Skocz do zawartości

Nie samymi górami żyje człowiek ?


Mnich Admin

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Zośka napisał:

 Ostatnio natrafiłam w bibliotece na całkiem ciekawy kryminał w stylu retro "Nad Śnieżnymi Kotłami". Wspaniały klimat Karkonoszy i studium przedwojennego establishmentu Schreiberhau czyli Szklarskiej Poręby. Jest trochę niedociągnięć, trochę urwanych wątków ale czyta się bardzo przyjemnie. Mogę polecić na długie zimowe wieczory.

Z tego co pamiętam, to było tam niewiele akcji, za to mnóstwo ciekawostek. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio słyszałam, że Netflix wypuszcza serial "Informacja zwrotna", oparty na fabule książki Jakuba Żulczyka o tym samym tytule. Postanowiłam w pierwszej kolejności przeczytać książkę, a potem obejrzeć serial. Książkę pochłonęłam 2 dni, serial właśnie skończyłam. Moja ocena - 7/10. Książkę lepiej mi się czytało, niż oglądało serial, aaaale jeden z moich ulubionych aktorów grał główną rolę - Arek Jakubik - więc była to pozycja obowiązkowa. Polecam 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zakochana w górach napisał:

Ostatnio słyszałam, że Netflix wypuszcza serial "Informacja zwrotna", oparty na fabule książki Jakuba Żulczyka o tym samym tytule. Postanowiłam w pierwszej kolejności przeczytać książkę, a potem obejrzeć serial. Książkę pochłonęłam 2 dni, serial właśnie skończyłam. Moja ocena - 7/10. Książkę lepiej mi się czytało, niż oglądało serial, aaaale jeden z moich ulubionych aktorów grał główną rolę - Arek Jakubik - więc była to pozycja obowiązkowa. Polecam 😊

Moja informacja zwrotna: serial ten łyknąłem longiem dzień po premierze.  Film wyrwał mi serce i rozbił  je na tysiąc kawałków. Mocny, jak setka wódki z pieprzem. Arek Jakubik w życiowej formie 👌

Oprócz kultowej „Pętli”  i „Żółtego Szalika” to najlepszy, polski film dotykający problemu alkoholizmu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos filmów: dzięki Netflixowi obejrzałem niedawno „Niebezpiecznych dżentelmenów”. I doprawdy nie rozumiem, jak można tak koncertowo spieprzyć dobrze zapowiadający się scenariusz. Obraz miałki, bez ambicji, nie ratują go nawet znakomici aktorzy. Witkacy, czy Boy Żeleński pewnie się w grobach przewracają. 

Wyjątkowo nie polecam 👎

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mnich Moderator napisał:

A propos filmów: dzięki Netflixowi obejrzałem niedawno „Niebezpiecznych dżentelmenów”. I doprawdy nie rozumiem, jak można tak koncertowo spieprzyć dobrze zapowiadający się scenariusz. Obraz miałki, bez ambicji, nie ratują go nawet znakomici aktorzy. Witkacy, czy Boy Żeleński pewnie się w grobach przewracają. 

Wyjątkowo nie polecam 👎

Też liczyłem na coś fajnego, a tu taka kupa ... 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mnich Moderator próbowałam kiedyś czytać książki Bondy, nawet kilka kupiłam ale są strasznie pogmatwane. Dużo postaci i wątków, czasem zupełnie nie potrzebnych. Ale akurat ta książka, na podstawie której powstał serial jest oparta na prawdziwych wydarzeniach. O ile pamiętam to historie polskich morderczyń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle, to możecie się ze mnie śmiać, ale z utęsknieniem czekam na współczesną wersję "Akademii Pana Kleksa". Pomijam już nawet tę poprawność polityczną, że z Adasia Niezgódki zrobili Adę...Ale to książka i film mojej młodości. Pamiętam, że kiedy go pierwszy raz zobaczyłem przestałem lubić znakomitego, skądinąd, Leona Niemczyka. Już do końca życia kojarzył mi się z golarzem Filipem 😛 

Ścieżka dźwiękowa z tego filmu wymiata. Luknijcie, jakich artystów zaangażowano do projektu 👍

