Skocz do zawartości

Nie samymi górami żyje człowiek ?


Mnich Admin

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie na TVP Historia leci pierwsza część Mistrza i Małgorzaty, w reżyserii Macieja Wojtyszki.

Kręcone "po taniości", jak wideo, w 1988 roku nie mieli łatwo z budżetem na coś takiego - a naprawdę świetne. Obsada, gra aktorska - palce lizać. 

Jedyny minus to nienajwyższa, mówiąc oględnie, jakość obrazu. 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jędrek napisał:

Właśnie na TVP Historia leci pierwsza część Mistrza i Małgorzaty, w reżyserii Macieja Wojtyszki.

Kręcone "po taniości", jak wideo, w 1988 roku nie mieli łatwo z budżetem na coś takiego - a naprawdę świetne. Obsada, gra aktorska - palce lizać. 

Jedyny minus to nienajwyższa, mówiąc oględnie, jakość obrazu. 

Genialna adaptacja jednej z najważniejszych książek mojego życia 👌

Holoubek w roli Wolanda i Zapasiewicz jako Piłat z wiecznym bólem głowy - mistrzostwo. 

Szkoda, że już nie robią takich filmów...

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mnich Admin napisał:

No dobra, skoro jesteśmy w klimatach filmowych, zagadka ode mnie. Proszę wymienić nazwiska widocznych na zdjęciu aktorów 🙂 

IMG_9628.jpeg

Serio? A kto w miarę dorosły tego nie wie?

Edytowane przez Jędrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Mnich Admin napisał:

Wierz mi, że kiedyś byłem z kimś w tym samym miejscu. I ten ktoś odgadł tylko jedno nazwisko. 

Nie mierz innych swoją miarą, Jędruś. Choć, miast miarą, lepiej napisać wiedzą 🙂 

A jaką mam mierzyć, panie szanowny?  To żadna wiedza. Mnie po prostu dziwi że ktoś dorosły, w miarę ogarnięty, mógłby tak charakterystycznych postaci nie znać. To tak jakby Francuzom pokazać fotki Belmondo, De Funesa, Bardotki czy Delona i kazać zgadywać kto zacz 🙃

Owszem, to nie są współcześni bohaterowie, ale należą do kanonu, który znać po prostu trzeba. 

 

Edytowane przez Jędrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok 1996, jestem wówczas studentem polonistyki. W mediach gruchnęła wieść, że Szymborska dostała literackiego Nobla. Jadę autobusem na zajęcia. I słyszę taki dialog dwóch starszych Pań.

- A słyszałaś, że Wisłocka Nobla dostała? 

- Tak, tak, nawet mam w biblioteczce tomik jej poezji...

Także wiesz, szanowny Panie @Jędrek, z tą wiedzą i świadomością, niby dojrzałych ludzi, to bywa różnie. 

  • Lubię to ! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zrobiłem to sobie. Kuku na własną prośbę. Obejrzałem najnowszą "Akademię Pana Kleksa", która z literackim pierwowzorem wspólny ma tylko tytuł. Nie będę się rozpisywał, bo nie ma o czym. Koszmarne dialogi, płaskie postacie, chaotyczny montaż. Netflixowa poprawność polityczna. Nawet miłe towarzystwo nie osłodziło mi tego, co czułem po seansie. 

Zdecydowanie nie moja bajka. 2/10. 

  • Lubię to ! 1
  • Przykro mi 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mnich Admin napisał:

z literackim pierwowzorem wspólny ma tylko tytuł.

a to ichnia klasyka

12 minut temu, Mnich Admin napisał:

Netflixowa poprawność polityczna.

a to też klasyka , nie wiem co tu wymyślili i nie zamierzam się dowiadywać/w ogóle nie lubię tej historii/ ale w Panu Samochodziku z jednego harcerza zrobili harcerkę i to w męskim mundurze. W starej ekranizacji przynajmniej była fajna muza.

