Jump to content

Książki- czyli jak umilić sobie podróż w Tatry

Recommended Posts

• Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Obecnie czytam ,, Dotknięcie pustki ". Nie mogę się oderwać. Świetnie opisane dramatyczne zejście z Siula Grande w Andach.  Kto jeszcze nie czytał - polecam bardzo, bardzo!! ? ?  Na podstawi

Przyszedł przewodnik Wielka Korona Tatr i polecam dla śmiałków chcących zdobyć WKT fajne opisy kilku dróg na kazdy ze szczytów z mapkami i fotkami, niezbędne i przydatne informacje. Sugestie np. którą

Nawiązując do marzeń to z całego serducha polecam Wam na jesienne wieczory Siłę Marzeń Miłki Raulin ( prawie sąsiadka - nasza dziewczyna z Kaszub ? ) Jest moc ? To książka własnie o tym jak

Posted Images

Dnia 8.09.2021 o 14:08, wjesna napisał:

Jak tak patrzę na te  tytuły to myślę sobie,  jak to dobrze,  że niektórzy mieli życie które warto opisać.  Bo co byśmy czytali?

Tytuł jest patetyczny do bólu, ale na szczęście sama książka  jest napisana obiektywnie i dobrym językiem. Czyta się fajnie. Polecam ?

15 godzin temu, jaaga76 napisał:

Tytuł jest patetyczny do bólu, ale na szczęście sama książka  jest napisana obiektywnie i dobrym językiem. Czyta się fajnie. Polecam ?

Czasem trochę odczlowieczaja bohaterów. Piszą biografie  prawie, że na kolanach, tak jakby życie mogło być uslane tylko dobrymi decyzjami.  

• 4 weeks later...

Nimsdai Purja ,,Poza Możliwe,, -14  8 -tysięczników  w 7 miesięcy . Od razu uprzedzam nie jest to wybitne dzieło literackie, dodatkowo chyba coś z przekładem nie tak ale to moje wrażenie. Widać że książkę pisał żołnierz , ale co jest fajne to podkreślenie roli zespołu w sukcesie i takie trochę naruszenie poglądu,że w strefie śmierci niemożliwe są akcje ratunkowe.

• Like ! 1
  • 1 month later...

Jestem świeżo po trzech lekturach, a nawet czterech(ale Kurtykę pewnie każdy zna).

Polecam te książki:

20211127_104657.thumb.jpg.f5d9410f5f96769c8b03bb85b9c28db9.jpg

Fajna książka o prekursorkach taternictwa. Autorka sama się wspina i aby było ciekawie powtarza najsłynniejsze wejścia swoich bohaterek.

20211127_104813.thumb.jpg.71f4e3a241e728f74162de32393a9c49.jpg

Prekursorzy himalaizmu! Nie miałem pojęcia że w okresie 20-lecia międzywojennego mieliśmy pierwszą wyprawę w Himalaje.

20211127_104825.thumb.jpg.d8b8a3325da988dcbc29aec0b37c8130.jpg

i coś dla wszystkich co planują zrobienie kolekcji. Dobry przewodnik z rozrysowanymi trasami i opisami.

Edited by peter1
  • Like ! 1