Skocz do zawartości

Bieżące informacje


tatromaniak

Rekomendowane odpowiedzi

 Bardzo rzadko przeklinam ale teraz cisną mi się na usta słowa których chyba napisać nie mogę chociaż bardzo bym chciała. Czy naprawdę poza pieniędzmi nie ma już żadnych wartości ? Nie jestem jakąś świrniętą ekolożką ale mam w sobie szacunek do natury i uważam że nic nie jest dane na zawsze a o przyrodę trzeba dbać a nie ją niszczyć. Niestety wszędzie gdzie tylko pojadę ( Beskidy, Sudety, Tatry) widzę jak ludzie bezrefleksyjnie kawałek po kawałku niszczą, psują i dewastują po to żeby jakiś patodeweloper mógł wybudować np. apartamenty dla bogatych którzy góry kochają najbardziej wtedy kiedy patrzą na nie z okna swojego mieszkania. Albo żeby można postawić kolejny supermarket dla turystów którzy jak już przyjadą" w góry " to muszą mieć sklep pod nosem bo po całym dniu na Krupówkach albo Gubałówce trzeba wypić pół skrzynki piwa żeby dzień był udany. Może teraz wylewa się ze mnie trochę żółci ale już bardzo długo chodzę po różnych górach i widzę jak proces dewastacji coraz bardziej przyśpiesza i boję się że za jakiś czas nie będzie już takich miejsc w których można będzie w ciszy i spokoju odpocząć i nacieszyć oczy widokami. Masz rację @Mnich Admin to co się dzieje to barbarzyństwo.

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Zośka napisał:

Niestety wszędzie gdzie tylko pojadę ( Beskidy, Sudety, Tatry) widzę jak ludzie bezrefleksyjnie kawałek po kawałku niszczą, psują i dewastują

Pytanie z drugiej strony - czy gdybyś miała okazję zakupić taką 'widokową' działkę, nie skorzystałabyś?

Powstawanie planu zagospodarowania przestrzennego to zawsze konflikt między konsumpcjonizmem (każdy chce mieć chatkę w ładnym anturażu), a prezerwacją przyrody. Tutaj najczęściej działa zasada Kalego 🤷‍♂️

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...