Skocz do zawartości

Anna M.

Użytkownik
 • Postów

  170
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  14

Ostatnia wygrana Anna M. w dniu 3 Czerwca 2020

Użytkownicy przyznają Anna M. punkty reputacji!

2 obserwujących

O Anna M.

 • Urodziny 27.02.1900

Ostatnie wizyty

1 085 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Anna M.

Newbie

Newbie (1/14)

 • Very Popular Unikat

Najnowsze odznaki

804

Reputacja

 1. Anna M.

  Obraz Tatr Wysokich

  Chciałam pochwalić się Wam ? Dostałam piękny prezent od córki i zięcia na Dzień Matki Jest to obraz Tatr Wysokich zakupiony w Sklepie Tatromaniaka ? Jak Wam podoba się taki prezent?
 2. Anna M.

  Bystra 2248 m n.p.m.

  @Mateusz Z, na Twoim zdjęciu, Bystra wygląda pięknie i groźnie, a w rzeczywistości jest to szczyt, który wcale nie jest wymagający, groźny, ale jest piękny ?
 3. Anna M.

  Bystra 2248 m n.p.m.

  Jak wpisywałam w "szukaj" wątek Bystra, nie odnalazło mi, więc założyłam. Teraz wiem dlaczego. @staroń wpisał nazwę słowacką ? Ale przecież nic takiego nie stało się, jest dwa razy ?
 4. Anna M.

  Bystra 2248 m n.p.m.

  @Luk_, zawsze na schodzeniu dłuży się, bo człowiek jest już zmęczony. Ja schodziłam Iwanicką z Ornaku i też już miałam dość, myślałam, że nigdy nie skończy się ?
 5. Anna M.

  Bystra 2248 m n.p.m.

  Właśnie dlatego, że nocowałam w schronisku, poszłam przez Starorobociańską. Zresztą lubię tę dolinę, a nie bardzo kocham odcinek między Iwanicką Przełęczą, a Starorobociańską ?
 6. Anna M.

  Bystra 2248 m n.p.m.

  @Tatromen, teraz zimą na Wołowiec, a latem na Bystrą ?
 7. Anna M.

  Bystra 2248 m n.p.m.

  @Tatromen, ale ja mam na myśli lato ?
 8. Anna M.

  Bystra 2248 m n.p.m.

  Pasowałoby ? A ja już obmyślałam iść przez Dolinę Kamienistą, a schodzić przez Bystrą Dolinę.
 9. Anna M.

  Bystra 2248 m n.p.m.

  Też czasami zastanawiałam się nad tym, czy nie podreptać od Słowacji, tylko ten dojazd na Słowację, nie wiadomo, gdzie zostawić samochód. Zostawiając samochód, trzeba do niego wrócić, itd. Wygodniej od strony polskiej i chyba krócej. No i te misie, więcej ich na Słowacji ? ?
 10. Anna M.

  Bystra 2248 m n.p.m.

  @Anuś, idź koniecznie! Szlak jest długi, ale w lato jest długi dzień, jest czas na zdjęcia i na poleżenie ?
 11. Anna M.

  Bystra 2248 m n.p.m.

  Zjadłam jeden wyraz, np. pięknym ? Ale jesteś drobiazgowy i czemu nie domyśliłeś się? ? ?
 12. Anna M.

  Bystra 2248 m n.p.m.

  Chciałam Wam polecić przepiękną wycieczkę na Bystrą - najwyższy szczyt Tatr Zachodnich, leżący całkowicie w Słowacji, wznoszący się ponad trzema dolinami: Gaborową, Kamienistą i Bystrą. Tego dnia, gdy wyszliśmy bardzo wcześnie rano ze Schroniska w Dolinie Chochołowskiej (nocowaliśmy w schronisku), moim oczom ukazał się piękny wschód słońca z fantastyczną mgiełką ??? Dzień zapowiadał się piękny i taki pozostał do końca. Idąc Doliną Chochołowską około 20 minut, napawałam się tak rzadko spotykanym wschodem słońca. Później skręciliśmy w Dolinę Starorobociańską (czarny szlak), którą doszliśmy na Siwą Przełęcz. Stąd skręciliśmy na Gaborową Przełęcz Wyżnią (zielony szlak), a następnie czerwonym szlakiem na Bystry Karb. Tutaj szlaki rozwidlały się, czerwony prowadził na Błyszcz, niebieski do Doliny Gaborowej i w przeciwnym kierunku, na Bystrą. Poszliśmy niebieskim na Bystrą, a schodziliśmy z niej ścieżką (nie ma tu szlaku) na Błyszcz, z którego zeszliśmy czerwonym szlakiem na Bystry Karb. Mieliśmy nocleg w schronisku, dlatego też z powrotem wróciliśmy do niego tymi samymi szlakami. Bystra jest najwyższym szczytem w okolicy, panorama z niej i widoki są przepyszne. W którą stronę nie spojrzeć, pięknie. Z Tatr Wysokich fantastycznie prezentują się Świnica i Krywań. Patrząc na zachód widać resztę szczytów Tatr Zachodnich z najbliższym Starorobociańskim. Na północy Ornak i Kominiarski Wierch, na południu natomiast Tatry Niżne ?️?. Szlak na Bystrą może jest troszkę monotonny, szczególnie przez odcinek leśny w Dolinie Strorobociańskiej, ale to chyba najkrótszy szlak od strony polskiej i widoki ze szczytu wynagradzają wszystkie niedogodności. Żadnych trudności technicznych czy ekspozycji, każdy w miarę zdrowy człowiek, jest w stanie przejść tę trasę bez problemu ???
 13. Anna M.

  Dolina Gąsienicowa

  Też tak mam, jakoś zimą lepiej, szybciej schodzi mi się z góreczki w raczkach ?
 14. Anna M.

  Dolina Gąsienicowa

  @vatra, musisz dowiedzieć się, gdzie jest najbliższy Odział PTTK (znajdziesz w internecie) w Twoim mieście (lub najbliżej Twojego miejsca zamieszkania), zabierasz ze sobą zdjęcie, kasę i zapisujesz się. Jeżeli masz grupę inwalidzką, to zabierasz również legitymację inwalidzką. Renciści i emeryci też chyba mają zniżkę 50% ? Później, co rok odnawia się, tzn. na legitymacji PTTK naklejają nalepkę na następny rok (w marcu). Legitymacja zawsze ważna jest do końca marca. Powodzenia! ? ?
 15. Anna M.

  Dolina Gąsienicowa

  @Anuś, supcio byłoby tak mieć za darmo noclegi w schroniskach ? ale niestety to nierealne ? Lubię spać w schroniskach, a poza tym w ten sposób skracam sobie dojście do określonego szlaku. Na starość niestety chodzę dużo wolniej, pewnych szlaków nie zrobiłabym, gdybym nie spała w schronisku ? Poza tym nocleg w schronisku nie jest wcale droższy niż w Zakopanem. Mam jeszcze 20% zniżki, z racji przynależności do PTTK. Opłaca się należeć do PTTK, jest zniżka w schroniskach polskich i dodatkowo jeszcze ubezpieczenie. Jak rozwaliłam kolano w Tatrach, dostałam odszkodowanie. W zeszłym roku pełna składka wynosiła 50 PLN, inwalidzka 25 PLN na rok, zapisz się ? ?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...