Skocz do zawartości

Beskidomaniacy


ImWyżejTymLepiej

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, barbie609 napisał:

czyli skąd?

To zdjęcie zrobione na Trójstyku. Trzy przygraniczne wsie - Jaworzynka w Polsce, Czerne na Słowacji i Herczawa w Czechach. Są tam trzy dwumetrowe obeliski z granitu z nazwami Państw. Są też ławeczki i wiaty, miejsce na ognisko, mała karczma i ścieżki rowerowe. No i ludzie z trzech państw którzy się integrują.

Co roku rozpoczynamy motosezon rundą pod Beskidem Śląskim i Żywieckim i ciastkiem w najlepszej beskidzkiej cukierni " Janeczka" w Wiśle.

4 godziny temu, barbie609 napisał:

co to za maszyna

Honda CBR1000 RR

20230528_124212.jpg

  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
2 godziny temu, Mnich Moderator napisał:

Majowy wypad w Beskid Żywiecki. Pogoda iście „Zośkowa” ? Ale i tak nie żałuję

Nie wiem gdzie jeszcze nie byłeś w Żywieckim ale na jesień polecam Wielką Rycerzową. Można iść szlakiem przez Małą Rycerzową. To jest taka "końcówka" Beskidu Żywieckiego i jest tam mniejszy ruch niż na Rysiance, Pilsku czy Wielkiej Raczy. A widoki są piękne?.

20201025_122443.jpg

 

20201025_121855.jpg

Edytowane przez Zośka
  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zośka napisał:

Nie wiem gdzie jeszcze nie byłeś w Żywieckim ale na jesień polecam Wielką Rycerzową. Można iść szlakiem przez Małą Rycerzową. To jest taka "końcówka" Beskidu Żywieckiego i jest tam mniejszy ruch niż na Rysiance, Pilsku czy Wielkiej Raczy. A widoki są piękne?.

Na Wielkiej Rycerzowej nie byłem, ale jak najbardziej mam to w planach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dawno nie chodziłam po Beskidach i trochę mi ich brakowało więc dzisiaj już o 6.00 wyjechaliśmy z domu żeby o 8.30 zameldować się w Sopotni Wielkiej. Przy wodospadzie weszliśmy na czarny szlak, który po dosyć mozolnym podejściu wyprowadził nas na Kotarnicę. Niestety szlak cały czas prowadzi lasem i tylko na niewielkim odcinku odsłaniają się widoki na Babią i Pilsko. Schodzimy dalej czarnym który łączy się z niebieskim prowadzącym na Romankę. Jest ona zalesiona i widoków też niestety nie ma. Dalej wchodzimy na szlak żółty i nim idziemy na Rysiankę. Tu jak zwykle sporo ludzi ale miejsca jest na tyle dużo że można posiedzieć w ciszy i pokontemplować widoki. No i zjeść pyszne pierogi w schronisku po trochę kilometrów i ostrych podejść dzisiaj zaliczyliśmy. Tatr niestety nie było dziś widać ale i tak było baaardzo przyjemnie. Aż nie chciało się wracać?

20230820_094118.jpg

20230820_113100.jpg

20230820_113103.jpg

20230820_120741.jpg

20230820_124659.jpg

  • Lubię to ! 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...