Jump to content
ppiioottrr

Najpiękniejsze szlaki Tatr Słowackich?

Recommended Posts

Guest

Jak ma być ładnie i emocjonująco to Smokowiec- Chata Teryho- Czerwona Ławka- Zbójnicka Chata-Smokowiec.Widoki super i trochę emocji również ?

Edited by Guest

Banikov- Trzy Kopy. Ekspozycja, minimalna liczba sztucznych ułatwień. 

Gran Otargancow.  Cicho, pusto, miejscami przepasciscie,  dla osób z dobrą  kondycją. 

Edited by Artur S
Literówki
  • Like ! 5

Zdecydowanie to co proponuje Artur S - o Rohaczach mówi się że to orla perć tatr zachodnich i bardzo ciężko mi się z tym zgodzić, ale już odcinek od Smutnego Sedla do Banikovskiego Sedla  można podciągnąć pod tą kategorię, bardzo mi się podobało, polecam. Generalnie wycieczka od Smutnego przez Banikov i później Salatyn do parkingu pod Spalenou to jeden z najlepszych szlaków jaki do tej pory szedłem w tatrach :classic_smile:

• Like ! 5

Polecam Jagnięcy Szczyt z, Zielonego Plesa. Fajny szlak, troszkę łańcuszków i piękne widoki. W drodze powrotnej przystanek w schronisku i przy pięknym stawie

• Like ! 3

1 godzinę temu, Tatromen napisał:

Sorry ale nie wiem co z tego odcinka można przyrównać do Orlej Perci , tak naprawdę nic !!!! (chyba nie te trzy kawałki łańcucha ze zdjęć)

Proszę przeczytaj to co napisałem jeszcze raz - napisałem przecież że można podciągnąć pod tą kategorię a nie porównywać . Poza tym to o Rohaczach mówi się że to orla perć tatr zachodnich co jest totalną bzdurą, no chyba że z tym się zgadzasz to napisz dlaczego ?
Podobieństwa smutne-banikovskie a orla ? wg mnie :
- graniówka jest w obu przypadkach i to chyba główne podobieństwo  
- lufa zdarza się tu i tu 
- poza tym zdaje się że na tym odcinku jest ciut więcej tych obitych, łańcuchowych przejść niż to co wspominasz

Nie ja wymyśliłem to porównanie, ale sądzę że oba szlaki prowadzą prawie przez całą swoją długość po dość szczelistej grani i tu jest największe podobieństwo, no chyba że są jeszcze gdzieś podobne szlaki, to podaj przykłady, chętnie się tam wybiorę sprawdzić :classic_rolleyes:

Od Banikovskiego sedla wychodzi się na Pachoła i potem też przyjemną graniówką aż do Salatyna, nie są to Czerwone Wierchy ale Orla to to też nie jest... 

20190901_095501.jpg

20190901_100641.jpg

20190901_111009.jpg

69603934_390124854893760_2643915849475293184_n.jpg

• Like ! 3

Jak dla mnie ten odcinek od Smutnego Sedla przez trzy kopy na Hrubą kopę bardzo ciekawy ale od Hrubej na Banikov idąc starą trasom graniami(można iść bokiem) naprawdę ciekawie ekspozycyjnie adrenalina wysoko skakała:)pozytywnie zaskoczył mnie ten odcinek polecam!!! dużo ciekawsza i trudniejsza od Rohaczy bez dwóch zdań:)

• Like ! 3