Jump to content
Sign in to follow this  
Guest

Babia Góra

Recommended Posts

Na Babiej Górze byłam raz i widoki niestety mnie nie powaliły. Myślę, że podzielicie moje zdanie po obejrzeniu poniższego zdjęcia 😄
Do tego wiało niemiłosiernie 😕 Aczkolwiek trasa całkiem przyjemna. Może kiedyś tam wrócę, ale znając życie będzie mnie ciągnęło w Tatry jednak 😛

2018-05-19-4454.jpg

• Like ! 2
  • Sad 1

Dzięki za odpowiedzi. Wiedziałam, że zamykają na zimę, ale trochę mnie dziwi zagrożenie lawinowe pod koniec maja(może się nie znam). Jak nie otworzą, to trudno. I tak pójdę-innym szlakiem.

@Lavinka no te widoki to rzeczywiście, nic nie urywają🤣

• Like ! 3

26 minut temu, Mnich Moderator napisał:

Musimy, druhu, musimy. No właśnie, może ktoś z forumowczów się dołączy? 😛 

Jakbyście się wybierali w lipcu/sierpniu to dajcie znać, możliwe, że będę wtedy w tych okolicach 😛

21 minut temu, Lavinka napisał:

Do tego wiało niemiłosiernie 😕 Aczkolwiek trasa całkiem przyjemna. Może kiedyś tam wrócę, ale znając życie będzie mnie ciągnęło w Tatry jednak 😛

Aaa jak wiało to nic nowego 🙂 Byłem tam tyle razy, a cisza było tylko raz. Babia jest fajną alternatywą dla Tatr, gdy w tych drugich nie ma pogody ;). No i wejście od Krowiarek jest dosyć szybkie, więc latem można uniknąć burz, co w przypadku Taterek nie jest tak oczywiste ze względu na konieczność przejścia dolin, itp.😉

• Like ! 2

Cześć.

Wie ktoś może czy jakiś bus jeździ w weekendy z Krakowa do Zawoi (oprócz Mercbusa o 6:40) i z powrotem? Lub czy może ma ktoś wiedzę, kiedy firmy przewozowe planują wznowić kursy na tej trasie? 

W końcu udało się i mnie dotrzeć na Babią Górę. Było bardzo zimno(choć na dole ciepło), wiało tak, że łeb urywało, widoki były przeciętne(a prognoza zapowiadała lampę),a Perć Akademików okazała się nie tak straszna, jak straszyli 😉

bg4.jpg

bg6.jpg

bg7.jpg

bg8.jpg

bg11.jpg

bg14.jpg

bg16.jpg

bg18.jpg

bg19.jpg

bg21.jpg

• Like ! 2

25 minut temu, Zośka napisał:

@Fibi fajne miałaś widoki. Kiedy byłaś na Babiej ?

3 czerwca. A co do widoków, to liczyłam, że zobaczę wyraźniejszy zarys Tatr, ale i tak źle nie było.

• Like ! 1

8 minut temu, Fibi napisał:

3 czerwca. A co do widoków, to liczyłam, że zobaczę wyraźniejszy zarys Tatr, ale i tak źle nie było.

Na Babiej najładniej jest pod koniec lata. Koniec sierpnia i wrzesień. Wtedy prawie zawsze jest dobry widok. 

Ja ostatnio zachwyciłam się widokiem na Tatry z Pilska 😍

• Like ! 2

7 minut temu, Zośka napisał:

Na Babiej najładniej jest pod koniec lata. Koniec sierpnia i wrzesień. Wtedy prawie zawsze jest dobry widok. 

Ja ostatnio zachwyciłam się widokiem na Tatry z Pilska 😍

Na Pilsku byłam 2 dni przed Babią i tam niestety walczyłam z Ostrym Cieniem Mgły🤣 A do tego jeszcze był popłoch czy nie złapie nas straż graniczna oraz brodzenie po kolana w błocie.

• Like ! 1

1 minutę temu, Fibi napisał:

Na Pilsku byłam 2 dni przed Babią i tam niestety walczyłam z Ostrym Cieniem Mgły🤣 A do tego jeszcze był popłoch czy nie złapie nas straż graniczna oraz brodzenie po kolana w błocie.

Jak byłam to latały jakieś drony i wszyscy się bali że to Straż graniczna ale było tyle ludzi że nie wiem kogo by mieli łapać ( chyba na chybił trafił ). A błoto było na tej polance faktycznie okropne. Niektórzy próbowali obejść bokiem przez las ale tam było jeszcze gorzej. Największą radochę miały dzieci (a było ich mnóstwo) w tym błocie i psy które też w dużych ilościach biegały w tę i z powrotem.

• Like ! 1

14 godzin temu, Zośka napisał:

Ja ostatnio zachwyciłam się widokiem na Tatry z Pilska 

Nie tylko ja, ale również wiele innych osób uważa, że panorama z Pilska jest dużo ciekawsza niż z Babiej 😀 i nie tylko na Tatry, również na Beskid Śląski, Małą Fatrę, Niżne Tatry itp 🙂

• Like ! 1

Posted (edited)
5 godzin temu, Luk_ napisał:

Nie tylko ja, ale również wiele innych osób uważa, że panorama z Pilska jest dużo ciekawsza niż z Babiej 😀 i nie tylko na Tatry, również na Beskid Śląski, Małą Fatrę, Niżne Tatry itp 🙂

No i jest spokojniej niż na Babiej. Byłam w ciepłą słoneczną sobotę i nie było problemu z parkingiem. Sporo ludzi na Hali Miziowej ale na szczycie bez tłumów.

Edited by Zośka
  • Like ! 3

Tatry pod kołderką to pojechaliśmy na Diablak 😈... A tam pogoda jak na Babią ponad przeciętnom.

IMG_20200623_134429977_HDR.jpg

IMG_20200623_140542154_HDR.jpg

IMG_20200623_150134900.jpg

IMG_20200623_141741664_HDR.jpg

• Like ! 6

A już myślałem... Napisałeś że pogoda ponad przeciętna, więc miałem nadzieję, że nie wiało, ale Babia jednak nie zawiodła 😁

• Haha 2