Jump to content

Bieżące informacje

Recommended Posts

• Replies 360
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

@J@n - to pierwsze i ostatnie ostrzeżenie z mojej strony. Zastanów się nad tym, co piszesz, a jeśli w obliczu tragedii nie wiesz, jak się zachować, to postaraj się zachować przyzwoicie.  Twój wpi

@J@n, zachęcam Cię do głębokiego zastanowienia się, czy tak powierzchowne ocenianie, nie znając osoby ani okoliczności śmierci przystoi osobie z tak dużym górskim doświadczeniem jak Twoje. Chociaż czy

Dzisiaj jest Dzień Przewodników i Ratowników górskich! Szacunek i wielkie dzięki za to co robicie żebyśmy mogli bezpiecznie wędrować. Samych udanych akcji i szczęśliwych powrotów do domu!!!

Posted Images

28 minut temu, Andzia napisał:

Super.

Szukam informacji jak to będzie się miało do przekraczania granicy granią i nic nie znalazłam.

Wiecie coś na ten temat ? 

Nie do końca tak super bo wciąż trzeba się rejestrować na ich rządowej stronie(jak pisałem wcześniej). Mam nadzieję, że to zniosą od 1 lipca kiedy formalnie covid certificate będzie obowiązywał.

Na grani nikt nikogo ścigać nie będzie.

@peter1 mnie tam nie przeszkadza że będę musiała się rejestrować 😉Ograniczy to ewentualnie lekko spontaniczny wyjazd,na zasadzie podejmuję nagle decyzję i chce jechać.

Na grani myślę że nie będą kontrolować ale ciekawe czy już np.podczas korzystania ze schronisk nie będą wymagać zaświadczenia o szczepieniu lub testu.

@Andzia ale Ty zamierzasz tam jechać i zostać przez parę dni?

Bo ja będę dojeżdżał prawie codziennie z Zakopanego. Więc jak mógłbym raz się zarejestrować to ok. Ale pewnie trzeba będzie za każdym razem. I druga sprawa: przeglądałaś dokładnie ten formularz? Jest tam taki podpunkt: miejsce samoizolacji, gdzie można wybrać tylko miejscowości słowackie i wpisać pełny adres. Co ja mam niby tam wpisać? Dla mnie jest to absurd, mam już certyfikat covidowy, jaka samoizolacja?? Dlatego mam nadzieję że to zniosą od 1 lipca.

• Like ! 1

@Andzia @peter1 granice są otwarte i tylko trzeba mieć przy sobie zaświadczenie, certyfikat albo aplikację w telefonie w razie gdyby Was np. policja zatrzymała albo gdybyście w hotelu nocowali. Wjeżdżacie bez żadnego problemu🙂

• Like ! 1
1 godzinę temu, peter1 napisał:

@Andzia ale Ty zamierzasz tam jechać i zostać przez parę dni?

Bo ja będę dojeżdżał prawie codziennie z Zakopanego. Więc jak mógłbym raz się zarejestrować to ok. Ale pewnie trzeba będzie za każdym razem. I druga sprawa: przeglądałaś dokładnie ten formularz? Jest tam taki podpunkt: miejsce samoizolacji, gdzie można wybrać tylko miejscowości słowackie i wpisać pełny adres. Co ja mam niby tam wpisać? Dla mnie jest to absurd, mam już certyfikat covidowy, jaka samoizolacja?? Dlatego mam nadzieję że to zniosą od 1 lipca.

Cholerka nie czytałam przyznam szczerze.Wyszlam z założenia że będą wymagane personalia i ewentualnie miejsce pobytu czy info o szczepieniu. 

33 minuty temu, Zośka napisał:

@Andzia @peter1 granice są otwarte i tylko trzeba mieć przy sobie zaświadczenie, certyfikat albo aplikację w telefonie w razie gdyby Was np. policja zatrzymała albo gdybyście w hotelu nocowali. Wjeżdżacie bez żadnego problemu🙂

Wiem Zośka że są otwarte, dzięki. 🙂

Ale nie tylko na portalu tatrzańskim o tej rejestracji informują ale też na naszych stronach rządowych. I straszą mandatami w razie kontroli. Więc dla mnie jest to bez sensu i wiadomo, że jak tego nie zniosą a nie będę mógł się zarejestrować to będę ryzykował bez rejestracji(ale wolałbym tego uniknąć).

Wspominałaś coś o znajomych co byli w T.Łomnicy. Nie rejestrowali się w ogóle?

2 godziny temu, peter1 napisał:

Jest tam taki podpunkt: miejsce samoizolacji, gdzie można wybrać tylko miejscowości słowackie i wpisać pełny adres. Co ja mam niby tam wpisać?

Też patrzyłem na ten formularz i się nad tym zastanawiałam 🤔 co jak chcemy dojechać parę razy na SK z Polski? Albo na jednodniowy wypad? Jakbyś się dowiedział to daj znać, też szukałem o tym info, ale po słowacku to ja średnio....

@peter1 nigdzie się nie rejestrowali tylko w hotelu pokazali zaświadczenie o szczepieniach. Oni co weekend są w Tatrach, wczoraj też byli i po prostu wjechali, dojechali pod szlak, weszli, zeszli i wrócili. Nikt niczego nie kontrolował. 

• Thanks 4
11 minut temu, Luk_ napisał:

Też patrzyłem na ten formularz i się nad tym zastanawiałam 🤔 co jak chcemy dojechać parę razy na SK z Polski? Albo na jednodniowy wypad? Jakbyś się dowiedział to daj znać, też szukałem o tym info, ale po słowacku to ja średnio....

Ok, na pewno będę trzymał rękę na pulsie bo dla mnie to kluczowa sprawa.

