Jump to content

ukasus

Member
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by ukasus

 1. W najbliższych dniach postaram się dodać relację z 2 tygodniowego wyjazdu w sierpniu. Większość wyjść mieliśmy z dziećmi. Ale 2 razy wyskoczyliśmy bez nich. Dzieci zadowolone bo odpoczęły po intensywnej wyrypie np. 3 dni w schroniskach (Szpiglasowy Wierch i Świstówka jednego dnia, drugiego Krzyżne i Kościelec z przygodami.... sprowadziłem z młodym, Panią która poszła z synem i nie mogła zejść). Żeby się nie nudziły na kwaterze jak zostali sami to wzięliśmy im pleja. Rodzice też szczęśliwy po byliśmy bez nich pod Chłopkiem i na Jarząbczym.
 2. Początek szlaku na Krzyżne od Piątki. Słońce wschodzi nad Tatrami Bielskimi. Jak trafisz na pomarańczowy wschód to jesteś w bajce. ?
 3. Mała Wysoka od strony Doliny Wielickiej. Piękny widok po drodze jak i na szczycie. Przed Polskim Grzebieniem klamry i łańcuchy. Powyżej trochę sypko.
 4. Znam temat. ? No cóż będzie trzeba wejść na Krywań raz jeszcze. Co do psów to jak byliśmy na Krywaniu to razem minęliśmy jakieś 10 psów. Ciekawostka był jamnik który końcowy stromy odcinek przeszedł w plecaku ?
 5. @Zośka Zapomniałem dodać, że wyjazd prawie został odwołany bo tydzień przed prognozy przewidywały ulewy przez 3 dni, ale postanowiliśmy jechać i najwyżej czekać na słońce. Opłaciło się.
 6. @szesc_kolorowpolecam sypialny. My mieliśmy szczęście bo dostaliśmy sypialny w cenie kuszetki. Podobno jest niedobór wagonów z kuszetkami. Najlepsze jest to że nie traci się dnia na podróż. Wysiadasz wyspany. Stopery mogą być przydatne bo "wózki" nie należą do najcichszych. Zresztą te same stopery przydają się w schronisku. ?
 7. Pierwsze zdjęcie może zaskoczyć. Z żoną odkryliśmy dobry sposób na "krótkie" wyjazdy. W czwartek praca.. po niej o 16 pociąg ze Słupska do Gdyni z przesiadką na bezpośredni z miejscówką sypialną do Zakopanego (planowo 8 12 rano na dworcu). Wysiadasz wyspany i nie tracisz dnia na podróż. I taki właśnie wyjazd rozpoczęliśmy na początku lipca. Zaplanowaliśmy go spontanicznie 2 tygodnie wcześniej. Telefon do Murowańca. Są 2 miejsca na 2 noce. Jedziemy !!! Był to nasz pierwszy wspólny wyjazd w góry bez dzieci przy sprzyjającej pogodzie. Plan był taki by pochodzić tam gdzie z dziećmi jeszcze się boi
 8. @Luk_wszystko będzie zależało od czy będę zmotoryzowany. Jeśli tak to podjedziemy od strony słowackiej, jeśli nie to nocleg w Chochołowskiej i wtedy raczej obejdziemy stawy granią.
 9. @vatra byłem rok temu. Czerwone Wierchy były gdzieniegdzie białe, a Przełęcz Krzyżne od Pańszczycy zimowa, od piątki lato. Pięknie było, inaczej niż latem.
 10. Ładnie i pusto. Z Wołowca Rohacze na wyciągnięcie ręki. ? To jeden z planów kolejne lato... a może uda się wyjechać w październiku po raz szósty w 2021 w Tatry.
 11. To znowu ja. ? Teraz jedziemy bez dzieci. Jest plan na noclegi w Kondratowej > Ornaku > Chochołowskiej. Czy taka trasa na przejście do Ornaku jest do zrobienia przy prognozowanej pogodzie? Ma padać śnieg i będzie ujemna temperatura. https://mapa-turystyczna.pl/route?q=49.2497085,19.9517673;49.2344640,19.9388230;49.2364950,19.9321930;49.2288650,19.8588990&utm_source=android_app&utm_medium=share&utm_campaign=share_route W plecaku: raczki, kijki, raki, czekan.
 12. Rozumiem, że Piątka raczej odpada? Na Sarniej byliśmy w czerwcu, w pakiecie z Siklawą i Dziurą. Ale nic nie szkodzi na przeszkodzie by to powtórzyć. Czyli jutro start w Strążyskiej, Siklawa, Sarnia, Dolina Białego i Dziura. Zapowiada się zacnie. Szykujemy się jeszcze na piątek i sobotę , ale czekamy na prognozy bo nie wiemy na co pozwoli pogoda.
 13. Co byście doradzili na jutro z dziećmi 10 i 11 lat(latem już z jakimś doświadczeniem m.in Rysy od Słowackiej czy Mała Wysoka od Doliny Wielickiej, Kozi Wierch....)? Mamy tylko raczki. Do 12 nie powinno jeszcze mocno wiać. Czy Dolina Pięciu Stawów z Doliny Roztoki, albo Sarnia (jeśli tak to lepiej wchodzić Strążyskiej czy Doliny Białego?), albo Gęsia Szyja, jeśli tak to z której strony?). Planujemy wyjście około 7 by zdążyć zejść przed nadciągnięciem wichury.
 14. W tym roku byliśmy już 2 razy. W czerwcu(całymi dniami padało ?): Sarnia Skała, Dziura, Czarny Staw pod Rysami, Mroźna i schronisko Ornak. W sierpniu: Mała Wysoka od Doliny Wielickiej. Czarny Staw Gasienicowy, Giewont(przez chwile byliśmy sami na szczycie ?), Przystop Mietusi, Chochołowska, Grześ, Rakoń, Wołowiec, Smocza Jama, Smerczyński Staw, Babia Góra, Rysy od Słowackiej, Nosal. Jeżeli nic się nie zmieni to 8 października będziemy znowu. Pierwszy raz bez dzieci. Nie ma już dla nas ratunku. Jesteśmy góroholikami. ?
 15. My byliśmy rok temu w sierpniu. Pieknie tam jest. Dzieci się wtedy zaraziły górami. ? Pierwsze zdjęcie wydrukowaliśmy (dłuższa krawędź- 1 metr, wisi w pokoju).
 16. U nas pewnie to jeszcze trochę potrwa.... Córa 9,5 , syn 11. Ale chodzenie z nimi to sama przyjemność. No i jak kondycyjnie słabszy dzień to można powiedzieć, że odpoczynek dla nich, nie dla mnie. ?
 17. Wschodzące Słońce oświetlające Tatry Bielskie godzina 5 37 - 2 sierpnia 2020. Widok przez okno samochodu. Z Tatrzańskiej Polanki udajemy się zielonym szlakiem w kierunku Śląskiego Domu. Gdy zbliżamy się do Wyżniej Wielickiej Polany po raz pierwszy pokazuję nam się masyw Gerlacha. Od tej pory będzie on widoczny praktycznie cała wyprawę. Mijamy Śląski Dom i Wielicki Staw. Podążamy Doliną Wielicka na północ. Idziemy spokojnie. Na szlaku pojawia się więcej turystów. Spokojnie
 18. Młodzi tatromanicy pozdrawiają z Koziego Wierchu. Zdjęcie z S10e.
 19. Z Kasprowego Wierchu w kierunku Tatr Zachodnich 09 08 2019. Jestem fotografem ale zdjęcie zrobiłem telefonem (S10e) bo nie chce mi się sprzętu targać po górach. Też tak macie ? ;)
×
×
 • Create New...