Jump to content

Recommended Posts

Witam,

Mam pytanie czy rejestrujecie swój przyjazd na stronie słowackiej ( wypad na 1 dzień ). Nie mam pojęcia czemu ale trzeba wpisywać nie adres zamieszkania/ zameldowania jak podają portale  ale adres  kwarantanny do wyboru z rozwijanego menu tylko miejscowości słowackie  - choć w moim przypadku jestem po 1 szczepieniu i teoretycznie zwolniony z odbycia kwarantanny. Jak to wygląda? czy wjeżdżał ktoś autem na Słowacje w razie kontroli wystarczy potwierdzenie szczepienia ?

PK

Edited by Pablomardi
literówka
  • Pablomardi changed the title to Wjazd na Słowacje

Dyskusja na ten temat ma miejsce w Bieżących Informacjach. : )

Ale w sumie i dobrze że będzie na to oddzielny temat.

Tak jak pisałem wcześniej - czekam na 1 lipca, kiedy to formalnie zacznie obowiązywać certyfikat covidowy w UE. I wtedy zacznę się martwić.

Bo na razie formularz jest obowiązkowy dla każdego.

I tak jak pisałem wcześniej: na szlakach, w schroniskach, hotelach nikt nie będzie zaglądał do systemu(tam ma wgląd policja i straż graniczna). Więc certyfikat wystarczy. Problemem jest jak będę wracał z wycieczki np. ze Szczyrbskiego Plesa i mnie zatrzyma policja do kontroli.

30 minut temu, Luk_ napisał:

Ktoś wie jakie są inne opcje przejazdu komunikacją na Słowację z okolic Zako? Patrzę sobie na stronę Stramy dzisiaj, a tam to 😕:

IMG_20210622_124606.jpg

No to ładnie. To jakby potwierdza, że nic się nie zmieni po 1 lipca.

Przez ostatnie 3 dni wjeżdżałem na Słowacje autem - Smokowiec i Szczyrbskie jezioro przejazd  przez Jurgów.  Na przejsciu ustawiony kontener dla słowackiej policji rano wjazd około 6 nie bylo nikogo, powrót po poludniami radiowóz i  policja stała cordziennie natomiast nikogo nie zatrzymywała. Mijałem rownież stojące patrole i również mnie nie zatrzymywali.

Na szlakach praktycznie sami słowacy, aut na polskich blachach przez pierwsze dwa dni nie było , dziś w szczyrbskim byly jeszcze 2 auta.

Jeśli chodzi o rejestracje pojawiło się sprostowanie co należy wpisać w polu adres zamieszkania 

należy w nim podać adres pobytu na Słowacji np. adres hotelu, schroniska lub muzeum, by otrzymać potwierdzenie rejestracji sms-em i na e-mail

• Like ! 5
1 godzinę temu, Pablomardi napisał:

Przez ostatnie 3 dni wjeżdżałem na Słowacje autem - Smokowiec i Szczyrbskie jezioro przejazd  przez Jurgów.  Na przejsciu ustawiony kontener dla słowackiej policji rano wjazd około 6 nie bylo nikogo, powrót po poludniami radiowóz i  policja stała cordziennie natomiast nikogo nie zatrzymywała. Mijałem rownież stojące patrole i również mnie nie zatrzymywali.

Na szlakach praktycznie sami słowacy, aut na polskich blachach przez pierwsze dwa dni nie było , dziś w szczyrbskim byly jeszcze 2 auta.

Jeśli chodzi o rejestracje pojawiło się sprostowanie co należy wpisać w polu adres zamieszkania 

należy w nim podać adres pobytu na Słowacji np. adres hotelu, schroniska lub muzeum, by otrzymać potwierdzenie rejestracji sms-em i na e-mail

Dzięki. Z adresem schronisk zgadłem. 🙂

Powiedz mi tylko jeszcze czy wystarczy raz się zarejestrować czy każdego dnia z osobna.

Rejestrowalem sie kazdego dnia ale system zachowywał ciąglość od pierwszego dnia wjazdu na Słowacje czyli od 19.06  - przedłużał o kolejne dni rozmawialem rowniez z miejscowymi - oni sie nie rejestrują tylko wjeżdżają mają  tylko potwierdzenie szczepienia, zdarzyło  im sie że  zostali zatrzymani na ,, granicy". i pokazywali to potwierdzenie.

• Like ! 2
  • Thanks 1

A jak ma się sprawa z chodzeniem na Słowację szlakiem - powiedzmy idę z polskiej strony ale celem jest Jakubina i potem wracam - czyli chwilę jestem na Słowacji. Co jakby się napatoczył jakiś nadgorliwy?