Masa ludzi sobie rezerwuje miejsca w Chochołowie, Brzegach czy Jurgowie właśnie po to aby mieć bazę wypadową na Słowację.

Jakbym miał w planie tylko rejony Białej Wody i Jaworowej to bym się w ogóle nie przejmował rejestracjami ale będę często w Szczyrbskim Plesie a to kawał drogi i policję można spotkać.

Przydatne rozwiązanie dla udających się w rejon Śląskiego Domu. Statne Lesy uruchomiły pilotażowo usługę dowozu turystów pod hotel ( niby dotychczas można było zamówić podobną usługę w hotelu, ale różnie  z tym bywało ). Za pośrednictwem strony internetowej www.lesytanap.sk, w dziale rezerwacja transportu, każdy może zarezerwować transport z parkingu w Tatrzańskiej Poliance do  hotelu w  Welickiej Dolinie.  Dwa minibusy mają kursować od 7.00 do 18.00. Cena 10 euro od osoby - płatne u kierowcy, chyba niewygórowana, zważywszy na to że podejście jest bezwidokowe i nudne.

https://www.lesytanap.sk/sk/rezervacia-prepravy/

Edited by Artur S
  • Like ! 4
Dnia 9.06.2021 o 11:44, J@n napisał:

Popieram Każdą akcję prowadzącą do ograniczenia stonki w Tatrach a Hrabia Zamoyski pewnie przewraca się w grobie jak widzi ten dziki tłum.

Popierasz zamykanie granic i dzielenie Tatr? 

No brawo Jasiu ... za czasów Bieruta i Gomułki dobrze byś się zapewne czuł.

3 godziny temu, Luk_ napisał:

Rok temu jednak cyrk był mniejszy, w czerwcu otworzyli wszystko i do września mieliśmy spokój z różnymi dziwnymi pomysłami. 

Mam już "certyfikat covid" wydrukowany i tym się będę podpierał "w razie W" 😉

27 minut temu, Artur S napisał:

Przydatne rozwiązanie dla udających się w rejon Śląskiego Domu. Statne Lesy uruchomiły pilotażowo usługę dowozu turystów pod hotel ( niby dotychczas można było zamówić podobną usługę w hotelu, ale różnie  z tym bywało ). Za pośrednictwem strony internetowej www.lesytanap.sk, w dziale rezerwacja transportu, każdy może zarezerwować transport z parkingu w Tatrzańskiej Poliance do  hotelu w  Welickiej Dolinie.  Dwa minibusy mają kursować od 7.00 do 18.00. Cena 10 euro od osoby - płatne u kierowcy, chyba niewygórowana, zważywszy na to że podejście jest bezwidokowe i nudne.

Możliwe jest też otwarcie kolejnych "podwózek":

"Ak sa služba osvedčí, zvážime aj jej rozšírenie do iných lokalít,“ uviedol Ján Marhefka, riaditeľ Štátnych lesov TANAP-u."

Dnia 7.06.2021 o 08:59, barbie609 napisał:

@Jędrekprzecież te działania to tak naprawdę wynik medialnej histerii , z logicznego punktu widzenia są bzdurą ,niczym więcej ale rządzący w całej europie mogą sobie mówić ,, dzielniśmy są,,Ma to tyle sensu co zamykanie lasów i łapanki na ludzi bez maseczek jak w promieniu 50m nie ma nikogo .Także nasi nie lepsi. A że nie ma to realnego wpływu na rozwój tzw.pandemii to już zupełnie inna sprawa.

Dokładnie tak, na zasadzie "róbmy coś, bo powiedzą że nic nie robimy". 

W zeszłym roku na wiosnę nawet przez parę dni policyjny Black Hawk nad plażami Trójmiasta latał, szukając przestępców łamiących zakaz. To był dla mnie szczyt idiotyzmu, ale pilotom zazdrościłem, też bym sobie polatał nad takimi widokowymi miejscami  🙃🙂

6 godzin temu, Artur S napisał:

Kolejna atrakcja dla pseudoturystów

Edited by J@n

Nic nie jest w stanie zmienić mojego zdania na ten temat. A jest ono takie że zdrowy człowiek może przejść te 8 kilometrów po asfalcie a jak nie może to znaczy że nie jest zdrowy i powinien iść do lekarza a nie w góry. Widzę wielu ludzi starszych, nie w pełni sprawnych ruchowo a nawet na wózkach którzy o własnych siłach albo z pomocą innych dają radę wejść (wjechać) a na wozach przeważnie zdrowi i młodzi, nierzadko z piwem w ręce. A najgorsze jest to że zejść także im się nie chce chociaż to już naprawdę jest bułka z masłem. 

• Like ! 3
3 minuty temu, barbie609 napisał:

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-slowacja-zapowiada-kary-w-przypadku-braku-rejestracji-podrozy/jgw6yqw,79cfc278

Ja się co prawda nie wybieram ale na miejscu koleżanek i kolegów , którzy się wybierają to bym się zastanowił bo tam dalej histeria na całego i trudno przewidzieć co  komu do łba strzeli.

Dokładnie, dalszy ciąg histo(e)rii:

https://www.rp.pl/Polak-za-granica/306149907-Slowacja-wprowadzila-obowiazek-rejestracji-podrozy---semafor-turystyczny.html

No niestety to jest cyrk , żeby nie było tak że schodzisz z gór po 3 dniach a tu Cię na kwarantannę wsadzają a jakbyś chciał przez góry szlakiem kurierów to uwaga pod Rysami od ich strony zasadzka.Ja tam rzucam wszystko i spadam w Izery , będę się trzymał naszej strony a może Czesi trochę normalniejsi się okażą.