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mnich Moderator to książka i film także mojego dzieciństwa. Uwielbiałam jako dziecko słuchać tych wszystkich piosenek bo to były faktycznie perełki w wykonaniu Artystów przez duże A. I jak usłyszałam jak Sanah masakruje "Jesteś moją bajką" tak jak juz wcześniej zmasakrowała Szymborską czy Jasnorzewską to chyba nie chcę tego oglądać ani słuchać🙄

  • Lubię to ! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zośka napisał:

@Mnich Moderator to książka i film także mojego dzieciństwa. Uwielbiałam jako dziecko słuchać tych wszystkich piosenek bo to były faktycznie perełki w wykonaniu Artystów przez duże A. I jak usłyszałam jak Sanah masakruje "Jesteś moją bajką" tak jak juz wcześniej zmasakrowała Szymborską czy Jasnorzewską to chyba nie chcę tego oglądać ani słuchać🙄

A ja tam mam sentyment do Sanah. Ok, może nie do końca jest moją bajką, ale byłem na kilku jej koncertach. Taka śmieszna, zakręcona, pozytywna wariatka. Nie odbiła jej jeszcze sodówka, co jest rzadkie u artystów. 

Oczywiście nie jest to Ewa Demarczyk, w jej tekstach nie ma jakiejś szczególnej głębi. Ot typowa, popowa gwiazda. Niemniej kojarzy mi się z dobrym czasem w moim życiu. I towarzystwo na koncertach miałem zacne ❣️

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zośka napisał:

I jak usłyszałam jak Sanah masakruje "Jesteś moją bajką" tak jak juz wcześniej zmasakrowała Szymborską czy Jasnorzewską to chyba nie chcę tego oglądać ani słuchać🙄

Mam podobne odczucia.  Niech sobie spiewa ,,ale dżez"  a Jasnorzewską zostawi w spokoju.

  • Lubię to ! 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Q'bot napisał:

Dla mnie książka była zupełnie niezrozumiała,

jakoś nie pamiętam czy ja to w ogóle czytałem , w każdym razie niewiele pamiętam z fabuły.

18 godzin temu, Mnich Moderator napisał:

Pomijam już nawet tę poprawność polityczną,

przez tą  niby poprawność mam opory w sięganiu po coś nowego.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Zośka napisał:

jak usłyszałam jak Sanah masakruje "Jesteś moją bajką" tak jak juz wcześniej zmasakrowała Szymborską czy Jasnorzewską to chyba nie chcę tego oglądać ani słuchać🙄

O matko! Dokładnie tak... straszne jest to dziewcze...

Film... znowu granie na emocjach "starego" widza...  

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2023 o 18:48, Zośka napisał:

czasem zupełnie nie potrzebnych

Już to kiedyś pisałem, nie trawię większości współczesnych autorów sensacyjnych (ogólnie rzecz biorąc), bo ich dzieła są jak pieczywo z marketu, wypychane dodatkami, żeby duże urosło.  I zamiast posuwać akcję naprzód, oni ciągle muszą dołączać jakieś nowe wątki, dygresje, wstawki ... i wszystko się rozjeżdża, a ja muszę czytać np. o tym jakie babcia głównego bohatera robiła świetne pierogi 50 lat temu. 

Taki Chandler pisał dość rzadko jak na współczesne standardy (jedną na kilka lat, a nie kilka/kilkanaście  rocznie), jego książki nie mają też po 600 stron, a zwykle połowę tego. Ale to się czyta i do tego się z przyjemnością wraca. 

Simenon, który natrzaskał powieści kryminalnych całe mnóstwo, pisał jeszcze bardziej esencjonalnie, akcja zamyka się zwykle w około 150 stronach. I jego też lubię - co jakiś czas kupuję i połykam parę kolejnych. 🙂

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jędrek napisał:

Czytałem trochę na filmwebie i generalnie ludzie są zawiedzeni, choć wiele sobie po tym filmie obiecywali. 

Scott jest nierównym reżyserem, no i ma już swoje lata. 

 

 

No ja też różne opinie czytałem. I zgadzam się, że Scott to reżyser nierówny. Ma na swoim koncie filmy wybitne, takie jak "Łowca androidów", czy "Obcy", bardzo dobre, jak "Helikopter w ogniu", czy przeciętne, jak "Marsjanin", czy "Robin Hood". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...