Skocz do zawartości

Beskidomaniacy


ImWyżejTymLepiej

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, wjesna napisał:

Jaskiń jakoś nie lubię,  źle się czuję w takich miejscach

Co prawda nie miałem jakiś problemów psychicznych z pokonywaniem tzw,,kreta,, na torze  przeszkód ale jakieś zaciski czy inne ciasne miejsca też się nie pcham.Dopóki normalnie mogę się poruszać to jest ok.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@barbie609dla mnie za ciasno,  za ciemno. Ale  w gorący dzień  taka jaskinia  może być  fajna ochłodą,  bo temperatura  zapewne inna niż normalnie. 

 Nie znam żadnego grotolaza,żeby zapytać  jak oni to robią,  że ich nie paraliżuje świadomość  skał nad sobą, wąskich przejść I braku światła  dziennego 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni dzień w Beskidzie Śląskim , jutro rano wracamy w ,,nasze góry,, Dziś relaksacyjnie Wielki Stożek , pogoda wreszcie normalna , słonecznie ciepło , ale tak normalnie , z człowieka nie leją się hektolitry potu a i oddychać da się normalnie. Ruszamy ok 9-tej z ulicy Zjazdowej z ostatniego parkingu i co ciekawe jest on położony poza szlakiem ale ma bardzo porządnie oznakowaną drogę dojścia do zielonego szlaku.

IMG_5440.thumb.jpg.c26c4b7a4939d985e8b6ab0585e23a88.jpg

sam szlak wygodny i szybko robi się widokowy

IMG_5401.thumb.jpg.2b6aeea01f42e3c85251ed44086274a6.jpg

IMG_5402.thumb.jpg.2c147394e647e21aa7de6aec2cfeddb4.jpg

IMG_5405.thumb.jpg.e99361075ae03ccf1e03861f62a8ddfc.jpg

jest pusto i na szlaku i przy schronisku

IMG_5412.thumb.jpg.f8b501ffc932e16be6a921f1f468b138.jpg

postanowiliśmy podejść trochę GSB w stronę Wołosatego , dookoła pełnia Beskidzkiego lata

IMG_5426.thumb.jpg.22febeda2f3e3c4df85f613522456d93.jpg

dalsze horyzonty zamglone ale jest pięknie

IMG_5413.thumb.jpg.d829faf05524e34774091d0bc9659bb4.jpg

IMG_5424.thumb.jpg.d04780e8643e687ab6982097eaccc45d.jpg

kolejka rusza i przy schronisku robi się trochę ruchu , my ruszamy zielonym na dół , jest pięknie

IMG_5434.thumb.jpg.94e07f9e3ce05bb77c3b6e4a84b4f952.jpg

IMG_5433.thumb.jpg.19d9921f6660db2f848ca9ac93207bf9.jpg

oczywiście wracając zgodnie z sugestią @Zośkaodwiedzamy cukiernię U Janeczki , fajne są te czekoladowe rzeźby a sernik malinowy i kawa mrożona bardzo smaczne . No cóż fajny ten Beskid , fajna i nasza kwatera czyli Górska Panorama w Wiśle Malince , tanio nie jest ale basen i jacuzzi po zejściu z gór to fajna sprawa.

 

 

Edytowane przez barbie609
  • Lubię to ! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj już o godzinie 8.00 czyli jakieś 2 godziny po wyjechaniu z domu zaparkowaliśmy samochód koło OSP Skawica żeby niebieskim szlakiem wejść na Halę Krupową a potem czerwonym na Policę. Szlak niebieski fajny do wchodzenia ale do schodzenia już niekoniecznie. Jednak jest to chyba najszybszy wariant a nam zależało na czasie bo pies został sam w domu. Po godzinie jesteśmy już koło schroniska. Szybka herbata, kanapka i po następnych 30 minutach zdobywamy szczyt. Na szlaku niebieskim spotkaliśmy 3 osoby, na hali nikogo a w schronisku może z 10 osób. Na szczycie też jest super bo tylko 2 osoby więc można już teraz zalegnąć na trawie i odpocząć. Widoki takie sobie bo powietrze nieprzejrzyste ale za to świeże i pachnące nieograniczoną przestrzenią. Leżymy chyba ze 40 minut aż zaczynają się schodzić turyści więc uciekamy na dół. Ludzi trochę więcej ale nadal jest komfortowo, bez tłumów i hałasu. Takie wycieczki lubię🙂

20230910_112313.jpg

20230910_112455.jpg

20230910_122835.jpg

  • Lubię to ! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zakochana w górach napisał:

 Krawców Wierch.  Nie wiem dlaczego, ale to miejsce jakoś od razu skradło moje serce. Na pewno jeszcze tam wrócę. 

Koniecznie. Warto śledzić ich profil bo często są tam fajne wydarzenia np. koncerty. A idąc z hali na szczyt warto wejść w krzaki i zobaczyć Tatry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jaka jest Wasza opinia, ale mi Schronisko na Miziowej kompletnie nie przypadło do gustu. Nocowałem tam pierwszy i ostatni raz. Zero klimatu górskiego, tłoczno, ceny z kosmosu, a jedzenie bardzo przeciętne. Schron bardziej przypominający hotel. Fakt, Pilsko jest na wyciągnięcie ręki, ale dużo bardziej klimatyczna jest Rysianka. A jeszcze bardziej Schronisko na Boraczej. Uwierzycie, że będąc tam w maju zapłaciłem za nocleg tylko 50 zł? I to w jedynce 🙃 

A Wy jak uważacie? 

Poniżej dwa zdjęcia z Boraczej i dwa z Miziowej. 

 

IMG_1459.jpeg

IMG_1458.jpeg

IMG_1680.jpeg

IMG_1685.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zakochana w górach napisał:

Pan doktor akurat wie na co moją siostrę stać w kwestii aktywności fizycznej, także chyba nic go już nie zdziwi 😉😂 Ona jest mega aktywna, ćwiczy od lat i chyba tylko dzięki temu - mimo dużego stopnia zwyrodnienia - jest nadal w pełni sprawna. Także lepiej w tę stronę, niż miałaby nie robić nic i już dawno mieć endoprotezę. 

Zuch dziewczyna. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mnich ModeratorOczywiście Wielka Racza i Wielka Rycerzowa. I właśnie jakbyś nocował na Przegibku to tam jest węzeł szlaków. W jedną stronę bardzo fajny szlak na Raczę a w drugą na Rycerzową. No i jakieś 20 minut od schroniska jest Bendoszka Wielka. Ja najbardziej lubię obie Rycerzowe bo między nimi jest duża hala i kultowa bacówka. Tam warto zanocować. No i polecam Krawców Wierch a właściwie to halę Krawcula. Można tam leżeć pół dnia i układać sobie życie albo czytać książkę🙂. Pewnie zakochać się też w kimś można😉

Edytowane przez Zośka
  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zośka napisał:

@Mnich ModeratorOczywiście Wielka Racza i Wielka Rycerzowa. I właśnie jakbyś nocował na Przegibku to tam jest węzeł szlaków. W jedną stronę bardzo fajny szlak na Raczę a w drugą na Rycerzową. No i jakieś 20 minut od schroniska jest Bendoszka Wielka. Ja najbardziej lubię obie Rycerzowe bo między nimi jest duża hala i kultowa bacówka. Tam warto zanocować. No i polecam Krawców Wierch a właściwie to halę Krawcula. Można tam leżeć pół dnia i układać sobie życie albo czytać książkę🙂

Wielkie dzięki, na pewno skorzystam 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...