Lavinka no te widoki to rzeczywiście, nic nie urywają?

• Like ! 3
26 minut temu, Mnich Moderator napisał:

Musimy, druhu, musimy. No właśnie, może ktoś z forumowczów się dołączy? ? 

Jakbyście się wybierali w lipcu/sierpniu to dajcie znać, możliwe, że będę wtedy w tych okolicach ?

21 minut temu, Lavinka napisał:

Do tego wiało niemiłosiernie ? Aczkolwiek trasa całkiem przyjemna. Może kiedyś tam wrócę, ale znając życie będzie mnie ciągnęło w Tatry jednak ?

Aaa jak wiało to nic nowego ? Byłem tam tyle razy, a cisza było tylko raz. Babia jest fajną alternatywą dla Tatr, gdy w tych drugich nie ma pogody ;). No i wejście od Krowiarek jest dosyć szybkie, więc latem można uniknąć burz, co w przypadku Taterek nie jest tak oczywiste ze względu na konieczność przejścia dolin, itp.?

• Like ! 2
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

W końcu udało się i mnie dotrzeć na Babią Górę. Było bardzo zimno(choć na dole ciepło), wiało tak, że łeb urywało, widoki były przeciętne(a prognoza zapowiadała lampę),a Perć Akademików okazała się nie tak straszna, jak straszyli ?

bg4.jpg

bg6.jpg

bg7.jpg

bg8.jpg

bg11.jpg

bg14.jpg

bg16.jpg

bg18.jpg

bg19.jpg

bg21.jpg

• Like ! 3
8 minut temu, Fibi napisał:

3 czerwca. A co do widoków, to liczyłam, że zobaczę wyraźniejszy zarys Tatr, ale i tak źle nie było.

Na Babiej najładniej jest pod koniec lata. Koniec sierpnia i wrzesień. Wtedy prawie zawsze jest dobry widok. 

Ja ostatnio zachwyciłam się widokiem na Tatry z Pilska ?

• Like ! 2
7 minut temu, Zośka napisał:

Na Babiej najładniej jest pod koniec lata. Koniec sierpnia i wrzesień. Wtedy prawie zawsze jest dobry widok. 

Ja ostatnio zachwyciłam się widokiem na Tatry z Pilska ?

Na Pilsku byłam 2 dni przed Babią i tam niestety walczyłam z Ostrym Cieniem Mgły? A do tego jeszcze był popłoch czy nie złapie nas straż graniczna oraz brodzenie po kolana w błocie.

• Like ! 1
1 minutę temu, Fibi napisał:

Na Pilsku byłam 2 dni przed Babią i tam niestety walczyłam z Ostrym Cieniem Mgły? A do tego jeszcze był popłoch czy nie złapie nas straż graniczna oraz brodzenie po kolana w błocie.

Jak byłam to latały jakieś drony i wszyscy się bali że to Straż graniczna ale było tyle ludzi że nie wiem kogo by mieli łapać ( chyba na chybił trafił ). A błoto było na tej polance faktycznie okropne. Niektórzy próbowali obejść bokiem przez las ale tam było jeszcze gorzej. Największą radochę miały dzieci (a było ich mnóstwo) w tym błocie i psy które też w dużych ilościach biegały w tę i z powrotem.

• Like ! 1
14 godzin temu, Zośka napisał:

Ja ostatnio zachwyciłam się widokiem na Tatry z Pilska 

Nie tylko ja, ale również wiele innych osób uważa, że panorama z Pilska jest dużo ciekawsza niż z Babiej ? i nie tylko na Tatry, również na Beskid Śląski, Małą Fatrę, Niżne Tatry itp ?

• Like ! 1
5 godzin temu, Luk_ napisał:

Nie tylko ja, ale również wiele innych osób uważa, że panorama z Pilska jest dużo ciekawsza niż z Babiej ? i nie tylko na Tatry, również na Beskid Śląski, Małą Fatrę, Niżne Tatry itp ?

No i jest spokojniej niż na Babiej. Byłam w ciepłą słoneczną sobotę i nie było problemu z parkingiem. Sporo ludzi na Hali Miziowej ale na szczycie bez tłumów.

