Skocz do zawartości

Wjazd na Słowacje


Pablomardi

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze wczoraj sobie jeździłem po Słowacji - lokalna ludność przyjaźnie nastawiona, czasami nawet piesi mnie pozdrawiali, bo rowerzyści to już z daleka ?

Choć rejestracji PL rzeczywiście niewiele, już częściej niemieckie i czeskie blachy widywałem. No i najważniejsze - w niedziele był czynny największy market coop'a w mieście, a wszystkie małe sklepiki pozamykane - widać, że chcą się wyróżnić na naszym tle ^^

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedział jeden z uczestników ,, czemu Słowak może pojechać do Polski a Polak do Słowacji juz nie"?. Słowacja po raz kolejny nie przemyśli swoich poczynań to samo bylo w czerwcu za wszelką cenę nie chcieli wpuszczać  bo covid a słowacy bez problemu wędrowali po polskiej stronie Tatr i było dobrze - głupota nie ma granic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No słabo to wygląda, mimo że wg worldometers Słowacja w ostatnich dniach miała 3!!! oraz 15 pozytywnych testów. W Polsce też póki co jest bardzo dobrze na tle Europy. Jakieś zmiany szykują się ponoć 9 lipca. Miejmy nadzieję, że nie bedzie problemów z przekraczaniem granicy w dowolnym miejscu. Szkoda tej Łysej Polany, bo jeździ bus do Smokowca i okolicznych miejscowości podtatrzańskich. Myślę, że Słowacy chcą mieć "zaraportowane" kto, gdzie i po co zza granicy przyjeżdża, stąd zmniejszenie ilości otwartych przejść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.07.2021 o 17:44, Pablomardi napisał:

Tak jak powiedział jeden z uczestników ,, czemu Słowak może pojechać do Polski a Polak do Słowacji juz nie"?. Słowacja po raz kolejny nie przemyśli swoich poczynań to samo bylo w czerwcu za wszelką cenę nie chcieli wpuszczać  bo covid a słowacy bez problemu wędrowali po polskiej stronie Tatr i było dobrze - głupota nie ma granic.

Słowacki rząd i urzędnicy to wciąż komuna, jeszcze większa niż PiS u nas. 

Mistrzowie działań pozornych czy też pozorowanych  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, peter1 napisał:

Coś się dzieje! Kolejny odcinek serialu jest optymistyczny. Teraz pytanie: które otworzą? ?

https://www.onet.pl/informacje/glos24/slowacja-otworzy-niedawno-zamkniete-granice-protesty-w-leluchowie-mialy-sens/nhepg23,30bc1058

Kojarzy mi się to z jakże starym lecz wciąż aktualnym szmoncesem o kozie  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Zazwyczaj na Łysą Polanę radiowóz podjeżdża o 7:00, na Słowacji nie spotkałem straży granicznej, mijałem policję w Smokowcu, nie zatrzymali, bez kontroli. W górach i w schroniskach nikt tego nie sprawdza, a byłem w Bilikowej, Rainerowej, Zamkowskiego, Teryho, Chata pod Rysami i Zbójnickiej. 

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...