  • Przykro mi 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2024 o 22:54, Jędrek napisał:

A jaką mam mierzyć, panie szanowny?  To żadna wiedza. Mnie po prostu dziwi że ktoś dorosły, w miarę ogarnięty, mógłby tak charakterystycznych postaci nie znać. To tak jakby Francuzom pokazać fotki Belmondo, De Funesa, Bardotki czy Delona i kazać zgadywać kto zacz 🙃

Owszem, to nie są współcześni bohaterowie, ale należą do kanonu, który znać po prostu trzeba. 

 

Ostatnio koleżanka z pracy (lat 25) nie wiedziała kto to Tina Turner. Także tego....😉

  • Wow 1
  • Haha 1
  • Przykro mi 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Fibi napisał:

Ostatnio koleżanka z pracy (lat 25) nie wiedziała kto to Tina Turner. Także tego....😉

Ostatnio ze zgrozą i niedowierzaniem odkryłam że nowy pracownik w mojej firmie (lat 26) nie wie kto to jest Clint Eastwood 😲. No wiele rzeczy jestem w stanie znieść na spokojnie ale nie obejrzeć niczego z Brudnym Harrym ??? Dyskwalifikacja już na starcie😉

Edytowane przez Zośka
  • Lubię to ! 1
  • Wow 1
  • Przykro mi 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zośka napisał:

Ostatnio ze zgrozą i niedowierzaniem odkryłam że nowy pracownik w mojej firmie (lat 26) nie wie kto to jest Clint Eastwood 😲. No wiele rzeczy jestem w stanie znieść na spokojnie ale nie obejrzeć niczego z Brudnym Harrym ??? Dyskwalifikacja już na starcie😉

W sumie to przykro to czytać. No ale dożyliśmy takich czasów. Pokolenia Kenów i Barbie.  
 

Brudnego Harrego oczywiście uwielbiam. Choć wg mnie najlepszy film z Clintem to Gran Torino. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zośka napisał:

nowy pracownik w mojej firmie (lat 26) nie wie kto to jest Clint Eastwood

ja bym rozważył dalszą współpracę. 🫤

Po koniec mojej służby piastowałem stołek kierownika Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego , co za tym idzie wszyscy nowo przyjęci trafiali do mnie. Na pierwszej odprawie po szkole kiedy byli już pełnoprawnymi policjantami zadawałem im jedno pytanie : Czy są gotowi stać na straży porządku prawnego odnowionej demokratycznej  Rzeczypospolitej Polskiej i wiecie co? Z każdym następnym wcieleniem prawidłową odpowiedź znało coraz mniej z nich😟. Teraz już pewnie nikt nie zna.

4 godziny temu, Mnich Admin napisał:

Choć wg mnie najlepszy film z Clintem to Gran Torino. 

a może  ,,Bez przebaczenia,,

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Fibi napisał:

Ostatnio koleżanka z pracy (lat 25) nie wiedziała kto to Tina Turner. Także tego....😉

Ok, koleżanka z pracy. 

 

Ale tutaj rozmawiamy (mam takie wrażenie) w gronie ludzi będących powyżej pewnej średniej i stąd moje zdziwienie 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2024 o 23:00, Mnich Admin napisał:

Rok 1996, jestem wówczas studentem polonistyki. W mediach gruchnęła wieść, że Szymborska dostała literackiego Nobla. Jadę autobusem na zajęcia. I słyszę taki dialog dwóch starszych Pań.

- A słyszałaś, że Wisłocka Nobla dostała? 

- Tak, tak, nawet mam w biblioteczce tomik jej poezji...

Także wiesz, szanowny Panie @Jędrek, z tą wiedzą i świadomością, niby dojrzałych ludzi, to bywa różnie. 

No dobrze, ale swojej powyższej zagadki nie zadałeś w autobusie, lecz tutaj, czyli w miejscu w którym bywają ludzie prezentujący jednak pewien poziom, powyżej średniej. 

Gdybyś spytał na jakimś onecie, to spoko, zagadka mogłaby być dość trudna. Ale tutaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...