Jestem "wpół zaszczepiony" na obecną chwilę, i nie mam żadnego papierka poza świstkiem z terminami (i jakimś tam kodem). Druga dawka akurat mi wypada zaraz po terminie kiedy mógłbym wyskoczyć w Tatry.

Edited by Gieferg

Mnóstwo ludzi tak przechodzi - tego nikt nie upilnuje, tu chodzi o przejazd samochodem na Słowacje bo tak jak napisał peter1 tylko policja i graniczni mają wgląd do systemu. Od wczoraj na szakach masa ludzi, palenica cała w samochodach aż  do ronda-  wakacje. Jeśli jesteś po 1 dawce ( tak jak ja) jaki masz problem pobrać i wydrukować certyfikat ? Jest na twoim koncie pacjenta. 

• Like ! 1

Czy mogłabym uzyskać konkretną odpowiedź, co należy wpisać w formularzu jako adres, jeśli wjeżdżam na Słowację rano, będę chodzić po Tatrach cały dzień i wracać wieczorem do Polski? Nie jest to przejazd tranzytem, a samochód będzie stał cały dzień na parkingu, więc policja może się nim już zainteresować. Jesteśmy zaszczepieni ( 2 dawki) ale obawiamy się, że trafimy na  służbistów i sam dokument potwierdzający szczepienie nie wystarczy. Proszę o konkretne odpowiedzi.  Próbowałam dodzwonić się na infolinię MSZ, ale oczywiście bezskutecznie.   Z góry dziękuję za odpowiedź.

1 godzinę temu, Brunka napisał:

Czy mogłabym uzyskać konkretną odpowiedź, co należy wpisać w formularzu jako adres, jeśli wjeżdżam na Słowację rano, będę chodzić po Tatrach cały dzień i wracać wieczorem do Polski? Nie jest to przejazd tranzytem, a samochód będzie stał cały dzień na parkingu, więc policja może się nim już zainteresować. Jesteśmy zaszczepieni ( 2 dawki) ale obawiamy się, że trafimy na  służbistów i sam dokument potwierdzający szczepienie nie wystarczy. Proszę o konkretne odpowiedzi.  Próbowałam dodzwonić się na infolinię MSZ, ale oczywiście bezskutecznie.   Z góry dziękuję za odpowiedź.

Tak jak już to było omawiane w kilku tematach(powyżej także) należy wpisać adres schroniska, hotelu czy muzeum. I to wystarczy. Adresy są dostępne w necie.

Wybaczcie, jeśli temat już był, ale przeczytałem wszystko i nie znalazłem wzmianki. Co do wjazdu na Słowację chyba wszystko już jasne. Natomiast, jak się ma sprawa z powrotem do Polski? Czyli przekroczenie granicy w odwrotną stronę. Czyli de facto nasze prawo i formalności. Ktoś coś?

Taka ciekawostka z w/w strony:

"Zgodnie z zapisami Zarządzenia Urzędu Zdrowia Publicznego Republiki Słowackiej nr 218/2021 obowiązującego od dnia 14 czerwca 2021 r. (vyhláška ÚVZ SR č. 218/2021, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia ku karanténnym povinnostiam osôb po vstupe na územie Slovenskej republiky), obywatele państw UE, w tym obywatele polscy, a także członkowie ich rodzin, mogą przejechać tranzytem do innego kraju UE przez terytorium Słowacji w ciągu 8 godzin bez zatrzymywania się, za wyjątkiem niezbędnego tankowania paliwa na stacjach benzynowych. Na tranzyt nie jest wymagane posiadanie negatywnego testu na COVID-19 ani wypełnianie jakiegokolwiek formularza np. https://korona.gov.sk/ehranica/."

2 godziny temu, peter1 napisał:

Jesteś zaszczepiony? Lub oficjalnym ozdrowiencem? To problemu nie ma.

Jestem zaszczepiony kompletnie. Natomiast żona w połowie. O ile na Słowację 1/2 wystarczy to tyle nie wiem jak Polska podchodzi do tego.

1 godzinę temu, Magu napisał:

Jestem zaszczepiony kompletnie. Natomiast żona w połowie. O ile na Słowację 1/2 wystarczy to tyle nie wiem jak Polska podchodzi do tego.

Nie ma problemu. Co innego gdybyście z UK przybywali. Lub spoza Schengen.

Zresztą nikogo po naszej stronie na granicy nie będzie do sprawdzania. A nawet jakby to pokazujecie swistki i tyle...

• Thanks 1
2 godziny temu, peter1 napisał:

świetne rozwiązanie dla Parku Narodowego, oby tak pozostało na zawsze.

w Łysej Polanie przejście dla pieszych a ruch samochodowy przez Jurgów