Edited by Zośka
  • Like ! 3
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ja, dosyć orzypadkowo, trafiłem na Babią wczoraj, po ponad 10-letniej nieobecności ? z racji niedużej ilości czasu spowodowanej ową spontanicznością, wszedłem i zszedłem tą samą trasą, mianowicie czerwonym szlakiem z Krowiarek. Trasa przyjemna, widoki ciekawe, mimo, że Tatr, aż tak idealnie jak bym chciał, nie było widać. Muszę wrócić w te rejony, jak będę miał więcej czasu, żeby sprawdzić inne szlaki w okolicy ?

DSC08998.jpg

DSC09010.jpg

DSC09023.jpg

DSC09025.jpg

DSC09028.jpg

DSC09045.jpg

DSC09050.jpg

DSC09053.jpg

DSC09066.jpg

Aha, i koniecznie muszę wejść tam w zimie ?

Edited by staroń
  • Like ! 4
Dnia 15.07.2020 o 11:06, staroń napisał:

... wszedłem i zszedłem tą samą trasą, mianowicie czerwonym szlakiem z Krowiarek. Trasa przyjemna, widoki ciekawe, mimo, że Tatr, aż tak idealnie jak bym chciał, nie było widać. Muszę wrócić w te rejony, jak będę miał więcej czasu, żeby sprawdzić inne szlaki w okolicy

W takim razie możesz sprawdzić zielony szlak z Lipnicy Wielkiej od leśniczówki Stańcowa.  Dwie i pół godziny przyjemnego spaceru i nawet w weekendy bywa tam pusto i cicho. Jeśli komuś niespecjalnie zależy  na zdobywaniu szczytu, to można znależc ciche miejsce trochę niżej, koło  ruin schroniska Beskidenverein. Powrót  do auta tym samym szlakiem,  albo po słowackiej stronie żółtym i potem niebieskim .

• Like ! 3
  • 4 weeks later...

Hah, i znów Babia Góra stanęła mi na drodze ? bardzo chciałem wybrać się dziś w góry, ale prognozy dla Tatr były bardzo niepewne, do tego wizja stania w weekendowym korku w drodze powrotnej sprawiły, że wybrałem się nieco na ubocze ? 

Samotną tym razem wycieczkę zacząłem znów z parkingu Krowiarki czerwonym szlakiem.  Nikt mnie nie wstrzymywał jak ostatnio więc swoim tempem ruszyłem ku Diablakowi i ku mojemu zdziwieniu na szczycie stanąłem po niecałej godzinie!  Po krótkim odpoczynku dogoniła mnie wisząca gdzieś w oddali chmura i wręcz przegoniła ze szczytu ? Nie zamierzałem wracać tak szybko więc udałem się w stronę Małej Babiej Góry a potem z powrotem do rozwidlenia szlaków i schroniska. Po dłuższej przerwie, z lekkim poczuciem niedosytu łatwością wejścia z Krowiarek postanowiłem...wejść jeszcze raz ? tym razem mniej "spacerowym" (wtedy jeszcze o tym nie wiedziałem) szlakiem żółtym czyli Percią Akademików. Same łańcuchy to oczywiście nic strasznego, ale można się zmęczyć idąc tamtą trasą, gdyż nabieramy na niej bardzo szybko wysokości. Po drugim podejściu na Babią, pogoda była dużo bardziej przyjazna, pozwoliłem sobie więc na zdecydowanie najdłuższy odpoczynek, nawet krótką drzemkę ? następnie zbiegłem do parkingu, całą trasę robiąc w 4 godziny zamiast szlakowskazowych 7 plus godzina odpoczynku ?  

Dobry pomysł na niedzielę, polecam ? 

DSC00078.JPG

DSC00082.JPG

DSC00083.JPG

DSC00089.JPG

DSC00109.JPG

DSC00110.JPG

DSC00111.JPG

DSC00119.JPG

DSC00130.JPG

DSC00131.JPG

DSC00132.JPG