Jump to content

Recommended Posts

Jeszcze wczoraj sobie jeździłem po Słowacji - lokalna ludność przyjaźnie nastawiona, czasami nawet piesi mnie pozdrawiali, bo rowerzyści to już z daleka ?

Choć rejestracji PL rzeczywiście niewiele, już częściej niemieckie i czeskie blachy widywałem. No i najważniejsze - w niedziele był czynny największy market coop'a w mieście, a wszystkie małe sklepiki pozamykane - widać, że chcą się wyróżnić na naszym tle ^^

• Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Przez ostatnie 3 dni wjeżdżałem na Słowacje autem - Smokowiec i Szczyrbskie jezioro przejazd  przez Jurgów.  Na przejsciu ustawiony kontener dla słowackiej policji rano wjazd około 6 nie bylo nikogo,

Rejestrowalem sie kazdego dnia ale system zachowywał ciąglość od pierwszego dnia wjazdu na Słowacje czyli od 19.06  - przedłużał o kolejne dni rozmawialem rowniez z miejscowymi - oni sie nie rejestruj

Zmienił się też na szczęście formularz rejestracyjny.  Jest uproszczony i bez absurdów! ?? https://korona.gov.sk/en/ehranica/

Tak jak powiedział jeden z uczestników ,, czemu Słowak może pojechać do Polski a Polak do Słowacji juz nie"?. Słowacja po raz kolejny nie przemyśli swoich poczynań to samo bylo w czerwcu za wszelką cenę nie chcieli wpuszczać  bo covid a słowacy bez problemu wędrowali po polskiej stronie Tatr i było dobrze - głupota nie ma granic.

No słabo to wygląda, mimo że wg worldometers Słowacja w ostatnich dniach miała 3!!! oraz 15 pozytywnych testów. W Polsce też póki co jest bardzo dobrze na tle Europy. Jakieś zmiany szykują się ponoć 9 lipca. Miejmy nadzieję, że nie bedzie problemów z przekraczaniem granicy w dowolnym miejscu. Szkoda tej Łysej Polany, bo jeździ bus do Smokowca i okolicznych miejscowości podtatrzańskich. Myślę, że Słowacy chcą mieć "zaraportowane" kto, gdzie i po co zza granicy przyjeżdża, stąd zmniejszenie ilości otwartych przejść. 

No słusznie.. choć efektowniejsze byłoby wyasfaltowanie objazdu obok. A by dodać temu góralski sznyt - postawić obok budkę z babcią klozetową pobierającą opłaty jak na szlaku z Gubałówki ^^

• Haha 2
Dnia 6.07.2021 o 17:44, Pablomardi napisał:

Tak jak powiedział jeden z uczestników ,, czemu Słowak może pojechać do Polski a Polak do Słowacji juz nie"?. Słowacja po raz kolejny nie przemyśli swoich poczynań to samo bylo w czerwcu za wszelką cenę nie chcieli wpuszczać  bo covid a słowacy bez problemu wędrowali po polskiej stronie Tatr i było dobrze - głupota nie ma granic.

Słowacki rząd i urzędnicy to wciąż komuna, jeszcze większa niż PiS u nas. 

Mistrzowie działań pozornych czy też pozorowanych  ?

Wczoraj rozmawiałam ze Słowakami których spotkałam w pracy.Stwierdzili że oni sami nie wiedzą co się u nich w kraju dzieje i że mają zamiar protestować przeciw zamykaniu granic.

Edited by Andzia
  • 2 weeks later...
40 minut temu, Gieferg napisał:

co z wjazdem jednodniowym bez noclegów? Też się trzeba rejestrować?

Rejestrujesz się raz i masz na pół roku spokój. Nie wymagają podawania miejsca pobytu

Edited by Mateusz Z
5 godzin temu, Mateusz Z napisał:

Rejestrujesz się raz i masz na pół roku spokój. Nie wymagają podawania miejsca pobytu

Czyli jednak poszli po rozum do głowy. 

Ciekawe co będzie we wrześniu. Rok temu było w miarę normalnie. 

• 1 month later...

Zazwyczaj na Łysą Polanę radiowóz podjeżdża o 7:00, na Słowacji nie spotkałem straży granicznej, mijałem policję w Smokowcu, nie zatrzymali, bez kontroli. W górach i w schroniskach nikt tego nie sprawdza, a byłem w Bilikowej, Rainerowej, Zamkowskiego, Teryho, Chata pod Rysami i Zbójnickiej. 

• Thanks 2