Skocz do zawartości

Nie samymi górami żyje człowiek ?


Mnich Admin

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Zośka napisał:

Starego raczej nie "kupią" ale może młodych trochę zyskają. Chociaż dzisiejsze dzieciaki raczej nie interesują się takimi "starociami". Może jakby zrobili grę.. 😉

Ja raczej jestem stary aniżeli młody. I póki co producenci kupili moją ciekawość. No zobaczymy po premierze. Netflixowego "Znachora" również się obawiałem, a wyszło całkiem przyzwoite kino. 

Umówmy się @Zośkatak: jak wyjdzie kiszka, do końca życia bedę Ci śpiewał: "Jesteś moją bajką" 😆

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zośka napisał:

raczej nie "kupią"

Ale "stary" kupi bilet, bo będzie chciał zobaczyć, jak "jego" bajkę zrobili....  i jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę...

"

1 godzinę temu, Zośka napisał:

dzieciaki 

 

Dla mojego dziecka Akademia Pana Kleksa była anachroniczną opowiastką, gdzie nic się nie kleiło... Teraz tylko fuknął na pytanie czy się wybiera.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jędrek napisał:

Taki Chandler pisał dość rzadko jak na współczesne standardy (jedną na kilka lat, a nie kilka/kilkanaście  rocznie), jego książki nie mają też po 600 stron, a zwykle połowę tego. Ale to się czyta i do tego się z przyjemnością wraca. 

Kiedyś zachęta do zakupu książki  dla mnie była jej objętość.  Im grubsza tym.lepsza bo więcej  czytania. W ten sposób trafiłam na książkę,,To wiem na pewno ", a gdy jeszcze dodatkowo diczytalam, ze autor, Wally Lamb, pisał ją 7 lat to nie mogłam się jej doczekać. Książka rewelacyjna. Wiele lat potem hbo nakręciło mini serial na jej podstawię  z Markiem Ruffalo i podchodziłam do niego jak do jeża,  bo jednocześnie  chciałam zobaczyć  i obawiałam się,  żeby mi zepsuli filmem książki 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zośka napisał:

I zepsuli ?

Wyszło bardzo dobrze.  Serial 8 odcinków i naprawdę  mi się podobał,  tak to sobie wyobrazalam czytając książkę. Jedyne czego mi zabrakło to stwierdzenia, że kundle to dobre  psy, a to bylo to, co bohater wiedzial na pewno. I jeszcze  nie podobało mi sie, że zmienili koniec. Przez wszystkie odcinki wiernie trzymali się książki i na koniec nie wytrzymali i zrobili po swojemu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napoleona jeszcze nie widziałam ale nadrobiłam  inne zaległości  i obejrzalam "Czas krwawego księżyca "De Niro,  di Caprio, Scorsese- spodziewałam się świetnego kina. Nie wiem, może ja się nie znam  ale to średni film. Nie porwał,  nie zainteresował,  nie wzbudzał emocji.  Obejrzałam i tyle. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po dwóch odcinkach Netflixowego serialu "1670". Dla mnie petarda. Doskonała satyra na nasze polskie przywary. Połączenie humoru Monty Pythona i filmów Barei. Humor ciężki, inteligetny, specyficzny, czasem przaśny. Świetna gra aktorska, genialne dialogi.  Ja to kupuję, choć nie jest to film dla każdego. 

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem wczoraj popołudniu i skończyłem dziś w nocy. "Lekomania", bo o tym tytule Disneya mowa, to serial opowiadający o kryzysie opioidowym w USA. Jest tak prawdziwy i sugestywny, że momentami dosłownie boli. Głównym bohaterem filmu jest OxyContin, środek do uśmierzania bólu, reklamowany jako cudowny lek, który w szczycie epidemii opiatów zabijał dziennie ponad 100 osób. Obraz oparty jest na faktach i ogląda się go, jak rasowy thriller. Ostrzegam: ten film uzależnia od pierwszego odcinka. A Michael Keaton - w roli poczciwego doktora - który dał się uwieść koncernowi produkującemu narkotyk pod płaszczykiem leku - genialny. Bardzo, ale to bardzo polecam. Mocne 8/10. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...